Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)


Ligimiz sonuçlanmıştır. Final maçında birbirlerine 7’şer gol atarak yenişemeyen Mert Baştürk ve Commandouz‘un hangisinin şampiyon olacağını puan hesabı belirlemiş ve Mert Baştürk 1098-1088 (sadece 1 derecelik farkla) kazanarak şampiyon olmuştur.

Şampiyon / Altın Madalya: Mert Baştürk (istasyonu: İstanbul-Büyükçekmece)
İkinci / Gümüş Madalya: Commandouz (istasyonu: İstanbul-Güngören/Davutpaşa)
Üçüncü / Bronz Madalya: Falkan82 (istasyonu: İstanbul Samandıra Havalimanı)

Dereceye girenleri yürekten kutlarız. Hepsi cidden müthiş tahminciler.

Aşağıdaki tahminciler en az çeyrek final oynamışlar ve bir sonraki lige ön eleme oynamaksızın, grup aşamasından katılmaya hak kazanmışlardır:

Mert Baştürk
Commandouz
Falkan82
KaanGr2
WhiteFox
İzmirdeHava
OzanDeniz
Havadelisi

—————————————-

Çeyrek final toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler yarı finale yükselmiştir. (Çeyrek final kura çekimi video kaydı burada).

3. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler çeyrek finale yükselmiştir. (3. Tur kura çekimi video kaydı burada). 

2. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler 3. Tur’a yükselmiştir. (2. Tur kura çekimi video kaydı burada)

ELEME KURALLARI:

 • 2. Tur’dan itibaren karşılaşmalar iki maçlı eleme usulüne göre olur.
 • Gol atma kuralları grup aşaması ile aynıdır.
 • İki maçın toplamında en fazla golü atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Gol toplamı eşitliğinde, deplasmanda daha fazla gol atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Hem içerde hem deplasmanda gol eşitliği varsa, tahmincilerin aldıkları toplam puanlar, her bir kategoride ölçülen değerlere ne kadar yaklaştıklarına göre hesaplanır (puan hesabında ön elemedeki kurallar geçerlidir). Daha fazla puanı alan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Herhangi bir günün herhangi bir ölçülen değeri açıklanmadıysa, rövanş maçının sonuna kadar beklenir. Açıklanmayan değer veya değerler, toplam gol sayılarını turu atlayanı değiştirecek kadar etkiliyorsa; ölçülen değere hangi tahmincinin daha çok yaklaştığı organizasyon komitesi tarafından değerlendirilir ve belirlenir (komşu istasyonlara bakılmaz, değerlendirmede yalnızca maç yapılan istasyon göz önüne alınır). Bu şekilde de bir sonuca ulaşılamıyorsa (ölçülen değere kimin daha çok yaklaştığı net değilse), açıklanmayan değerlerin çeşidi ve sayısı kadar penaltı tahmini, aynı istasyonda veya ev sahibi tahmincinin seçeceği başka bir istasyonda, mümkün olan en kısa sürede yapılır.

——————-

2. tur torbaları aşağıdaki gibidir. 1. torbadaki tahminciler (grup birincileri), 3. torbadaki tahmincilerle (grup üçüncüleri) eşleşecektir. 2. torbadaki tahminciler (grup ikincileri) kendi aralarında eşleşecektir. En kötü grup birincisi (White Fox) kural gereği 2. torbaya kaydırılmıştır.

Tur2_torbalar

———————————–

Grup aşaması nihai puan durumu aşağıdadır, yeşille belirtilen tahminciler 2. tura yükselmiştir:

son_puanlar

BURAYA tıklayarak örnek tahmine gidebilirsiniz.

GRUP MAÇLARI SONUÇLARI: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

*************************************************************

İşte, Havadelisi.com‘dan hava delilerinin kış aylarını şenlendirecek bomba gibi bir organizasyon! HEM DE ÖDÜLLÜ!

DEPLASMANLI hava tahmin ligimizle, “yav hep İstanbul’u mu tahmin edicez?” serzenişlerine son veriyoruz. Bastırın Anadolu kaplanları!

Ana hatlarıyla ligimiz şu şekilde olacak:

 • Bir haftalık ön eleme tahmini ile, lige katılacak 44 kişi belirlenecek. Ön eleme tahminleri Ankara Esenboğa Havalimanı için yapılacak.
 • Bu 44 kişi, ön eleme sonuçlarına göre, 11 gruba dağıtılacak. (Lige devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz lütfen ön elemeye katılmayınız! İlk 44’e kalıp grup maçlarının (toplam 6 maç) herhangi bir aşamasında ligi bırakanlar, gelecekte Havadelisi.com‘ca düzenlenecek turnuvaların tamamından men edilecektir!) 
 • 4’er kişiden oluşacak 11 grupta herkes kendi seçtiği istasyonda 3 maç, deplasmanda 3 maç olmak üzere 6 maç yapacak (şampiyonlar ligi ile aynı).
 • İstasyonunuzu en başta seçeceksiniz, iç saha maçlarınızdaki istasyon hep aynı olacak, değiştirmek yok.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar, bir de en kötü üçüncü elenecek. Diğer tahminciler 2. tura (ilk 32) yükselecek.
 • İkinci turda, üçünçü turda, çeyrek finalde ve yarı finalde birbiriyle eşleşen tahminciler yine deplasmanlı olarak 2’şer hafta eleme usulü tahmin yapacaklar.
 • Final tahmininin (tek hafta) hangi istasyon(lar) için yapılacağı daha sonra ilan edilecek.
 • Böylece finale kalan iki tahminci, ön eleme ve final hariç 6+2+2+2+2 = 14 hafta tahmin yapmış olacak.

Tahmin ve puanlama ayrıntıları:

 • Söz konusu haftanın maçını iç sahada yapıyorsanız kendi istasyonunuz için, deplasmanda iseniz rakibinizin istasyonu için, her pazar akşamı saat 24’e kadar; pazartesi (1. gün), salı (2. gün) ve perşembe (4. gün) günlerinin her birinin ayrı ayrı minimum sıcaklık, maksimum sıcaklık, toplam yağış ve kar var/yok durumlarını tahmin edeceksiniz. Böylece her maçta (her hafta) 3 gün X 4 değişken = toplam 12 ayrı tahmin yapılmış olacak.
 • Bu 12 tahminin her birinde, ölçülen değere kim daha çok yaklaşırsa (siz veya rakibiniz) 1 GOL atmış olacak. Eşit yaklaşılırsa kimse gol atamamış olacak (yağış ve/veya kar olasılığı olan tahminler BOL GOLLÜ MAÇ olmuş olacak).
 • Sonuçta her tahmin haftasının sonunda 4-3,  2-2, 8-0 vb gibi skorlar alınmış olacak. Galibiyet 3, beraberlik 1 puan. Puan durumuna atılan ve yenilen goller de işlenecek.
 • Herhangi bir maça çıkmayan (tahmin yapmayan) tahminci hükmen 7-0 yenik sayılacak.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar (11 kişi), bir de en kötü üçüncü (1 kişi) elenecek. Diğer tahminciler (32 kişi) 2. tura yükselecek. Puan eşitliğinde sıralamayı belirlemek için ikili averaja bakılacak; bu da eşitse genel averaja, o da eşitse atılan gol sayısına bakılacak.

