Bunlar Yine İyi Günlerimiz…


Ülkemizin özellikle güney ve iç bölgelerinde çok sıcak bir yaz mevsimi yaşanıyor. Muğla’nın Milas ilçesinin son 1 haftada kaydettiği günlük en yüksek sıcaklık değerlerini (gölgede-gerçek-ölçülen sıcaklıklar, derece olarak) yazıyorum: 41.0, 43.1, 43.9, 43.9, 45.7, 45.0, 40.0 … Son 2 günde 5.7 derece serinleyip 40 dereceye düşmek? Şaka gibi.

Dün (Çarşamba) ölçülen öteki en yüksek sıcaklıklara bakınca da (aşağıda) değerlerde geçtiğimiz günlere nazaran bir parça düşüş görüyoruz, ama bunu serinleme olarak nitelemek ayıp olacaktır. Ankara 34, İzmir 36, Bodrum ve Adana inadına 40’ar derece olmuş (bunlar hissedilen değil, gerçek, gölgede ölçülen hava sıcaklıkları). Sadece, 30-31 derece sıcaklık ölçülen İstanbul’da poyrazın da yardımıyla epey serinleme/rahatlama olduğunu söyleyebiliriz.

Hem atlattığımız badireyi anımsayıp hem de yakın gelecekte olacaklara bir göz atınca, içinde bulunduğumuz günleri kıymetli saymak gerektiği ortaya çıkıyor. Örneğin evinde klima olmayan İstanbullular son iki gece doya doya uyumuşlardır umarım, ben öyle yaptım. Zira önümüzdeki günler yine birtakım işkencelere sahne olabilme potansiyeline sahip. Aşağıda İstanbul’a ait GFS diyagramı var.

Gördüğünüz üzere bugün son kez mevsim normallerinin altında kalacak olan 850 mb sıcaklığı, yarından itibaren uzun süre kırmızı çizginin üzerinde gidecek gibi görünüyor. Grafikteki çatallanma ise az da olsa bir umudun var olduğuna, şayet şansımız yaver giderse (İstanbul’dan ve ülkemizin kuzeybatısından bahsediyorum) sıcağın en doğrudan darbelerinden kendimizi sıyırabileceğimize işaret ediyor. Periyot boyunca poyrazın kesilmeyecek gibi durması da, kabusun geçen hafta sonu ve hafta başı kadar korkutucu olmayabileceğini düşündürüyor. Ama kesin yorum yapmak için biraz erken. Siz yine de bu gece erkenden yatıp aralık pencereden içeriyi yoklayan serin esintinin hakkını verin derim.

Güney ve iç bölgeler için ise tablo karanlık görünüyor. Herhangi bir serinleme olmayacağı gibi, önümüzdeki haftanın ortası civarında maksimum sıcaklık değerleri tekrar rekorları zorlayacak seviyelere gelebilir. Akdeniz kıyılarımızdaki yerleşimlerin rüzgarı gün içinde denizden alanlarında rekor sıcaklıklara değil, nemden dolayı rekor boğuculuklara maruz kalınması da olasıdır.

Yukarıya GFS modelinin 174 saat sonraki çıktısını aldım. Hans bizi pembeleşinceye kadar kavurmuş. Bu demek oluyor ki, güney ve iç bölgelerimiz, haftaya da Avrupa ve Akdeniz Havzası’nın en durulmaz köşesi olmayı sürdürecek.

ECMWF modeli ise (çıktısı yukarıda), gelecek hafta için azcık daha farklı bir senaryo çiziyor. Buna göre Basra sıcağı’nın en fena kısmı Akdeniz ve İç Anadolu ile sınırlı kalmıyor: dilini ta İstanbullara kadar uzatıyor. Hoşt mu desem, ne desem bilemedim.

Herkese hayırlı Ramazan’lar, oruç tutacaklara kolaylıklar…

Bağımsız yorumlarınızı buraya tıklayarak, cevaplarınızı, cevap vermek istediğiniz kişinin yorumunun altındaki “Cevapla” düğmesine basarak yazabilirsiniz.

