Atış Serbest


Atış Serbest'i RSS ile de takip edebilirsiniz

Blogda yazılan yazılarla doğrudan ilgisi bulunmayan her türlü görüş, açıklama, tahmin, öneri, soru ve eleştirinizi; benle ve diğer okurlarla tartışmak istediğiniz hava/iklim olaylarını bu sayfaya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak yorum yazma kutusuna ulaşabilirsiniz. Birisine cevap yazmak istiyorsanız, lütfen cevabı vermek istediğiniz kişinin yorumunun altındaki “Cevapla” düğmesine tıklayın. Cevabın cevabına tıklayarak devam ederseniz yorumlar sağ tarafa doğru yığılma yapıyor ve okunmaları güç hale geliyor. Eski sayfalara yukarıdaki ana menüde Atış Serbest’in altında beliren Arşiv‘den ulaşabileceğiniz gibi, bu sayfada en altta bulunan yorumun sol altındaki Older Comments (eski yorumlar) düğmesini de kullanabilirsiniz. Geçerli ve sık kontrol ettiğiniz bir e-posta adresi vermeniz, şayet daha sonra iletişim kurmamız gerekirse işimizi kolaylaştıracaktır. Teşekkürler.

(Meşhur İngiliz ‘weatherman’ Michael Fish, kariyerinin doruğundayken).

Atış Serbest” üzerine 19.064 düşünce

 1. SpanK ( Fındıkzade/İST, 21m )

  Yapılan yeni açıklamalara göre Olaf Scholz yönetimindeki yeni Almanya hükümeti, iklim değişiklikleri ile mücadele için ülkedeki kömür kullanımını 2030’a kadar durdurmayı planlıyor.
  Açıklamalara göre Almanya, 2030 yılına kadar ülkedeki kömür kullanımını durdurmayı planlıyor. Bu oldukça önemli bir hamle çünkü daha önce ülke, kömür kullanımını 2038 yılına kadar durdurmayı planladığını açıklamıştı. Yeni hükümetle bu hedef 8 yıl geriye çekilmiş oldu.
  https://www.donanimhaber.com/almanya-komur-kullanimini-2030-a-kadar-durdurmayi-planliyor–141979

  Cevapla
  1. serkansaglam1789/Kağıthane-Ist.40 mt

   Spank, gfs bunu hep yapıyor, ve her güncellemede değişiyor. O soğuklar ne oluyorsa süpürülüyor. İspanya’ya kadar iniyor, bize gelince hoop ya Kırım da kalıyor, ya Balkanlarda. Yani daha o istediğimiz soğuklar 15 Aralık a kadar kuzeyde blok halinde kalmaya devam edecek gibi ( kıyı kesimlerimiz hariç ) iç bölgeler her türlü alır. Sen ABD da olursun 😁 biz kameradan izleriz ABD de ki o kar’ı, böyle devam eder hayat. Sen burayı izlersin biz orayı 😂😂

   Cevapla
 2. SpanK ( Fındıkzade/İST, 21m )

  Portekiz geçtiğimiz günlerde iklim değişiklikleri ile mücadelede önemli bir adıma imza attı. Yetkililer, ülkede bulunan son kömür santralinin kapatıldığını duyurdu.
  Elektrik için kömür kullanımını durduran Portekiz, bunu yapan dördüncü Avrupa Birliği ülkesi olarak kayıtlara geçti. Kömür kullanımını durduran diğer üç AB ülkesinin ise Belçika, Avusturya ve İsveç olduğunu belirtmek gerek.
  https://www.donanimhaber.com/portekiz-komur-kullanimini-durdurdu–141877

  Cevapla
   1. Nostaljik.D.Ataşehir

    Yakında yapacağını söyledi heyecanla bekliyoruz, dediğin gibi vakit lazım ve belki de vakti yoktur sabırlı olmakta fayda var 🙂

    Cevapla
 3. SpanK ( Fındıkzade/İST, 21m )

  Brezilya’da ormansızlaşma son bir yılda %22 artarak rekor kırdı

  Yayınlanan verilere göre ülkedeki ormansızlaşma son bir yılda %22 artış gösterdi. Yetkililer bu oranın son 15 yıldaki en büyük artış olduğunu belirterek yeni bir rekor kırıldığını ifade etti. Ajans daha önce de yayınladığı bir raporda ekim ayında yağmur ormanlarındaki ormansızlaşmada rekor seviyede artış görüldüğünü duyurmuştu.

  Bu açıklama, Brezilya’nın da dahil olduğu birçok ülkenin COP26 (BM İklim Zirvesi) sırasında ormansızlaşmanın 2030 yılına kadar durdurulması kararı almasından hemen sonra geldi.

  Bu kararın ardından Avrupa Birliği de ormansızlaşmanın yüksek olduğu bölgelerden gıda ve odun ithalatını yasaklamayı düşündüğünü belirtmişti.

  Yayınlanan rapora göre 2020 ile 2021 yılları arasında ormanlarda 13.235 kilometrekare kayıp görüldü. Bu sayının da 2006’dan bu yana kaydedilen en yüksek miktar olduğu belirtildi.

  https://www.donanimhaber.com/brezilya-da-ormansizlasma-yuzde-22-artti-son-15-yilin-en-yuksek-orani–141781

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s