*** İSTASYON SEÇİMİ ***

* Tüm tahminciler, MGM’nin günlük maksimum/minimum sıcaklık ve 24 saatlik toplam yağış listelerinde verileri günlük olarak ilan edilen herhangi bir istasyonu seçebilirler. Seçilen istasyon değiştirilemez ve katılımcının tüm iç saha maçlarında tahmin edilir. Elbette, bir İstanbul istasyonu da seçebilirsiniz. Aynı istasyon birden fazla tahminci tarafından seçilebilir.
* Kar var/yok durumu, yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için değerlendirmeye alınacak. Yani eğer maç yapılan istasyon için resmi sinoptik rasat yoksa, o maçta atılabilecek toplam gol sayısı 12’den 9’a düşecek (kar var/yok durumu rakipler arasında genelde fark yaratacak bir değişken olmadığı için bu ölçüt zaten çok önemli de olmayabilir, rakipler tamamen aynı tahmini yaptıklarında gol atılmamış oluyor). Kar var/yok teyidinin nasıl yapılacağı şu yorumda ayrıntılı anlatılıyor.
* Tahmini yapılan istasyonun herhangi bir ölçümü MGM tarafından ilan edilmezse, bu veriye (aynı istasyonda ölçülmüş olması şartıyla) başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılacak. Yine de ulaşılamıyorsa, ilan edilmeyen verilerin galibiyet/mağlubiyet durumunu etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer etkiliyorsa, maç tatil edilecek ve takip eden hafta ortasında tekrar oynanacak.

*** GRUPLARIN OLUŞTURULMASI ***

Ön eleme sonrasında ilk 44 sırayı alacak tahminciler; ilk 11, ikinci 11, üçüncü 11 ve dördüncü 11 olmak üzere dört torbaya bölünecek ve her gruba, her torbadan 1’er adet tahminci, aşağıdaki tablodaki gibi yerleştirilecek: (Torbalardaki sıra numaraları https://www.random.org/lists/ adresinden yararlanılarak karıştırılmıştır):

GRUPLAR

*** FİKSTÜR ***
(tüm tarihler bir pazar günüdür ve tahminler akşam saat 24:00’e kadar yapılacaktır)

3 Aralık: ÖN ELEME MAÇLARI (Herkes Ankara Esenboğa‘yı tahmin edecek)
10-17-24 Aralık, 7-14-21 Ocak: GRUP MAÇLARI (6 HAFTA)
[Yılbaşı haftasında maç yoktur]
28 Ocak – 4 Şubat: 2. TUR MAÇLARI
11-18 Şubat: 3. TUR MAÇLARI
25 Şubat – 4 Mart: ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
11 – 18 Mart: YARI FİNAL MAÇLARI
25 Mart: FİNAL MAÇI

GRUP MAÇLARI FİKSTÜRÜ: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 • 2. tur eşleşmeleri için; grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ayrı ayrı torbalara dağıtılacak. Grup birincileri grup üçüncüleri ile oynayacak. En kötü grup birincisi, grup ikincilerinin torbasında olacak ve grup ikincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • 3. turda, 2. turda grup birincilerinin yer aldığı eşleşmelerin galipleri grup ikincileri maçlarının galipleri ile oynayacak. Kalan grup birincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • Çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri kura ile belirlenecek.


TÜM UYARILARI DİKKATLE OKUYUNUZ.
*Örnek tahmini, bu başlığa yapacağınız bağımsız bir yorumun içine kopyala / yapıştır yapıp tahmin değerlerini değiştirebilirsiniz.
*Sıcaklık tahminleri tek bir ondalık basamak ile, yağış tahminleri tam sayı olarak yazılmalıdır.
*Tahminler her zaman, ev sahibi tahmincinin istasyonu için yapılır (maç listesine bakınız: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.
* Eğer maç listesinde, ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa kar var/yok tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisi dikkate alınmaz.
*Son tahmin girme zamanı her pazar saat 23.59’dur.
*Aşağıdaki tahmini yorum kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve değerleri değiştirin. Hangi istasyon için tahmin yaptığınızı yazmanıza gerek yoktur, bunu bildiğinizi varsayıyoruz ve biz de biliyor olacağız.

DİKKAT: Tahminini yapacağınız her bir gün için,
* En düşük sıcaklık, tahmini yapılan günden bir önceki gün saat 18 UTC ile tahmini yapılan gün saat 06 UTC arasında ölçülen en düşük sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* En yüksek sıcaklık, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan gün saat 18 UTC arasında ölçülen en yüksek sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 21:00’den sonra ilan edilir.
* 24 saatlik toplam yağış, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan günden bir sonraki gün saat 06 UTC arasında ölçülen toplam yağıştır. MGM’ce, tahmini yapılan günden bir sonraki gün, TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* Kar var/yok durumu, tahmini yapılan istasyonda tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de (TSİ 09:00) kar örtüsü olup olmadığına göre belirlenir. Yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için dikkate alınır. Maç listesinde, eğer ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa “kar var/yok” tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisinde gol olmaz. Ölçülemeyecek kadar (iz) kar örtüsü bile olsa bu durum raporlarda kodlanmaktadır ve biz de bunu kar var sayacağız. Karın yeni veya eski kar olması önemli değildir, tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de yerde kar bildirilmesi yeterlidir (önceden yağmış ve erimeyeceğini varsaydığınız karı da hesaba katmalısınız)

********** ÖRNEK TAHMİN *********
1. gün (pazartesi)
Kar VAR
En düşük sıcaklık: -5.0 derece
En yüksek sıcaklık: 2.2 derece
24 saatlik yağış: 3 mm
2. gün (salı)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: 1.2 derece
En yüksek sıcaklık: 5.2 derece
24 saatlik yağış: 0 mm
4. gün (perşembe)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: -5.6 derece
En yüksek sıcaklık: 12.2 derece
24 saatlik yağış: 7 mm
********** ÖRNEK TAHMİN BİTTİ *********

* BURAYA tıklayarak, tahmini gireceğiniz BAĞIMSIZ YORUM KUTUSUna ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm duyurular bu başlıktan yapılacaktır.

Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)” üzerine 1.514 düşünce

 1. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  Çatalca’da çok zor bir mücadele…

  Maçın ilk yarısını 3-0 yenik kapatan takımımda moraller alt üst olurken, Perşembe sabahı bir anda 4-3 lehime dönünce mutlu olmamak imkansızdı. Maksimum sıcaklığı almam verilere göre düşük ihtimaldi.(Gereksiz boş boş duran kütleler olmasaydı maksimum sıcaklığı alabilirdim ama olsun..)Yağışta ise evimde bulunan istasyona (mgm istasyonuna mesafesi 6-7km.) 2mm yağış düşerken, mgm istasyonu 0,4 mm ile yetinmek durumunda kaldı. Yağış her zaman sizi güldürmüyor.
  Kısacası, maçı Mert Baştürk 4-5 kazandı. Bu harika maç için teşekkür ederim. Aynı heyecanı Büyükçekmece’de yaşamak isterim. Şimdiden ikinci maç için başarılar.

  Cevapla
 2. omer61 (Başakşehir 150 metre)

  Ligden elenmeme rağmen hala mücadeleleri zevkle takip ediyorum. Beni eleyen Kaan’ın yarı finale çıkması ve yarı finalde Mert ile eşleşmesi beni çok mutlu etti. Yakın arkadaşım olan Mert’in, Kaan’ı eleyeceğini düşünüyorum ayrıca final için de Mert-Oğuz müsabakasının izleyeceğimizi hissediyorum.

  Cevapla
  1. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

   Kaan Gür bunu beğendi. Doğrusunu söylemek gerekirse en zor kuralardan birisini seçtim. Özellikle son maçında Büyükçekmece’de şov yapmış bir kura. Şu saat itibariyle de Çatalca’dan avantajlı bir skor ile de döneceği aşikar. Ancak, sonuç olarak tek bir maçlık oyun olmadığı için bir 90 dakika daha oynanacak. Yakın konum olan Büyükçekmece istasyonunu benim için çokta deplasman sayılmıyor. Sahaya ne kadar kötü bir skor alsam da tam motivasyon ile çıkacağım. Şimdiden ilk maç için eline sağlık Mert üstad.

   Cevapla
   1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

    Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim Kaan. Senin ile yarı finalde karşılaşmak benim için de çok zorlayıcı olsa da artık kolay rakip yok 🙂
    Çatalca’da skor an itibari ile 3-3. Özellikle maksimum ve minimumlarda sapma çok çok az, çekişme had safhada. Perşembe günkü gidişat ilk maçın kaderini şekillendirecek. Çatalca ile Büyükçekmece istasyonları arasındaki yakınlık ve benzer hava koşulları ikimizi de favori konuma getirmiyor 🙂
    Adına yakışır bir yarı final.


    https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

    Cevapla
 3. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 8,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 15,8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 11,1 derece
  En yüksek sıcaklık: 15,2 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 9,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 13,7 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 4. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 8.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 10.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.6 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 8.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.9 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 5. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  İSTANBUL/ÇATALCA YARI FİNAL 1.TUR
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 0,5 derece
  En yüksek sıcaklık: 18,0 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8,0 derece
  En yüksek sıcaklık: 18,2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 5,0 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,4 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 6. patavatsiz3 (Birlik Mh./ ANKARA, 1125 m)

  Benim anlamadığım nokta; tahmini 23:30’da ya da 23:45’te girmekle 23:59’da girmek arasında ne gibi bir avantaj sağlıyorsunuz? Bana göre, “23:59’tan sonra girilecek hiçbir tahmin kabul edilmeyecektir.” kuralı netleştikten sonra, son dakikaya hatta son saniyeye tahmin girme işini bırakmış olmak bile kural ihlaline davetiye çıkartmak oluyor. Bu riski almaya değecek bir avantaj sağlıyor musunuz gerçekten son dakikada tahmin girerek?
  Kimse kusura bakmasın ama bence kesinlikle alınan karar doğru. Bu itirazı zamanında yapacaktınız tezi yanlış. Burada gayet güzel bir ortamda büyük emekler verilerek bana göre eksiksiz bir organizasyon düzenlendi. Herkes kuralları biliyordu, Whitefox girdiği tahminin saatini mutlaka farketmiş olmalı, neden böyle bir durum var diye konuyu dile getirmedi? Sonradan farkedilmiş bir kural ihlalinin, kurallar net bir şekilde belirlenmişken, uygulanmaması hata olurdu.
  Son olarak, Whitefox gibi başarılı bir tahmincinin bu şekilde elenmiş olmasına gerçekten ben de üzüldüğümü belirtmek isterim.


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 7. ihsan (Bostancı,İST. 15m.)

  Her hata telafi edilebilir. Ancak, yalanın telafisi olmaz. Hele ki, güvendiğiniz, sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanların yalan söylemesi affedilir bir şey değildir. Bu paylaşımımdan bir önceki paylaşımım hükümsüzdür. Herkesin bilgisine sundum gitti.

  Cevapla
 8. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  Merhaba,
  Ozan hocam – sağ olsun – bütün yorumlara yanıt veriyor ama türlü türlü polemikler oldu. Bu yüzden ben de kendi açımdan yorum yapacağım.
  Zaman aşımı konusu:
  Neden zaman aşımı olsun ki? 2 maçlı bir eşleşme ve 2. maçın sonuçları henüz resmen ilan edilmemiş. Kuralar çekilmemiş. Önceki maçları etkileyen bir durum var mı? Yok. Peki ya sonrakileri? O da yok.
  Türkiye’de her hafta futbol maçları oynanıyor. Örneğin Beşiktaş maçı bittiğinde kazanmış mı oluyor? Hayır, TFF maçı tescil etmeden maç kazanılmış olmuyor. Örneğin Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan bir müsabakada Fenerbahçe takımı kural ihlali yaparak 6 yabancı oynaymıştı. Maçın Beşiktaş lehine 3-0 biteceği bilinmesine rağmen, TFF tarafından günler sonra tescil edildi ve Fenerbahçe hükmen mağlup sayıldı. Beşiktaş o maçı kazanmış olmasına rağmen, istatistiklerde hükmen kazandığı yazılıdır. Kural ihlali var ve doğrusu da budur.
  Sporcu 100 metre finalini koşmuş ve kazanmış ama o da ne? 2 hafta sonra her iki doping testi de pozitif çıkıyor ve madalyası geri alınıyor. Bir örnek daha: Gelin ve damat “evet” demiş. Nikah memuru “itirazı olan var mı” diye soruyor. Ben de itiraz ediyorum (durun, siz kardeşsiniz mesela) ve itirazda haklıyım. Nikah iptal oluyor. Arkadaşlar dopingli sporcuyu mu savunuyorsunuz? Yoksa olmayacak nikahı mı? Bu bana gerçekten ilginç geliyor.
  Madem hukuk konuşuyoruz. O halde benim itirazımda görmezden geldiğiniz bir terimi hatırlatayım: Emsal. Bu sebepten dolayı yarışmacıların tahminleri sayılmamış. Örnekler var. Bununla ilgili uyarı yapılmış, tekrarında yine sayılmayacağı söylenmiş ve sayılmamış. Onlara en azından “ayıp” olmaz mı bu söyledikleriniz?
  Tahminin geç düşmesi konusu:
  23.59.57’de tahmin girip 00.00’da yayınlanmış olabileceğini söylüyorsunuz. Tamam ama o sizin saatiniz. Blog saati siz tahmin yolladığınızda belki de 00.00’ı 34 saniye geçmişti. Nereden biliyorsunuz? Asıl olan blog saatidir. O zaman ben de bilgisayar saatimi 2 saat geriye alıp tahmin yapayım. “E benim saatim 21.59’du” diyeyim. Olur mu sizce?
  Dürüstlük, centilmenlik:
  Bununla ilgili ithamda bile bulunmak blogun ruhuna aykırı ama beni şahsen kimse tanımıyor bile. Tanımadığınız birisi için fazla iddialı bir yorum değil mi?
  Bu benim tek cevabımdır. Devamında yorum yapmayacağım. Tek yorumum tahminlerim olacak. Commandouz gibi çok zorlu ve değerli bir rakibe düştüm. Umarım baş edebilirim. Güzel bir maç olsun. İyi oynayan kazansın Commandouz…