Bu yazı Hava tahmin modelleri, Türkiye'nin Havası ve İklimi içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

112 Responses to Bunlar Yine İyi Günlerimiz…

 1. Havadelisi dedi ki:

  İstanbul/Göztepe’de geçen gece ölçülen 26.5 derece de bir gece minimumu rekoru. Ama 2007 ve 2010 benim elimdeki verilere dahil değil. Atatürk Havalimanı’nda 27 derece var Ağustos 2010’da, Göztepe’nin de belirttiğim ayda 26.5’u geçmiş olma ihtimali var.

  • ALKIM dedi ki:

   Evet. 2010 Ağustos’u es geçemeyiz bu konuda. Niye bu kadar geriden geliyoruz bu verilerin kalite kontrolü konusunda. Hadi 1 sene neyse de 5 yıl öncesinin verilerine sağlıklı bir şekilde ulaşamamamız pek de anlaşılır değil.

   Epey ayrıntı bir veri olduğu için paylaşmıyor MGM, ama web sitesine bu da eklenebilir tabii. – Ozan

 2. Havadelisi dedi ki:

  Ankara, gece sıcaklığında üç gün üst üste rekor kırdı. 2012 öncesi rekor 24.1 derece idi. Bu sene ise sabaha karşı en düşük sıcaklıklar şöyle ölçüldü: 26 Temmuz’da 24.2, 27 Temmuz’da 25.3, 28 Temmuz’da 26.2… Böylece 2012, en yüksek gece minimumu rekorunu tam 2.1 derece geliştirmiş oldu.

  Bu arada, haydi Keçiören’de şehir ısı adası filan var diyelim. Güvercinlik Havaalanı minimum 26.9 derece olmuş!

  1

  2

 3. Onur dedi ki:

  MGM’nin 18:00 guncellemesine gore Ankara hala 40 derece… Bu gece dunki rekoru gelistirebiliriz.

 4. Mert dedi ki:

  Çevresindeki istasyonlara göre bu sıcaklık olması çok şaşırtıcı dğeil mi ? Dün de dikkatimi çekmişti aynı yer hatta.

  1

 5. Caner dedi ki:

  Dmi Ankara’da saat 13’te 40,2 olan anlık sıcaklığı saat 14’te 39,9 olarak göstermiş. Acaba rekor gelmesin diye mi böyle bir şey yapıyorlar 😀 Böyle efsane bir yazda minimum sıcaklık rekorundan sonra maksimum sıcaklık rekoru da gelmeli.

 6. Storm_chaser dedi ki:

  Kırıkkale 41,6 olan uzun yıllar rekorunu 0,2 derece geliştirmiş.

  1

 7. mehmet ulu dedi ki:

  muğla radarı bozuk mu yoksa bu yağış gerçekten var mı?

 8. Yıldırım dedi ki:

  Ankara dün gece minimum sıcaklık rekorunu geliştirmiş ve en düşük sıcaklık tam 25.3 derece olmuş. 2012 efsanesi devam ediyor.

  • Havadelisi dedi ki:

   Ya bir de öyle bir şey ki, önceki gece 0.1 derece geliştirip doymuyor, sonraki gece üstüne 1.1 daha koyuyor. Çok acayip.

   Beypazarı ve Nallıhan’daki rekorlar da iki gün üst üste tekrar etmiş. 43.1 ve 42.9, iki gün üstü üste.

 9. Semih dedi ki:

  2 dakika önce Tuzla’da çok iri damlalı yağmur atıştırdı. Radarda da hiçbir şey yok.

 10. ALKIM dedi ki:

  İstanbul başta olmak üzere birçok merkez için Temmuz ayı ortalama sıcaklık rekorunun yolda olduğunu düşünüyorum. KNMI verilerini ve üstün körü bir kaç merkezin şu ana kadar gerçekleşen sıcaklıklarını inceleyip böyle bir sonuca ulaştım. Yine de ayın bitmesini beklemek daha doğru olacak. İstanbul 27 derece üstü bir ortalamayla kapatacak muhtemelen.

 11. snowmoon dedi ki:

  bir şey sormak istiyorum sat24’ten uydu görüntüsüne bakınca iç kesimlerde çöl tozu taşınımı var gibi duruyor,zaten buralarda hava masmavi değil biraz farklı bir renk var,şayet bu olmasa hava daha da fazla ısınabilir miydi?

