Atış Serbest


Atış Serbest'i RSS ile de takip edebilirsiniz

Blogda yazılan yazılarla doğrudan ilgisi bulunmayan her türlü görüş, açıklama, tahmin, öneri, soru ve eleştirinizi; benle ve diğer okurlarla tartışmak istediğiniz hava/iklim olaylarını bu sayfaya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak yorum yazma kutusuna ulaşabilirsiniz. Birisine cevap yazmak istiyorsanız, lütfen cevabı vermek istediğiniz kişinin yorumunun altındaki “Cevapla” düğmesine tıklayın. Cevabın cevabına tıklayarak devam ederseniz yorumlar sağ tarafa doğru yığılma yapıyor ve okunmaları güç hale geliyor. Eski sayfalara yukarıdaki ana menüde Atış Serbest’in altında beliren Arşiv‘den ulaşabileceğiniz gibi, bu sayfada en altta bulunan yorumun sol altındaki Older Comments (eski yorumlar) düğmesini de kullanabilirsiniz. Geçerli ve sık kontrol ettiğiniz bir e-posta adresi vermeniz, şayet daha sonra iletişim kurmamız gerekirse işimizi kolaylaştıracaktır. Teşekkürler.

(Meşhur İngiliz ‘weatherman’ Michael Fish, kariyerinin doruğundayken).

17.002 Responses to Atış Serbest

 1. Hem gfs de hem ecmwf de şubatın 5’i gibi avrupa ya soğuk iniyor ama biz sıcak tarafta kalıp bol bol lodos yiyeceğiz. Umarım değişir ama bizde bu şans varken zor.

 2. Zemherir denen kışın en soğuk ayında, gece yarısındayız.
  Dışarısı 11-12 derece. Pes diyorum

 3. Kastamonunun küçük ilçesi Pınarbaşı mütevazi rakımına rağmen çok düşük sıcaklıkların ölçülebildiği bir istasyon. Bu gece -18,9 derece gibi bir değer ölçülmüş ki, böyle bir kış için muhteşem bir sıcaklık.

 4. Modellerde olumlu anlamda değişim var. Baharlık çıktılardan eser kalmamış, soğuk ve yağışlı günler geleceği gözüküyor. İstanbul için hala kar gözükmüyor ama kış ayına yakışır havalar olacak, buna da şükür. Hem barajlar dolar yağmurlar sayesinde.

  Bu arada depremi yaşayanlara geçmiş olsun.

 5. 24 Ocak sistemi evimin arka bahçesine 30 cm üzeri kar yağışı bırakarak 2017 sezonundan sonraki en yüksek kar kalınlığını oluşturan sistem olarak hafızamdaki yerini aldı..

 6. Sinan (Atakum 10m.) dedi ki:

  Rezil kışa yakışır bir kar yağışı geçişi oldu bu gece.

 7. Cengiz Öztürk ( Ankara/Etlik940 metre) dedi ki:

  Bizden sonrakiler hayatlarında kar gormeyecekleri için en azından bizim gibi kış gelince hayiflanmayacaklar eski kışlar muhabbeti de olmayacak

 8. Tüm Dünya sadece 1 gün fosil yakıt kullanmasın, bakın neler değişiyor, 1 gün ya 1 gün. Eskiden evlerde kış aylarında oturma odasından mutfağa gidince,…. Tümüz donardı, parmak uçlarında koşarak sobalı odaya uçardık, ama deniz kenarına da poşete oturup kar üstünde kaya kaya inerdik , bi kural vardı gece olunca yağardı kar, doldurur geçerdi, çok az bi yükselti bile olsa (deniz seviyesinden 50-100mt) ben Gemlik te büyüdüm Manastır mevkisinde Küçükkumla yolunda da kar fazla birikirdi. Çocukluğumun her yılında mutlaka karlı geçen bi 10 gün yaşardık. DENİZ KENARINDAN BAHSEDİYORUM ARKADAŞLAR. Doğa nın milyon yılda yerin altına soktuğu Karbon u, 50 yılda havaya karıştırmayı başardık, eğer doğa insana bu fırsatı veriyorsa mutlaka hem jeolojik hem de farklı bilimsel sahalarda bunu istiyor ve bi bildiği vardır diye düşünmek istiyorum. İnsanın gelişmesi ve kendini yok edecek kadar bencilleşmesi sürecinin neresindeyiz bilemeyiz ama evrimleşme sürecinde belki de insanın Dünya yı ve dolayısı ile kendini yok etmesi de vardır. Maddi ve Kapitalizmin yarattığı kaygılar ve kendini garantiye alma hissi, bakalım ortak evimizi ne zaman yaşanamaz hale getirecek.

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s