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
  1. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

   Ilk maçı siz kendiniz tebrik ederek tescil ettiniz. Yani kabul ederek itirazdan aslında hukuken vazgeçmiş de oldunuz.

   Aşağıdaki ilk maç yorumları gayet açık ve nettir. Yaptığınız itirazinizdaki beyanlarınız da ortadadır.

   Bakabilirsiniz aşağıdaki yorumlarınıza, sonradan elenmesem itiraz etmeyecektim diye diye açık açık dediniz. Yoksa ben son maça yüklenmesini de bilirdim. Bu konu hakkında artık hiç uzun uzun konuşmaya gerek yok.

   Ben zaten çekildiğimi belirttim ilk mesajimda bu olaydan sonra ancak yarı finale çıkış başarınız maalesef su götürmez şekilde vicdanların nezdinde şaibeli hale geldiğini de biliyorum, daha doğrusu biliniyor . Kurallar makul süre gibi olmazsa olmaz yorumlar yapılmadan mutlak uygulansa dahi gelen tepkiler de bunun açık delilidir.

   Ihsan Abime, pan29 ve hayatbu tepkileri için teşekkür ediyorum.

   Bu konu hakkında başka konuşmak istemiyorum.

   Cevapla
  2. pan59(Tekirdağ/Çorlu 186 m )

   Kimse kimse ile ilgili kişisel bir ithamda bulunmuyor , sadece olay hakkında kendi fikirlerini belirtiyor , zaten çoğu kişi birbirini normal hayatta tanımıyor , bu bir oyun ve yarışma kişiselleştiricek pek bir şey yok , yukarıda saydığınız doping olsun ya da kural hataları olsun hepsi bunları yapan için avantaj sağlarken rakibi için dezavantaj sağlar bu da yarışma ruhuna aykırı olduğu için iptal edilmesi doğaldır . Şimdi size soruyorum sizce White Fox bu hatayı yaparak kendine bir avantaj size de bir dezavantaj sağladı mı ? (Eğer evet sağladı diyorsanız diğer sorulara bakmanıza gerek yok ) , 2. soru , madem böyle bir hata var ve ikinci maç için 7-0 yenik başlayacak bunu maç öncesi bilmemesi onun mağduriyeti değil mi ? , 3. soru bu iki soruya göre kendinizi tamamen turu geçmeyi hak etmiş olarak görmeniz biraz adaletsiz değil mi ? , ben rakibimde bir avantaj sağlama niyeti görmediğim için yenilgimi kabul ederdim , ve öylesi bana daha adil gelirdi sadece bunu belirtmek amacı ile yazdım cevap vermenize gerek yok tabii ki , daha önce benim de rakibim oldunuz ve güzel bir şekilde turu geçtiniz , sakın kişisel almayın yazdıklarımı .


   https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

   Cevapla
  3. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Centilmenlik kelimesini tek ben kullandım sanırım. Dürüstlük değil ama adalet kavramını da kullanmıştım. Sizin şahsınıza karşı rencide edici bir ifade olarak kullanma kastım yoktu, öyle bir anlam varsa özür dilerim. Sadece bazen yarışmacıların inisiyatif kullanarak anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmalarını refere ederek bu kavramları kullandım.
   Somut olarak kastım grup aşamasında Sehirmerkezi ile yaptığımız maçta yaşadığımız olaydı. Sehirmerkezi çok açık bir biçimde yanlışlıkla olduğu belli olan bir hata yapmıştı tahmininde. “KAR VAR” kısmını kopyalarken öylece unutup bırakmıştı. Bunun üzerine kendisi maçın henüz başında yanlışlıkla kaldığını belirtmiş, ben de kazayla olduğu belli olduğunu söyleyip “KAR YOK” olarak kabul edelim demiştim. Buna rağmen kendisi hata yaptıysam cezamı çekmem lazım diyerek bu düzeltmeyi kabul etmemişti. Maçın sonucunu etkilemese de ikili averajlarda önemli olan bir durumdu. Sehirmerkezi’ne tekrar teşekkür ediyorum.
   Sadece blogu eskiden beri takip edip katkı sağlamaya çalışan birisi olarak karşılıklı saygı çerçevesinde görüşlerimi paylaşmak istedim. Burada yarışmak bizim gibi amatör ruhlu insanlar için eğlence anlamına geliyor. O yüzden karşılıklı anlayış ve centilmenliğin ön planda olması gayet doğal. Kimseyi bir ithamla suçlama niyetim olmadı, asla da olmaz. Yanlış anlamalara yer vermemek adına bunları tekrar belirtmek istedim.


   https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

   Cevapla
 9. selimsaner (Kozyatağı, 40 m)

  white fox veyahut onun yerinde başkası da olabilirdi, ikinci maç oynanmadan bu itiraz yapılsaydı hükmen yenilgi doğru karar olurdu. ancak wf galip geldiğini sanarak, ikinci maçı oynaması ve her şey bittikten sonra, itiraz edilip, sen esasında ilk maç yenilmiştin ve şimdi elendin denmesi çok yanlış oldu bence.
  o zaman size bomba bir itirafta bulunayım hangi haftaydı hatırlamıyorum ama geri döner bakarsak bulunur, ben de tahminimi girdiğimde ayne saat 23.59’du ama blog’da 00.01’de göründü. Bu durumda benim o maçta 7-0 yenilmiş sayılmam lazım. Ben 7-0 yenilince grubumuzda sıralama değişecektir. bunun sonucu olarak 2.tur eşleşmeler de yanlış olmuş oluyor.
  white fox’a ne uygulandıysa bana da aynısının uygulanmasını talep ediyorum


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
  1. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

   Ne de olsa itirazda “makul süre” sınırı yok.