 12. Bursalı Deli dedi ki:

  En sevmediğim gökyüzü manzarası var şu anda Bursa’da. Nem öyle yoğun ki gökyüzü gri, bulutlu gibi duruyor. Küçükken rahmetli ananem böyle günlerin çok sıcak, bunaltıcı geçeceğini söylerdi. Meteoroloji %80 nem yazmış, bu oranın tam olarak neyi tarif ettiğini anlamadım. Soluduğumuz havanın %80′ i şu anda su buharı mı? Öyleyse eğer biraz daha zorlarsak Atlantis’i tüpsüz keşfedebiliriz.

  • Tayfun dedi ki:

   Bu oran şu an havadaki nem miktarının, havanın taşıyabileceği maksimum nem miktarına oranıdır. Yani solduğumuz havanın %80’i su değil 🙂

 13. Yıldırım dedi ki:

  Ankara 24.2 derece olmuş arkadaşlar, sanırım bu Ankara için ölçülen en yüksek gece sıcaklığı olmalı. Minimum sıcaklıkta rekor gelmiş oldu böylece.

 14. Kar avcısı dedi ki:

  Hava sıcaklığı 27.6 derece Tuzla’da ve yükseliş var. Bence bu gece İstanbul’da bu yılın en yüksek minimum sıcaklık rekoru olabilir.

  • Semih dedi ki:

   Aynen katılıyorum, saat 05.00 ama sıcaklık ancak 27.2 dereceye düşebildi. Daha da düşeceğini zannetmem. Bu yıl için ekstrem değer.

   • iklimci dedi ki:

    beylikdüzü bu gece istanbuldaki en düşük sıcaklığına sahipti her zamanki gibi gece en düşük sıcaklık 23,8 derece olarak ölçüldü,tabi bu gece sıcaklığı bu bölge için bir hayli fazla

 15. cerkez dedi ki:

  saat 01:12 yer çanakkale dışarısı 28.6 evim içerisi 30.3 nem %41 açabileceğim bütün pencereleri açmama rahmen anca bu kadar oldu. 🙂

 16. Havadelisi dedi ki:

  Belgeleyeyim de belki ruhum serinler. 2013 kışını sonuna kadar hak ediyoruz bence.


  1

  2

  • Devrim dedi ki:

   Izmir potaya girmemiş. Bu da meltemden olsa gerek. Gündüz güzel güzel esen rüzgar güneşin batması ile birden kesiliyor. Ters meltem olur diye beklesek de iki gecedir o da yok.

  • anemodulion dedi ki:

   Bu yılki kadar geniş alana yayılmış, bütün ülkeyi etkilemiş bir sıcak hava dalgası en son ne zaman geldi? Memlekette 40’ı görmeyen yer nerdeyse kalmadı gibi bir şey.

  • snowmoon dedi ki:

   keçiören istasyon :39,2 rekora ramak kaldı 🙂

   ama sanki ben daha önce 40 geçilmişti diye hatırlıyorum

 17. Havadelisi dedi ki:

  Olay budur. Anadolu’nun tamamı kavrulurken, belli ki bütün gün rüzgarı denizden alan Kuşadası Türkiye’nin en serini olmuş. Kars’tan, Ardahan’dan, Gerede’den, Uludağ’dan bile serin. Ha, ama çılgın gibi de nemli olmuştur, o ayrı. Maviyle gösterdiğim istasyonlar su kenarında, yeşiller yüksek mevki istasyonları.

  1

  Denizin etkisiyle ilgili öteki yazılar:

  https://havadelisi.com/2011/07/18/yalikavak/
  https://havadelisi.com/2010/05/04/meltemin-kudreti/
  https://havadelisi.com/2010/05/27/denizden-es-ey-ruzgar-bagrimi-yakma/

  • Havadelisi dedi ki:

   WRF yakalamış:

   1

  • yağmurcu dedi ki:

   evet ozan hocam kuşadası bugün gayet ferahtı, aslında 2-3 gündür böyle, klimaları bile kullanmıyoruz, bugün rüzgar denizden ama hafif esti, ancak özellikle sabah saatlerinde olmak üzere gün boyu aşırı neme bağlı olduğunu düşündüğüm çok alçak seviyede bulutlanmalar oluştu ve görüş mesafesi oldukça düşüktü, serinlemek isteyen tüm hava delilerini kuşadasına beklerim ama ters köşe olma ihtimaliniz de oldukça yüksek lakin geçen hafta cayır cayır yanmıştık durum her an değişebilir

 18. Devrim dedi ki:

  santiago’dan “sıcak temmuz serin ağustos’un habercisi olabilir mi?” konu başlıklı bir yazı bekliyorum. Hiç olmazsa içimiz serinler 😀

 19. Havadelisi dedi ki:

  Yarım saat önce eve girdiğimde gerçekten de saunaya girmiş gibi oldum. Özellikle oturma odası tarafı, tarifi imkansız bir hava kütlesinin etkisi altında… Ya sabır. Yer: Kadıköy-Moda / İstanbul.

