Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)


Ligimiz sonuçlanmıştır. Final maçında birbirlerine 7’şer gol atarak yenişemeyen Mert Baştürk ve Commandouz‘un hangisinin şampiyon olacağını puan hesabı belirlemiş ve Mert Baştürk 1098-1088 (sadece 1 derecelik farkla) kazanarak şampiyon olmuştur.

Şampiyon / Altın Madalya: Mert Baştürk (istasyonu: İstanbul-Büyükçekmece)
İkinci / Gümüş Madalya: Commandouz (istasyonu: İstanbul-Güngören/Davutpaşa)
Üçüncü / Bronz Madalya: Falkan82 (istasyonu: İstanbul Samandıra Havalimanı)

Dereceye girenleri yürekten kutlarız. Hepsi cidden müthiş tahminciler.

Aşağıdaki tahminciler en az çeyrek final oynamışlar ve bir sonraki lige ön eleme oynamaksızın, grup aşamasından katılmaya hak kazanmışlardır:

Mert Baştürk
Commandouz
Falkan82
KaanGr2
WhiteFox
İzmirdeHava
OzanDeniz
Havadelisi

—————————————-

Çeyrek final toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler yarı finale yükselmiştir. (Çeyrek final kura çekimi video kaydı burada).

3. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler çeyrek finale yükselmiştir. (3. Tur kura çekimi video kaydı burada). 

2. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler 3. Tur’a yükselmiştir. (2. Tur kura çekimi video kaydı burada)

ELEME KURALLARI:

 • 2. Tur’dan itibaren karşılaşmalar iki maçlı eleme usulüne göre olur.
 • Gol atma kuralları grup aşaması ile aynıdır.
 • İki maçın toplamında en fazla golü atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Gol toplamı eşitliğinde, deplasmanda daha fazla gol atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Hem içerde hem deplasmanda gol eşitliği varsa, tahmincilerin aldıkları toplam puanlar, her bir kategoride ölçülen değerlere ne kadar yaklaştıklarına göre hesaplanır (puan hesabında ön elemedeki kurallar geçerlidir). Daha fazla puanı alan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Herhangi bir günün herhangi bir ölçülen değeri açıklanmadıysa, rövanş maçının sonuna kadar beklenir. Açıklanmayan değer veya değerler, toplam gol sayılarını turu atlayanı değiştirecek kadar etkiliyorsa; ölçülen değere hangi tahmincinin daha çok yaklaştığı organizasyon komitesi tarafından değerlendirilir ve belirlenir (komşu istasyonlara bakılmaz, değerlendirmede yalnızca maç yapılan istasyon göz önüne alınır). Bu şekilde de bir sonuca ulaşılamıyorsa (ölçülen değere kimin daha çok yaklaştığı net değilse), açıklanmayan değerlerin çeşidi ve sayısı kadar penaltı tahmini, aynı istasyonda veya ev sahibi tahmincinin seçeceği başka bir istasyonda, mümkün olan en kısa sürede yapılır.

——————-

2. tur torbaları aşağıdaki gibidir. 1. torbadaki tahminciler (grup birincileri), 3. torbadaki tahmincilerle (grup üçüncüleri) eşleşecektir. 2. torbadaki tahminciler (grup ikincileri) kendi aralarında eşleşecektir. En kötü grup birincisi (White Fox) kural gereği 2. torbaya kaydırılmıştır.

Tur2_torbalar

———————————–

Grup aşaması nihai puan durumu aşağıdadır, yeşille belirtilen tahminciler 2. tura yükselmiştir:

son_puanlar

BURAYA tıklayarak örnek tahmine gidebilirsiniz.

GRUP MAÇLARI SONUÇLARI: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

*************************************************************

İşte, Havadelisi.com‘dan hava delilerinin kış aylarını şenlendirecek bomba gibi bir organizasyon! HEM DE ÖDÜLLÜ!

DEPLASMANLI hava tahmin ligimizle, “yav hep İstanbul’u mu tahmin edicez?” serzenişlerine son veriyoruz. Bastırın Anadolu kaplanları!