   Madem ki kuralları somut olaya göre sınırlandırılmadan mutlak olarak uyguladığına göre ligin geriye dönük olarak yeniden kuraları çekilip 2. turdan yeniden başa sarılması gerekir.

   Şehirmerkezi, Santiago herkes sil baştan maçlara çıkmalıdır.

   Cevapla
  2. ihsan (Bostancı,İST. 15m.)

   İşte olay tam da bu. Ozan hocam, siz de dahil kimse kusuruma bakmasın, hukukta zaman aşımı diye de birşey var. falkan82 nin itirazı kesinlikle zaman aşımına uğramış bir itiraz olarak kabul edilmeli ve yarı finale White fox katılmalı diye düşünüyorum.

   Cevapla
  3. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

   O tahmininiz burada:

   Saati gördüğünüz gibi 23.59. Orijinal yorum linki de bu: https://havadelisi.com/2017/11/23/havadelisi-com-deplasmanli-hava-tahmin-ligi-2017-2018-kis-sezonu-sampiyonlar-ligi-stayla/comment-page-9/#comment-83353

   Bir kural ihlali yok.

   Ayrıca tekrar hatırlatayım, “23.59 sonrası hiçbir tahmin kabul edilmeyecek” uyarısını yapmadan önce zaten bazı geç tahminleri kabul ettik. Bunun gerekçesini de yazmıştım, aşağıdaki yorumlardan bakabilirsiniz.

   Seneye sistemi otomatik hale getireceğiz, bu tartışmalar da hiç olmayacak.

   Cevapla
  1. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

   Ligin başında ligte bir yenilgi, bir de beraberlik alınca moralim alt üst olmuştu. Ondan sonra ligin ikinci yarısında, 2 galibiyet 1 beraberlik ile grubundan 3. Olarak çıktım. Çok zorlu bir ikinci tur geçirdim. Arnavutköy’de 4-2 yenildikten sonra bazı riskler almak zorunda kaldım, şans yanımda oldu ve bu dileklerim tuttu. 3.turda doğrusu biraz rehavetimin cezasını ödeyerek işimi riske attım. Çeyrek finalde de zorlu bir mücadeleye girmiştik, kazanan ben oldum.
   Sonuç olarak buralara geleceğimi hiç beklemiyordum, elimden gelenin bu turda da yapacağım. Buraya gelmişken finali görememek beni çok üzer doğrusu…

   Mert abiye başarılar dilerim. Şans yanımızda olsun, hak eden kazansın. 🙂

   Cevapla
 10. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

  Madem “geç yapıldığı” açıkca itiraz sahibi tarafından ikrar edilen ve “elenmemiş olsam bu küçücük şeye itiraz etmeyecektim ” şeklinde belirtilen bir itiraz sonucunda savunmam alınmadan diskalifiye edildim.

  Bana da en doğal cevap hakkı doğdu.

  İlk olarak ben kendi bilgisayar saatime bakarak tüm tahminlerimi girdiğimi biliyorum ancak saat 23:59’u gösterirken ama 23:59’u 57 saniye geçiyorken tahmini girince otomatik olarak tahmin giriş saati 00:00 olarak görünüyor. Bunu ne itiraz sahibi ne de lig yönetimi maalesef dikkate almamıştır.
  ———————————————————————————-
  İkincisi burda haksız olduğumu ve itiraz sahibinin haklı olduğunu bir an için kabul edelim. İtirazın yapılış biçimi tüm evrensel hukuk açısından dürüstlük olarak kuralına aykırı kaanatimce tartışmasızdır.

  Çünkü aradan neredeyse 2 hafta geçti, hatta itiraz sahibinin daha ilk maçta turu zora soktuğu dahi ortadaydı. Bunu biliyordu.

  Medeni Kanunumuzun 2. maddesi
  “Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.

  Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz.”

  Bu hususta tam da hakkın kullanımı ile ilgili onlarca Yargıtay kararı var. En basitinden müteahhitler arsa sahibi ile noterde kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapar, müteahhit aslında sözleşmenin şekil şartının tapuda resmi senet ile yapılması gerektiğini çok iyi bilir. Arsa sahibi de zaten genelde müteahhite güvenir. Gel zaman git zaman müteahhit daire vermez ve aramızdaki sözleşme geçersiz diyerek sıyrılmaya kalkar.

  Kurallara mutlak olarak bakıdığında müteahhit haklıdır. Ancak Yargıtay, müteahhitlerin salt olarak kat karşılığı inşaat sözleşmesine yeşil ışık yakar görüntü oluşturmalarından bu itirazı dürüstlük kuralına aykırı bulur.

  Bizim itiraz sahibinin hem geç yaptığını kabul etmesi hem de elenmemiş olsam bu küçücük şeye itiraz etmeyecektim demesi de dürüstlük kuralına aykırıdır.

  Liginizde başarılar, ben çekiliyorum.

  Cevapla
  1. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

   Birincisi, diskalifiye edilmeni gerektirecek bir durum yok, ilk maçta 7-0 yenik sayıldın sadece.

   İkincisi, eğer fark etseydim ben geçersiz sayardım zaten tahminini, onu söyleyeyim.

   Üçüncüsü, bunu otomatik bir sistem gibi düşünebilirsin. Seneye zaten otomatik yapacağız. Sisteme saat 00:00’da düşen tahminler otomatikman yok sayılacak.

   Dördüncüsü, “savunma”nı almamıza gerek yok, kural kuraldır ve herkes için her zaman geçerli olmak zorundadır.

   Sonuncusu, bu bir oyun, eğlenmek için yaptığımız bir yarışma, birtakım kuralları var. “Dürüstlük”, “haksızlık” gibi kavramlar buraya pek uymuyor. Çünkü ortada kaybedilecek pek bir şey gerçekten de yok. Futbol gibi mesela. O da bir oyun, çok iyi oynayan bir takım bazı şeyleri kurallara uygun yapmadığı için yenilebiliyor, oyuncusu kırmızı kart görebiliyor vb… Abartmana gerek yok, seneye yine lig var, katılır eğleniriz.

   Cevapla
  2. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

   Benim durumum aşağıdaki verilen örnekteki gibi kesinlikle değil. Aşağıda süre geçti diyerek tahmini geçersiz sayılan yarışmacılar 00:20’de tahmin giren diğer tahminleri Santiago onaylarken görme ihtimali yüksek olan durum örnekleri… dediğim gibi ben 23:59’ken girince de 00:00 olarak düşmesi ile 2 haftanın ardından geç olduğu açıkca beyan edilen itirazla ilk tahminin geçersiz bırakılması adil bir karar değildir. Belki ben son tahminimi üstünkörü yapmazdım matematiksel olarak 9-0 ile veya 8-1 çevirme ihtimalim vardı bunu zorlamam elimden alınmış oldu.