 20. faseay dedi ki:

  Giresun’daki eşimi aradım havanın bulutlu ve serin olduğunu söyledi .Ona buradaki durumu anlattım ama beni pek anlamadı. Sadece “yapma ya!” diye bir hayret belirtisi gösterdi. Nasipse haftaya salı 20 günlüğüne bende oradayım rakım 680’de doğal klima keyfi yapmak istiyorum

  • Berkeley dedi ki:

   25 Temmuz günü 16:00-16:20 raporunda kartalda sıcaklık 36 hissedilen sıcaklık 46 oldu. Bence İstanbulda bu yazın rekoru kırıldı.

 21. Havadelisi dedi ki:

  Saat 15 itibariyle ölçülen sıcaklarda Ankara/Kızılcahamam 39.9, Ankara/Nallıhan 41.4 dereceyle kendi rekorlarını kırdılar (MGM’deki arkadaşlardan öğrendiğime göre)… Bu rekorlar daha da gelişebilir gün içinde… Hissedilenlerde 45-50 derece arası değerler güney sahillerde cirit atıyor…

  Çılgınsın 2012…

  1

  2

  3

  • welbane dedi ki:

   Bakan onaylı rekorumuz da yolda inşallah.. http://twitter.com/VeyselEroglu/status/228098700231196672

  • Havadelisi dedi ki:

   Güncelleme: MGM’deki arkadaşlardan öğrendiğime göre Nallıhan bugün gün içinde 42.4 dereceyi görmüş!

  • çihiro dedi ki:

   Saat 15-15.20 arası Konya’daki iki istasyonun sıcaklığı 36 ve 35 derece olarak gözüküyor. Saat 18-18.20 arasında aynı istasyonlar 37 derece olarak gözüküyor. Bazı istasyonlarda da benzer bir durum söz konusu.

   1

   Bu öyle bir sıcak hava dalgası ki günün en yüksek sıcaklığı öğlen değil akşama doğru ölçülüyor. Hayatımdaki en berbat yaz mevsimi bu. Nemden nasibini almamış ben bile isyandayım. Yarın ve Cuma günü rekor gelecek gibi. Konya’nın eski rekoru 30 Temmuz 2000’e ait: 40,6 derece.

 22. Havadelisi dedi ki:

  Hissedilenlerde Köyceğiz 48, Finike 49…

  1

  Bu arada şu da var:

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25369119/

  İlginç olan, açıyı iyi ayarlarsanız güneşin altında 55-60 da ölçersiniz… Ama illa ki o resim paylaşılacak. Reyting her şeydir.

 23. Santiago dedi ki:

  Saat 12:00 itibariyle Ankara 37C.. Saat 16:00-17:00’ye civarı tavan yapacağını da biliyoruz.. Sıcaklığın o saatlere kadar 3C-4C daha artması muhtemeldir.. Mevcut maksimum sıcaklık rekoru 30.07.2000 tarihinde 40,8C.. Bugün ya da yarın rekor yenilenebilir belki.

 24. faseay dedi ki:

  Bu da benden olsun gece vardiyasındayım.Gezerken bunu buldum belki bundan daha beterleri vardır.10-13 Temmuz 1980 pespembe ortalık.Ama dikkatimi çeken animasyonlarda bakınca hatırı sayılır serinlemeler de giriyor.Yani yaz ortalamasına bakınca serin diyebiliriz.Bu sene yaz geneline bakınca doğru dürüst serin bir sistem bile giremiyor ve şuan için görünmüyor da

  1

 25. Onur dedi ki:

  Saat 01:00-01:20 arasi hissedilen sicaklik antalyada 40 derece ve ustu. 28.5 derece ve yuzde 85 nem bu saatte cekilmiyor cidden…

 26. Havadelisi dedi ki:

  Ankara’da saat 23 itibariyle sıcaklık 30.5 derece… Dün bu saatten 3 derece fazla.

