Türkiye’deki Geçmiş Önemli Hava Olayları


(İstanbul, 1954)

Bu bölümde, Türkiye’yi etkilemiş ve belleklerde yer etmiş tarihsel hava olaylarıyla ilgili tartışma ve hatıralara yer vereceğiz. Şüphesiz ki karlı dönemler en fazla ilgiyi görecek, ama öteki hadiseleri de unutmayalım derim. Hakkında yazacak bir şeylerinizin olduğu tarihe aşağıda yer verilmemişse, yorumunuzu bu sayfaya yazabilirsiniz. Başkaları da bir şeyler eklerse o tarihin de kendine ait bir sayfası oluşturulacaktır. Resim eklemek istiyorsanız şurada anlattığım şekilde resim yükleyebilirsiniz. Videoların da bağlantılarını verin. Atış Serbest bölümümüzde ve diğer bazı yazılara yorum olarak bugüne kadar eski kışlarla ilgili birçok yazı yazıldı, eğer herkes kendi eski yorumlarını bulur ve bu bölümün ilgili kısmına tekrar yorum olarak yazarsa işimi çok kolaylaştırmış olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

2008, 16-18 Şubat

2006, 22-30 Ocak

2004, 12-14 Şubat

2004, 22-25 Ocak

2002, 4-9 Ocak

1992 Ocak Ayı

1987, Mart (İstanbul)

Reklam

Türkiye’deki Geçmiş Önemli Hava Olayları” üzerine 7 düşünce

  1. alejandro9923

    Okulumda benden Almanca sunum yapmamı istediler konu olarak İstanbul’dan geçen buzları seçtim daha kapsamlı bilgi almak istiyorum yardım edebilir misiniz ?

    Cevapla
  2. Ömer Gül

    1954 kışıyla ilgili rahmetli dedemin anlattığı; çok rahatlıkla 2 gün Üsküdar’dan Sarayburnu’na kadar denizin buzlarla kaplandığı ve İstanbul halkının bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiğidir. Bana asıl güzel gelen b.dedemin babama anlattıklarıdır. 1929 kışında Üsküdar’dan 2 sefer Sarayburnu’na yürüyerek geçmişler. Ben küçükken babam bana anlattığında babam masal anlatıyor zannediyordum. Ama şimdi anladım ki bu olanlar gerçek ve böyle bir olay yaşanması için Tuna’nın donması ve Haliç’in donması için şartlar çok zor küresel iklim değişiklikleri yüzünden. Keşke yaşansa, değil mi arkadaşlar?

    Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s