   “Son tahmin girme zamanı her pazar saat 23.59’dur.” yazıyor yukarıda yayına düşme zamanı 00:00 olursa geçersiz sayılır yazmıyor. Burada bariz bir boşluk var. Siz bu boşluğu benim aleyhime doldurdunuz.

   Seneye sağ olur ve vaktim olur katılmayı düşünürsem,bu ligde yapılan itirazların en fazla 48 saate kadar hak düşürücü/makul süreye bağlanmasını talep ediyorum.

   Cevapla
    1. pan59(Tekirdağ/Çorlu 186 m )

     Konu ile karar verilmiş olsada fikrimi belirtmek istedim , şahsen ben white fox’u haklı buluyorum ,ilk olarak tahmin 23.59 da yapıldığında sitede 00.00 olarak düşmesi olasıdır ve bu kadar tolerans gösterilmesi kuralların çiğnenmesi anlamına gelmez çünkü bahsedildiği gibi diğer elenenler 20 dk gibi daha geç, hatta yorumlar onaylandıktan sonra yapılan tahminler ve elenmeleri doğal ancak 00.00 elenme gerektiren bir durum olmamalı ( Geç yapılan yorumlarda oluşan tahminciye avantaj sağlaması durumu açısından herhangi bir risk yok ) Diyelim ki tahmin geçersiz sayılması herkes tarafından uygun görüldü , bu da ilk maç sonuçları açıklanmadan önce belirtilmesi gerekir ve rakibin ona göre 2. maça çıkması sağlanırdı . Burada alınan karar ile mağdur olan taraf yine white fox oluyor .

     Cevapla
     1. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

      O ilk olaydan sonra yaptığım açıklamadaki kesin ifade neden görmezden geliniyor ben de bunu anlamıyorum. “23.59’dan sonra girilen her tahmin geçersiz sayılacak” yazdık. Hal böyleyken tahmin saatinin bu kadar riske edilmemesi gerekirdi.

      Ayrıca “ben 23.59’da girdim ama 00:00’da düşmüş” de hakikaten anlamsız bir argüman, önemli olan tahminin sistemde saat kaçta gözüktüğü. Bu tahmincinin sorumluluğudur. 23:57’de girilen tahmin eğer internetiniz çok yavaşsa 00:00’da da düşebilir. Böyle şeyleri dikkate alamayız.

      Cevapla
      1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

       Ozan Hocam bence kurallara bu tarz itirazların maç bitmeden yapılması şeklinde bir madde koyarak önümüzdeki maç ve turnuvalarda karışıklıkların önüne geçmek mümkün olabilir. Onun dışında 23.59 kuralı gayet net ve açık biçimde ifade edilmişti söylediğin gibi.


       https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

       Cevapla
 11. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  Herkese merhaba,

  Ozan hocanın da fikrini alarak bir itirazımı paylaşacağım. Grup aşamasında en geç tahmin saatini (23.59) aşan birkaç yarışmacı hükmen mağlup sayılmıştı. Bu konuda Ozan hocanın da mesajının ekran görüntüsünü aşağıya kopyalıyorum.

  White Fox’la maçımızda da tahmin saati aşımı olduğunu fark ettim (ekran görüntüsü aşağıda). Elenmemiş olsam bu küçücük şeye itiraz etmeyecektim ancak daha önceden elenen yarışmacılara karşı bir sorumluluk hissederek ve White Fox’tan özür dileyerek bu itirazı yapıyorum. İtiraz etmezsem onların günahı neydi sorusu oluşur ki yarışmaya gölge düşürür.

  Üstüne basa basa söylüyorum ki White Fox beni maçta yenmiştir ancak durum da bu. Bir hukukçu olarak beni bu konuda anlayacağını umuyor, teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  1. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

   Tahmin saati ile ilgili yaptığım yorumun orijinali de burada: https://havadelisi.com/2017/11/23/havadelisi-com-deplasmanli-hava-tahmin-ligi-2017-2018-kis-sezonu-sampiyonlar-ligi-stayla/comment-page-7/#comment-82442

   Söylenen şey çok açık, 23.59’dan sonra girilen her şey geçersiz. Bu söylediğimizi şimdi uygulamazsak hakikaten saçma olacak.

   White Fox kusura bakmasın, bu elenme onun tahminciliğine halel getirmez asla 🙂

   Cevapla
   1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

    Hocam kusura bakma ama bu itirazın şimdi yapılması maçın sonucunu White Fox aleyhine etkilemekte olduğundan ben bu kararınızı bir daha gözden geçirmenizi önereceğim. İlk maçta 7-0’lık sonuç kesinleştirilseydi belki de White Fox daha farklı bir tahminle kendisini savunmaya çalışacaktı. Sizin geçen hafta 8-0 yenildiğiniz göz önüne alındığında teorik olarak White Fox’un 7-0’lık sonuçtan maçı çevirme imkanı vardı ve bu imkan itirazın iki maçın bitişi üzerine yapıldığından ötürü elinden alınmış olmakta.

    23.59’un uygulanması hem editörlerin (turnuvayı düzenleyen olarak )hem de rakibin sorumluluğunda olan bir durum. Editörler bu durumu farketmemişler, rakip ise maçlar bitip de yenildikten sonra itiraz etmekte. Eğer itiraz konusu maç ikinci maç olsa yine anlayacağım ama açıkça White Fox’un maçı döndürme fırsatı elinden alınmış olduğu için bu kararın gözden geçirilerek White Fox’un turu geçtiğine hükmetmek gerekir.

    23.59 kuralı koyulduğu için uygulanması gerekir elbette. Fakat bahsettiğim durum gerekçesiyle bu kararın geri alınması, hatta doğru olan şekliyle falkan82’nin bunu talep etmesi centilmenliğin ve adaletin gereğidir diye düşünüyorum.

    Cevapla
    1. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

     Neden örnek olarak benim 8-0 yenilişimi verdin ayıp olmuyor mu? 😀 Şaka şaka.

     Rakibin turu White Fox’a bırakma durumu olabilirdi haklısın ama bunu yapmak istemiyor.

     Söylediklerine kısmen katılmakla birlikte, White Fox da tahmininin sisteme saat 00:00’da düştüğünü görüp (görmemiş olması mümkün değil) buna dikkat çekebilir, “kurallara göre tahminimin geçersiz sayılması gerekir” diyebilirdi. Bu da bir fair play örneği olurdu. Ama o da bunu yapmadı.

     Organizasyon komitesi olarak oy çokluğu ile Falkan82’nin turu geçmesi gerektiğine karar verdik.