Ana hatlarıyla ligimiz şu şekilde olacak:

 • Bir haftalık ön eleme tahmini ile, lige katılacak 44 kişi belirlenecek. Ön eleme tahminleri Ankara Esenboğa Havalimanı için yapılacak.
 • Bu 44 kişi, ön eleme sonuçlarına göre, 11 gruba dağıtılacak. (Lige devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz lütfen ön elemeye katılmayınız! İlk 44’e kalıp grup maçlarının (toplam 6 maç) herhangi bir aşamasında ligi bırakanlar, gelecekte Havadelisi.com‘ca düzenlenecek turnuvaların tamamından men edilecektir!) 
 • 4’er kişiden oluşacak 11 grupta herkes kendi seçtiği istasyonda 3 maç, deplasmanda 3 maç olmak üzere 6 maç yapacak (şampiyonlar ligi ile aynı).
 • İstasyonunuzu en başta seçeceksiniz, iç saha maçlarınızdaki istasyon hep aynı olacak, değiştirmek yok.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar, bir de en kötü üçüncü elenecek. Diğer tahminciler 2. tura (ilk 32) yükselecek.
 • İkinci turda, üçünçü turda, çeyrek finalde ve yarı finalde birbiriyle eşleşen tahminciler yine deplasmanlı olarak 2’şer hafta eleme usulü tahmin yapacaklar.
 • Final tahmininin (tek hafta) hangi istasyon(lar) için yapılacağı daha sonra ilan edilecek.
 • Böylece finale kalan iki tahminci, ön eleme ve final hariç 6+2+2+2+2 = 14 hafta tahmin yapmış olacak.

Tahmin ve puanlama ayrıntıları:

 • Söz konusu haftanın maçını iç sahada yapıyorsanız kendi istasyonunuz için, deplasmanda iseniz rakibinizin istasyonu için, her pazar akşamı saat 24’e kadar; pazartesi (1. gün), salı (2. gün) ve perşembe (4. gün) günlerinin her birinin ayrı ayrı minimum sıcaklık, maksimum sıcaklık, toplam yağış ve kar var/yok durumlarını tahmin edeceksiniz. Böylece her maçta (her hafta) 3 gün X 4 değişken = toplam 12 ayrı tahmin yapılmış olacak.
 • Bu 12 tahminin her birinde, ölçülen değere kim daha çok yaklaşırsa (siz veya rakibiniz) 1 GOL atmış olacak. Eşit yaklaşılırsa kimse gol atamamış olacak (yağış ve/veya kar olasılığı olan tahminler BOL GOLLÜ MAÇ olmuş olacak).
 • Sonuçta her tahmin haftasının sonunda 4-3,  2-2, 8-0 vb gibi skorlar alınmış olacak. Galibiyet 3, beraberlik 1 puan. Puan durumuna atılan ve yenilen goller de işlenecek.
 • Herhangi bir maça çıkmayan (tahmin yapmayan) tahminci hükmen 7-0 yenik sayılacak.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar (11 kişi), bir de en kötü üçüncü (1 kişi) elenecek. Diğer tahminciler (32 kişi) 2. tura yükselecek. Puan eşitliğinde sıralamayı belirlemek için ikili averaja bakılacak; bu da eşitse genel averaja, o da eşitse atılan gol sayısına bakılacak.

*** İSTASYON SEÇİMİ ***

* Tüm tahminciler, MGM’nin günlük maksimum/minimum sıcaklık ve 24 saatlik toplam yağış listelerinde verileri günlük olarak ilan edilen herhangi bir istasyonu seçebilirler. Seçilen istasyon değiştirilemez ve katılımcının tüm iç saha maçlarında tahmin edilir. Elbette, bir İstanbul istasyonu da seçebilirsiniz. Aynı istasyon birden fazla tahminci tarafından seçilebilir.
* Kar var/yok durumu, yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için değerlendirmeye alınacak. Yani eğer maç yapılan istasyon için resmi sinoptik rasat yoksa, o maçta atılabilecek toplam gol sayısı 12’den 9’a düşecek (kar var/yok durumu rakipler arasında genelde fark yaratacak bir değişken olmadığı için bu ölçüt zaten çok önemli de olmayabilir, rakipler tamamen aynı tahmini yaptıklarında gol atılmamış oluyor). Kar var/yok teyidinin nasıl yapılacağı şu yorumda ayrıntılı anlatılıyor.
* Tahmini yapılan istasyonun herhangi bir ölçümü MGM tarafından ilan edilmezse, bu veriye (aynı istasyonda ölçülmüş olması şartıyla) başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılacak. Yine de ulaşılamıyorsa, ilan edilmeyen verilerin galibiyet/mağlubiyet durumunu etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer etkiliyorsa, maç tatil edilecek ve takip eden hafta ortasında tekrar oynanacak.

