Atış Serbest


Atış Serbest'i RSS ile de takip edebilirsiniz

Blogda yazılan yazılarla doğrudan ilgisi bulunmayan her türlü görüş, açıklama, tahmin, öneri, soru ve eleştirinizi; benle ve diğer okurlarla tartışmak istediğiniz hava/iklim olaylarını bu sayfaya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak yorum yazma kutusuna ulaşabilirsiniz. Birisine cevap yazmak istiyorsanız, lütfen cevabı vermek istediğiniz kişinin yorumunun altındaki “Cevapla” düğmesine tıklayın. Cevabın cevabına tıklayarak devam ederseniz yorumlar sağ tarafa doğru yığılma yapıyor ve okunmaları güç hale geliyor. Eski sayfalara yukarıdaki ana menüde Atış Serbest’in altında beliren Arşiv‘den ulaşabileceğiniz gibi, bu sayfada en altta bulunan yorumun sol altındaki Older Comments (eski yorumlar) düğmesini de kullanabilirsiniz. Geçerli ve sık kontrol ettiğiniz bir e-posta adresi vermeniz, şayet daha sonra iletişim kurmamız gerekirse işimizi kolaylaştıracaktır. Teşekkürler.

(Meşhur İngiliz ‘weatherman’ Michael Fish, kariyerinin doruğundayken).

Reklamlar

5.321 Responses to Atış Serbest

 1. Yağış iyi gözüküyor ama soğuma yetersiz, ancak mevsim normallerine inecek. Neyse en önemlisi yağış olması.

 2. Antalya-Sinop hattının doğusu için yine fiyasko bir sistem olacak. Buralarda toprak o kadar kurudu ki traktörler tarla sürerken arkasından dev bir toz bulutu kalkıyor. Memleketim Mersin’de de işler pek iyi değil.

 3. Merhaba Arkadaşlar.Bel fıtığı denilen lanetten dolayı hayattan kopmuştum,anca geri dönebildim.Salı’ dan sonra hareket başlıyor.Evde yatarken harita yapmayla uğraştım, deneme olarak da Salı gününü baz alarak birşeyler yaptım.Sizinle paylaşmak istedim fikir almak istedim. https://tahministasyonu.files.wordpress.com/2017/10/sketch-15086735577581.png

 4. Aka Moka dedi ki:

  Selamlar ederim herkese.. bugune kadar ,ama cogunlukla kar zamanlari diger mevsimlerde de zaman zaman,gizli bi fanatizmle sayfayi takip ederken artik yorum da yazabileyim diye uye olmaya karar verdim ve sanirim oldum..
  Bu toplulugun havaya,suya,ruzgara,cografyaya dolayisiyla goklere ve dunyaya ilgili tum fertlerini candan selamlarim.. adim ali.. adapazarinda yasiyorum:)

 5. Merhaba, uzun süre sonra yazma fırsatı buldum. Şuan askerdeyim İstanbul’dan kalkıp taaa Iğdırlara kadar geldim. İstanbul’dan ilk defa uzakta bir kış geçiricem bunun burukluğu var malesef. Burasının çok enterasan bir havası var, mevsimine ve etrafındaki komşu şehirlerine göre oldukça ılık bir havası var, sanki akdeniz iklimi gibi, geceleri de çok soğuk değil (şimdilik). İlerleyen zamanlarda nasıl olur bilmiyorum, acaba ne zaman kar yağar buraya? 🙂

 6. Isparta diyagramı güzel . Aksiyona son 2 gün

  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 7. Merhaba, biz Arnavutköy’ün Karaburun mahallesine hava istasyonu kurduk. Kurduğumuz yerde elektrik kesintileri yaşanıyor ups bağlamamıza rağmen ups bile dayanmıyor uzun süreli kesintilere. Bu yüzden Karaburun’da bulunan kıyı emniyetine(deniz fenerinin güneyinde) taşımak istiyoruz istasyonu ama hiç bağlantımız yok, belki buradan vardır kıyı emniyetinde bize yardımcı olabilecek birisi. Yardımcı olursanız seviniriz 🙂 8. ( 24 – 25 Ekim hadisesi ) Ay sonunu merakla bekliyoruz…

 9. ECM hiç fena değil. Sağlam bir siklon vermiş. Basınç yerleşimi dört dörtlük. Fakat yılın bu dönemi için o soğuk fazla gibi geldi bana. Sonraki çalıştırmalarda baya bir kırpar:

 10. Badara yaylası, Rize

 11. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu başkanlığındaki bir ekip, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Tarım ve Çevre Komisyonu adına ‘Türkiye’de İklim Değişikliği ve Tarımda Sürdürülebilirlik’ raporu hazırladı.

  Rapora göre: “2050’den itibaren özellikle kış aylarında 250-300 mm’ye varacak olan azalmalar yüzünden, Ege ve Akdeniz kıyılarında, Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde yağış eksikliği yani kuraklığın yaşanabilir. Artan hava sıcaklığından büyükbaş hayvancılık olumsuz bir şekilde etkilenecek. Şiddetli sağanaklar ile hortum, dolu ve ani yağışlardaki artışlar da, Türkiye’de güvenli gıdaya ulaşma imkanlarını azaltacak. Sıcaklıklar 4-7 derece artacak.”

  Devamı: http://www.hurriyet.com.tr/uzmanlardan-korkutan-turkiye-tahmini-kuraklik-baslayacak-40613644

  Medyada çıkan bu tip haberlere inanmam ama bence doğruluk payı var. Eskisi gibi sonbahar da beklenen yağışlar yağmıyor, ege ve akdeniz uyuyor syb etkisinden çıkamıyoruz. Önümzüdeki günlerde de bu kuraklık devam edecek. 😦

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s