  Bu değer bu saat için bir rekor olabilir Ankara’da.

  Elimdeki verilere göre Ankara’da bugüne kadar ölçülen en yüksek gece sıcaklığı (minimum) 24.1 derece… (Değer 30 Temmuz 1957’ye ait, elimdeki verilere 2007-2011 aralığı dahil değil).

  Başkentte dün gece ölçülen en düşük sıcaklık 22.7 derece olmuş. Dünden olan 3 derecelik fark bugün bütün gece korunursa rekor gelir…

  • Havadelisi dedi ki:

   Hesap tutmadı. 23’e düşmüş Ankara. Ama bugün maksimum rekoru kırılabilir 🙂

   • Storm_chaser dedi ki:

    Bugün 24,2 olmuş, rekor 0,1 derece de olsa kırılmış. Gece sıcaktan uyuyamadım. Yatağı balkona taşıdım ordada horultudan uyuyamadım 🙂 Tüm Ankara geceyi bakonda geçirdi sanırım.

 27. Drummer dedi ki:

  Sıradaki sıcaklar, “Kıştan nefret ediyorum. Hava kapalı, ruhum sıkılıyor, içim kararıyor. Bu ne böyle hep yağmurlu? Bir an önce yaz gelsin yeaa… ” sözlerinin sahiplerine gelsin. Müstehaktır.

 28. Santiago dedi ki:

  Boğuluyoruz…

  • anemodulion dedi ki:

   Dün gece bu yılki en rahatsız gecemdi :/
   Terlemekten, sıkıntıdan bölük pörçük uyuyabildim. Terledikçe yastığın öteki yüzünü çevirdim.
   Sabrımız sınanıyor resmen…

   • welbane dedi ki:

    Bozkırın gece serinliği bugüne kadar bizi idare etti ama 2 gecedir Ankara da aynı hallerde.. En rüzgarlı semtlerde bile gün ağırana kadar yaprak kıpırdamıyor, cereyandan pat küt çarpan kapılar pencereler yerinde salınıyor ancak. Daha da epey sürecek bu eziyet…

 29. Devrim dedi ki:

  On yıl kadar önce fransa’da yaşanan aşırı sıcaklar sonrası on binin üzerinde kişinin öldüğü ağustos ayını hatırlıyorum. Sadece tv’den takip edebildiğim kadarıyla paris 35 gösteriyordu ben paris çıldırmış olmalı derken ölüm haberleri gelmeye başlamıştı.
  Bugün marmaris’te elektrikler kesilmiş Allahtan gece kesilmiş ya bir de gündüz olsaydı dedim.

  • devrim dedi ki:

   13 ağustos 2003 fransa yanıyor on binin üzerinde kayıp verilmiş. görüntü bu;
   2003
   bu görüntünün 15 gün öncesi ve sonrası da tablo hemen hemen aynı.

   • faseay dedi ki:

    Ya Allah aşkına bir yaz bu kadar mı serin geçer? 850 hpa haritasını inceledim bu seneyle arasında dağlar kadar fark var. Vay be! Demek ki serin bir yaz için Fransa’nın yanması lazım.Neredeyse 14 Ağustos’ta yükseklere kar bile yağmıştır heralde Karadeniz’e 850 hpa’da+8 girmiş o gün

  • çihiro dedi ki:

   10 bin bana çok abartılı bir rakam gibi geldi. Hatta 1000 bile abartılı olur. Yüzlerce insanın öldüğü söyleniyordu. Öyle hatırlıyorum ben.

 30. Istanbul sous la neige dedi ki:

  Şu üç istasyon şüpheli. Bartın’daki istasyonun yanlış ölçüm yaptığı kesin galiba. Artvin ve Urfa’da da sıcaklık nasıl o kadar yükselebildi?