*** GRUPLARIN OLUŞTURULMASI ***

Ön eleme sonrasında ilk 44 sırayı alacak tahminciler; ilk 11, ikinci 11, üçüncü 11 ve dördüncü 11 olmak üzere dört torbaya bölünecek ve her gruba, her torbadan 1’er adet tahminci, aşağıdaki tablodaki gibi yerleştirilecek: (Torbalardaki sıra numaraları https://www.random.org/lists/ adresinden yararlanılarak karıştırılmıştır):

GRUPLAR

*** FİKSTÜR ***
(tüm tarihler bir pazar günüdür ve tahminler akşam saat 24:00’e kadar yapılacaktır)

3 Aralık: ÖN ELEME MAÇLARI (Herkes Ankara Esenboğa‘yı tahmin edecek)
10-17-24 Aralık, 7-14-21 Ocak: GRUP MAÇLARI (6 HAFTA)
[Yılbaşı haftasında maç yoktur]
28 Ocak – 4 Şubat: 2. TUR MAÇLARI
11-18 Şubat: 3. TUR MAÇLARI
25 Şubat – 4 Mart: ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
11 – 18 Mart: YARI FİNAL MAÇLARI
25 Mart: FİNAL MAÇI

GRUP MAÇLARI FİKSTÜRÜ: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 • 2. tur eşleşmeleri için; grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ayrı ayrı torbalara dağıtılacak. Grup birincileri grup üçüncüleri ile oynayacak. En kötü grup birincisi, grup ikincilerinin torbasında olacak ve grup ikincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • 3. turda, 2. turda grup birincilerinin yer aldığı eşleşmelerin galipleri grup ikincileri maçlarının galipleri ile oynayacak. Kalan grup birincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • Çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri kura ile belirlenecek.


TÜM UYARILARI DİKKATLE OKUYUNUZ.
*Örnek tahmini, bu başlığa yapacağınız bağımsız bir yorumun içine kopyala / yapıştır yapıp tahmin değerlerini değiştirebilirsiniz.
*Sıcaklık tahminleri tek bir ondalık basamak ile, yağış tahminleri tam sayı olarak yazılmalıdır.
*Tahminler her zaman, ev sahibi tahmincinin istasyonu için yapılır (maç listesine bakınız: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.
* Eğer maç listesinde, ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa kar var/yok tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisi dikkate alınmaz.
*Son tahmin girme zamanı her pazar saat 23.59’dur.
*Aşağıdaki tahmini yorum kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve değerleri değiştirin. Hangi istasyon için tahmin yaptığınızı yazmanıza gerek yoktur, bunu bildiğinizi varsayıyoruz ve biz de biliyor olacağız.

DİKKAT: Tahminini yapacağınız her bir gün için,
* En düşük sıcaklık, tahmini yapılan günden bir önceki gün saat 18 UTC ile tahmini yapılan gün saat 06 UTC arasında ölçülen en düşük sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* En yüksek sıcaklık, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan gün saat 18 UTC arasında ölçülen en yüksek sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 21:00’den sonra ilan edilir.
* 24 saatlik toplam yağış, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan günden bir sonraki gün saat 06 UTC arasında ölçülen toplam yağıştır. MGM’ce, tahmini yapılan günden bir sonraki gün, TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* Kar var/yok durumu, tahmini yapılan istasyonda tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de (TSİ 09:00) kar örtüsü olup olmadığına göre belirlenir. Yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için dikkate alınır. Maç listesinde, eğer ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa “kar var/yok” tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisinde gol olmaz. Ölçülemeyecek kadar (iz) kar örtüsü bile olsa bu durum raporlarda kodlanmaktadır ve biz de bunu kar var sayacağız. Karın yeni veya eski kar olması önemli değildir, tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de yerde kar bildirilmesi yeterlidir (önceden yağmış ve erimeyeceğini varsaydığınız karı da hesaba katmalısınız)

********** ÖRNEK TAHMİN *********
1. gün (pazartesi)
Kar VAR
En düşük sıcaklık: -5.0 derece
En yüksek sıcaklık: 2.2 derece
24 saatlik yağış: 3 mm
2. gün (salı)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: 1.2 derece
En yüksek sıcaklık: 5.2 derece
24 saatlik yağış: 0 mm
4. gün (perşembe)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: -5.6 derece
En yüksek sıcaklık: 12.2 derece
24 saatlik yağış: 7 mm
********** ÖRNEK TAHMİN BİTTİ *********

* BURAYA tıklayarak, tahmini gireceğiniz BAĞIMSIZ YORUM KUTUSUna ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm duyurular bu başlıktan yapılacaktır.