     Cevapla
  2. ihsan (Bostancı,İST. 15m.)

   falkan82 kardeşim itirazında haklı olabilirsin ancak White Fox la yaptığınız mücadelenin galibi bana göre White foxtur. Buradaki 1 dakikanın onun lehine bir sonuç yarattığını hiç düşünmüyorum. Lütfen sen de benim kusuruma bakma olur mu?

   Cevapla
   1. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

    Merhaba İhsan abi,

    Hiç kusura bakar mıyım? Estağfurullah. Ben de White Fox’un maçı kazandığını üstüne basa basa söyledim ama kurallara aykırı bir durum var. Keşke hiç böyle bir itirazda bulunmak zorunda kalmasaydım. Bu gelişme White Fox’un çok üst düzey bir tahminci olduğu ve benim özellikle skew-t yorumlamayı kendisinden öğrendiğim gerçeğini değiştirmiyor.

    Cevapla
   1. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

    Çorlu’da bayram havası hakim. Taraftar davullu zurnalı yarı finali kutluyor.
    Maç skoru : 1-6

    Cevapla
 12. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  White Fox’u kendi evinde 4-3 yenmeme rağmen ilk maçtaki 5-2’lik mağlubiyetim sebebiyle elenmiş bulunuyorum. Rakibime sonraki turlarda iyi şanslar diliyorum. Umarım finalde Kaangr2’yle karşılaşırsınız 😊

  White Fox’un müthiş tahmin yeteneği kadar bu turda şansı da vardı – en azından benden fazla. 2 defa 0.1 dereceyle rakibim gol attı. Tersi de olup, turu ben geçebilirdim. Yine de çok güzel bir maç oldu White Fox. Tekrar tebrikler 😊

  Cevapla
  1. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

   Neyse ki şeref sayısı geldi ve rekor mağlubiyetten kurtuldum.
   Skor mertbasturk : 8-1 : izmirdehava.
   Taraftar İzmir’e dönüşte beni nasıl karşılar bilemedim ama pazar akşamı benim adıma çok durağan geçecek. 13 haftalık heyecan sona erdi. Başta Ozan Hocam olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
   Diğer maçları ve şampiyon adaylarını çok takip edemedim ama benim favorim Mert Üstat bu noktadan sonra.


   https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

   Cevapla
 13. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  Gol, gol, gol… Çorlu’da Kaan FC, ev sahibi takımın filelerini Salı günü ikinci kez havalandırıyor..

  Bu gol ile birlikte bir üst tura çıkmayı garantiledim. Muhtemel rakiplerime baktığım zaman, meteoroloji camiasının en iyi kısa vade tahmincileri var. İşim artık çok zor, ancak tabi ki imkansız değil. Sayın Ozan Deniz’e bu güzel, heyecanlı tur için teşekkürlerimi sunuyorum. Çeyrek finale yakışır, 2 hafta olduğunu düşünüyorum. Şimdiden muhtemel rakiplerime başarılar diliyorum. 🙂

  Cevapla
  1. ozan deniz

   Kendi adıma her şey ters gitti ama Kaan da çok başarılıydı. Böyle genç bir yeteneğe elendiğim için üzülmedim. Kendisine başarılar diliyorum ve bundan sonra onu destekliyorum.. Seneye yeniden görüşmek üzere

   Cevapla
   1. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

    Belki de yarı finalde yolumuz kesişir, ikimiz içinde intikam vakti gelir. Nasıl olur? 😀

    Cevapla
   2. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

    2 gündür çok yoğundum ve ne yazık ki ilgilenemedim. White Fox seni tebrik ediyorum rakibim olarak. Kaan elbette seni de tebrik ederim. Gönlüm sizlerle. Finalde karşılaşıp, gruptan bir şampiyon çıkarmanızı canı gönülden istiyorum 🙂

    Bizi birbirimize kırdırdılar ama seneye başka gruplarda başlayıp, yeniden maçlar yaparız umarım.

    Cevapla
  1. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

   Yayın tekrar açıldı ve son durum 4-0. Mert Baştürk yarı finalist. Kendisini isabetli tahminlerinden dolayı tebrik edip başarılar dilerken, Büyükçekmece deplasmanına yolu düşeceklere de kolaylıklar diliyorum. Keza işleri gerçekten çok zor.

   Cevapla
 14. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 5.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 10.6 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 6.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.5 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 10.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.2 derece
  24 saatlik yağış: 10 mm

  Cevapla
 15. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 4.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.4 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 7.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.3 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 11.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.4 derece
  24 saatlik yağış: 16 mm

  Cevapla
 16. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 9,5 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 15,6 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 10,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,4 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm

  Cevapla
 17. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

  1. Gün (Pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 7.7 derece
  24 saatlik yağış: 11 mm
  2. Gün (Salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.4 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. Gün (Perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 12.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.5 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm

  Cevapla
  1. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

   1. Gün (Pazartesi)
   Kar YOK
   En düşük sıcaklık: 4.6 derece
   En yüksek sıcaklık: 7.7 derece
   24 saatlik yağış: 9 mm
   2. Gün (Salı)
   Kar YOK
   En düşük sıcaklık: 5.8 derece
   En yüksek sıcaklık: 17.4 derece
   24 saatlik yağış: 1 mm
   4. Gün (Perşembe)
   Kar YOK
   En düşük sıcaklık: 12.1 derece
   En yüksek sıcaklık: 15.5 derece
   24 saatlik yağış: 7 mm

   Cevapla
 18. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  TEKİRDAĞ/ÇORLU İSTASYONU
  ÇEYREK FİNAL 2.TUR MÜCADELESİ :
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 2,6 derece
  En yüksek sıcaklık: 10,0 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 5,0 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,2 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 10,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,0 derece
  24 saatlik yağış: 11 mm

  Cevapla
 19. ozan deniz

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 2.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.6 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 6.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 13,2 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 10.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.7 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm

  Cevapla
 20. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

  1. gün (pazartesi)
  KAR YOK
  En düşük sıcaklık: 5.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  2. gün (salı)
  KAR YOK
  En düşük sıcaklık: 4.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.0 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  4. gün (perşembe)
  KAR YOK
  En düşük sıcaklık: 10.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 21.0 derece
  24 saatlik yağış: 28 mm

  Cevapla
 21. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.1 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 10.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.5 derece
  24 saatlik yağış: 22 mm

  Cevapla
  1. ozan deniz

   Gecmis olsun. Senden farkim yok. Yinede bir ümit var adıma. Elimden geleni yapacağım

   Cevapla
 22. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  Kendi sahamda 5 yedim. Maçımız Falkan 2 – 5 White Fox şeklinde sona erdi. Salı günü havanın bir saat erken soğuması ve gün boyu devam eden yer soğuğu maçı muhtemel bir 4-3’ten 2-5’e getirdi. Haftaya maçı buradan çevirebilir miyim bilmiyorum ama en azından bu maç için tebrikler White Fox. Haftaya Sarıyer’de görüşelim 🙂

  Cevapla
 23. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

  Gece İzmir’de hava açıp, rüzgar da durunca enverziyonla bir gol daha yedim sanırım. Mart güneşinin gün içinde bana bir gol getirecek olması kesin gibi görünse de skor izmirdehava 2:4 Mert Baştürk olacak. İstanbul’da kar takibi yaparken aynı saatlerde İzmir’de de gol atan üstadımı tebrik ederim.