  1

 31. mehmet ulu dedi ki:

  tatil için trabzondayım.nemden dolayı yapış yapışız.ama bugün akşama doğru hava bulutlandı hatta hafif hafif yağdı bir ara…

 32. Eren Kismet dedi ki:

  Bugün itibariyle henüz bu sıcak hava dalgasının en kuvvetli kısmına girmiş bulunmuyoruz. İç ve güney kesimler zaten fena, Salı-Çarşamba-Perşembe günleri kuzey ve batı kesimler bu dalganın en çekilmez hallerini yaşayacaklar. Fakat şimdiden özellikle sahil kesimlerimiz nemden bunalıyorlar. Aşağıda Weatheronline.co.uk sitesinden almış olduğum bugün saat 13:00 BST (TSİ 15:00) itibariyle çiğ düşme sıcaklıklarını (dew point) görüyorsunuz. Avrupa’daki 1996 istasyon arasında ilk 20’de Türkiye’den 7 adet lokasyon var. Finike tam 28.2 derece raporlamış, bu inanılmaz yüksek bir değer. Oradakiler nefes alamıyor olmalı…

  1

  Bugün 16:30 TSİ itibariyle ölçülen en yüksek sıcaklıklarda ilk 10’u tekelimize almışız resmen. Salı-Çarşamba-Perşembe ilk 20’yi de tekelimize alacağımızı düşünüyorum.

  2

 33. Semih dedi ki:

  Bu sıcak hava tahmin edildiği gibi gelirse İstanbul’un güneyinde 40 dereceler sürpriz olmayacak belki de. Geçenki sıcaklarda Kartal 38,6 dereceyi gördü ve ben Tuzla’da tam 39’u gördüm.

 34. Santiago dedi ki:

  20.07.2012 00Z verileriyle İstanbul için Multimodel Diyagram.. Atmosfer çıldırdı.. Geceler çok feci olacak, minimum sıcaklığın 26C olduğunu düşünsenize, ve nem de %70lerde.. Of of.. İşimiz çok zor haftaya..

  Not: Yeşil düz çizgi, bana göre bunaltıcı sıcaklığın psikolojik sınırıdır. 850 hPa’da +15C ve üzeri..

 35. çihiro dedi ki:

  Orhan Şen sıcaklıklar yükselecek dedi dedi inanmadınız, bak ne oldu şimdi 🙂 Bundan tam 6 ay önce Türkiye buz tutmuş, en düşük sıcaklık rekorları kırılıyordu. Buzul çağı söylentilerine bile inanmaya başlamıştım. Ne oldu şimdi hakikaten 🙂

 36. Onur dedi ki:

  Ha nedir ? Acar muhabiriniz Onur o tarihlerde Antalya’dan bildirecek. Nereye adım atsam ekstrem oluyor…

 37. KRAL dedi ki:

  Daha çok değişir ama 27’sinden sonra bir serinleme var gibi. Hatta Hans Gaziantep diyagramında sıcaklığı mevsim normallerine kadar çekmiş ay sonuna doğru. Ama dediğim gibi daha çok değişir. Oruç çok zor geçecek bu sene 😦

  1

 38. Santiago dedi ki:

  Çok büyük bir ihtimalle Temmuz 2012 birçok ilde kayıtların tutulmaya başlamasından bu yana en sıcak Temmuz ayı olarak tarihe geçecektir. İklimi bu hale getirenler utansın 🙂

  Not: İlk 19 gün itibariyle İstanbul’da ortalama sıcaklık 26,2C civarında. En sıcak Temmuz ayı ise 2002 yılında 26,6C ile ölçülmüş (Kaynak: Knmi.nl). Haydi, eller havaya 🙂

 39. Santiago dedi ki:

  Sıcak hava dalgalarının son yıllarda ısrarla bizi vurması da çok ilginç. İspanya’yı ve İtalya’yı geçtim, Tunus bile bizden serin bir yaz geçiriyor neredeyse.

  Bundan sonra yaz serin geçer mi gibi düşüncelere kapılmayalım bence, az sıcak mı geçer yoksa çok sıcak mı geçer diye düşünelim..

  Not: Bu havaları sıcak saymayan, püfür püfür ve serin sayan siteler de mevcut 🙂

 40. welbane dedi ki:

  Bu bir soğuk hava dalgası olsaydı elbette ki 40 takla atacak ve en sonunda kolu kanadı kırık, bitkin bir vaziyette Edirne’den kendini içeri zor atabilecekti. Ama bu zıpkın gibi, fişek gibi sıcak hava seve seve gelecek ve Anadolu boyunca çılgın atacak. Ben de hoşt demek istiyorum.

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s