  Cevapla
  1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

   Hocam aynı dediğiniz gibi oldu. Her ne kadar İzmir Bölge istasyonu dün gece de beni çıldırtsa da(kar ile beraber minimum da kovaladım 😀 ) saat 6-6.30 civarında iyice 4 derece civarına yerleşti. Maksimumu sizin kazanmanız için zaten güneşin doğması yetti. 🙂
   Skor tescilli, 4-2 benim lehime sonuçlandı. Büyükçekmece’de çok sert bir maçımız daha var hocam, bu maç kadar heyecanlı geçer umarım.


   https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

   Cevapla
  1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

   Hocam teşekkür ederim ama bunda yarışma formatının da payı var. Milimetrik paslarla çok kelleler gidiyor. Golleri çok az farkla attım, oynanan futbol sonuçla eşdeğer değil. Ancak bir dahaki ligde getirilecek kurallar bunun önüne geçecek, heyecan verici gözüküyor.

   Cevapla
 24. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

  Bizde son durum izmirdehava 1:2 Mert Baştürk oldu. Dünkü maksimuda beni yakan güneş, sabahki sağanak sonrası yine üstümüzde. Maksimum yine aramızda gerçekleşecek gibi. Bu arada ikimizin de 12 mm olarak tahmin ettiği dünkü yağış miktarı tamı tamına 12.0 mm olarak gerçekleşmiş.

  Cevapla
   1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

    Hocam dün gece minimum sıcaklığını takip ederken kanser hastası etti beni istasyon 🙂 Anlık olarak bir iniyor bir çıkıyor hiç dengesi yok maşallah 🙂 Bugünkü maksimum değeri de hiç beklenmedik bir şekilde 17’yi geçip 18’e dayandı bile.

    Cevapla
    1. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

     İlk gece de beni kanser ettiydi ya bu dalgalanmalar. Bariz bir kalibrasyon sorunu var. Güneş açınca fırlayıp, bulut gelince tekrar düşen sıcaklıklar da var. Eskiden beyaz kutu içinde duran termometreler daha sağlıklıydı bence. Seneye farklı bir istasyon seçmeyi düşünüyorum.

     Cevapla
 25. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  Çatalca Ziya Altınoğlu Stadyum’unda son durum ;

  Çatalca temsilcisi maç öncesi bir çok aksiliğe rağmen sahaya çıkmayı başardı. Kaan Gür ‘ün yönettiği takım sahaya çok iyi bir kadro ile çıktı. Maçın erken dakikalarında tam isabet ile golü bulan Kaan FC, 2.golü de 0,1 sapma ile atınca harikalar yaratıyor diyebiliriz. Siklonun üstümüzden geçmesi nedeniyle yağış miktarı az kaldı bu nedenle 3.gol içten bile değil, ancak yarın sabah muhtemelen kalemde topu göreceğim. Ardından en yüksek sıcaklık ile de son durumu 4-1 yapmam yüksek muhtemeller arasında. Çeyrek finalin ilk günü maça bomba giriş yaptım diyebilirim.

  Cevapla
   1. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 11 m )

    Saat 05:30’da boğazım kurudu, uyandım. Su içtim göz ucuyla telefondan baktım. Samandıra hala 5 derece civarındaydı.

    Içimden bitti bu iş, nasil bu kadar düşük verdim. Basaramıcam bu sefer dedim kendi kendine derken soğuk birden tahmin senaryoma uygun olarak hart diye giriverdi ve ansızın maç 1-3 oldu.

    Cevapla
 26. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 8 m )

  Aşırı yakın tahminlerden dolayı en kıran kırana geçecek olan maçlarından biri olan Falkan82 – White Fox maçında; tam isabet tahmini ile ilk günün minimum sıcaklığında konuk ekip 0-1 öne geçti. Oysaki ev sahibi takım ise sadece 0.1 ile kaçırdı.

  Maç aşırı stresli, tansiyon çok yüksek sayın seyirciler, herşey olabilir. White Fox takımın uzun aradan sonra yenilgi alması da mümkün görünüyor.

  (İşkence gibi bir maç 😀 )

  Cevapla
 27. ozan deniz

  Çatalcada yanlışlıkla artı olarak gördüğüm için kar var yok tahminine katıldım. Şimdi farkettim . Kar var yok tahminini yok sayın. Zaten İstasyonda kar ölçümü yokmuş.

  Cevapla
 28. White Fox (Sarıyer - 125 m, Beşiktaş - 8 m )

  1. Gün (Pazartesi)
  Kapalı öğleden sonra yağmurlu
  En düşük sıcaklık: 2.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.0 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. Gün (Salı)
  Karla karışık yağmurlu
  En düşük sıcaklık: 1.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 4.3 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  4. Gün (Perşembe)
  Sabah sağanak hafif karlı
  En düşük sıcaklık: -2.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  Cevapla
 29. ozan deniz

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 2.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.5 derece
  24 saatlik yağış: 14 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 1.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 2.0 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: -4.7 derece
  En yüksek sıcaklık: -1.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  Cevapla
 30. izmirdehava (Konak, 3-5 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 12.6 derece
  24 saatlik yağış: 12 mm

  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.4 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm

  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.6 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  Cevapla
 31. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 14 derece
  24 saatlik yağış: 12 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.4 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  Cevapla
 32. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 3.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.2 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 1.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 4.1 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: -2.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  Cevapla
 33. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.3 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 1.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 4.8 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: -1.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  Cevapla
 34. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  İSTANBUL/ÇATALCA ÇEYREK FİNAL 1.MAÇ

  PAZARTESİ: Min 3.1 Max 6.8 Yağış 7 MM
  SALI min 3.4 max 4.3 yağış 10 mm
  Perşembe min -4.6 max 0.5 yagis 0 mm

  Mahalledeki 9 saati aşkın elektrik kesintisi şu saat itibariyle devam ediyor. Üzülerek soylemem gerekiyor ki Ozan deniz maçın favorisi. Iki tarafa da tekrardan başarılar.

  Cevapla
  1. ozan deniz

   Favori olduğuma katılmıyorum Kaan. Sonuçta çok değişken şartların olduğu bir hafta içi. Herşey ortada. eleneceksem senin gibi genç bir arkadaşa eleneyim. Başarılar.

   Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s