Bu yazı Yarışma içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1.514 Responses to Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)

 1. Esenboğa insanı çileden çıkartır. Dün gece yarısı -3 dereceye kadar inen sıcaklık benim gibi minimum sıcaklığı -5’in altında veren tayfayı heyecanlandırmıştı. Fakat gecenin ilerleyen saatlerinde daha düşmesi beklenen sıcaklık yükselmeye başladı!!! -1 dereceye kadar yükseldi!!! Ve sonuçta minimum sıcaklık -3 derece ölçülmüş oldu 😦

  Bugün gün içinde sürekli takip ettim, en azından maksimum sıcaklıktan iyi bir puan alabilir miyim diye baktım ama sıcaklık en yüksek 1,8 derece ölçüldü. Ben 3,7 derece tahmin etmiştim. Daha sonra ne mi oldu? Sıcaklık güneş battıktan sonra yükselmeye başladı!!! 😀 Saat akşam 8 sularında 2 dereceyi geçti!!! 😀 Sinirden gülüyorum 😀

  • Boşver Çihiro üstat, sen stadını hazırla… Büyük maçlar olacak. Konya deplasmanı zorlu olacak!

   • Çimler gece gündüz sulandı, beyaz çizgilerin üzerinden yeniden geçildi. Koltuklar kontrol edildi, bozuk olanlar onarıldı. Misafir tribünü en iyi şekilde temizlenip hazırlandı. Stad dışında 5 adet kokoreççi, 3 adet süt mısırcı, 1 adet bardak mısırcı, 7 adet simitçi, 2 adet çekirdekçi, 3 adet bayrak, şapka, atkı satıcısı göreve hazır bir şekilde bekliyor. Güvenlik önlemleri alındı. Keskin nişancılar stad etrafında kuş uçurtmuyor. Otopark kapasitesi genişletildi. Maç anında yağış ihtimaline karşı stadımızın açılır-kapanır tavanı test edildi. Kar ihtimaline karşı küreme araçlarımızın depoları dolduruldu.

 2. Bahar kupası şampiyonu olarak takımım yoluna kaldığı yerden dosta güven düşmana korku salarak devam ediyor, hedef kupa şampiyonluğundan sonra Şampiyonlar Ligi şampiyonu da olup zirveye çıkmak 🙂


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 3. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  Ankara ‘da şuana kadar düşen yağış miktarı 0 mm ve bu akşam hava güneşli olacak.Bu akşam gruplar belli olacak mı? Yoksa illa ki yarın sabah beklenecek mi?


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 4. Bir konuda bilgi paylaşmak istedim. Ankara’da sabah gösterilen ikon mutemelen stratuslardan düşen birkaç kar greniydi. Çünkü aynı durum saat 08.00 civarında burada da gerçekleşti. Parçalı stratuslardan, güneşte parlayan kristaller düşüyordu. Bugünkü, örtü yapmamıştır eminim. Fakat -karasalda yaşayanlar biliyordur- gren yağışı da gayet ciddi örtü yapabilir. Burada 2 cm’ye yakın örtü yapan gren yağışları görüldü. Tabii stratus yoğun, sıcaklık -12 civarındaydı. Mesela şunu geçen yıl Aralıkta çekmiştim. (imza:karyokspor)

  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 5. Bu arada arkadaşlar, ön elemedeki nihai puan sıralamasında tam olarak aynı puanı alan iki veya daha fazla tahminci olursa, bunlardan, maksimum ve minimum sıcaklık tahminlerinde aldığı toplam puan daha fazla olan tahminci üst sırada yer alacak. Eğer bunda da eşitlik varsa, sadece maksimum sıcaklıktan alınan puanlara bakılacak. Bunda da eşitlik varsa aynı puanı alan herkes çok problem çıkarttıkları için diskalifiye edilecek (bu son yazdığım şaka tabii).

  Gruplardan sonraki eleme aşamasında (2. ve 3. turlar, çeyrek ve yarı finaller), iki maç sonrasında tam gol eşitliği varsa penaltı tahmini yapılacak. Bunun içeriğini daha sonra belirleriz.

 6. “KAR/VAR YOK” teyidinin nasıl yapılacağı:

  * Bu sayfaya gidiyoruz: https://www.ogimet.com/synopsc.phtml.en

  * Country’den “Turkey” seçiyoruz.

  * Başlangıç bitiş zamanlarını giriyoruz (bakmak istediğimiz gün saat 06 [UTC]). Başka bir şeye dokunmuyoruz. “Send” diyoruz.

  * Seçtiğimiz zamanlar için tüm sinoptik raporlar önümüze geliyor. Bu raporlarda, “333” kodundan sonra listelenen sayılar içinde 4 rakamı ile başlayan beş rakamlı grubu arıyoruz. Bu grup yerde kar (veya buz) olup olmadığını rapor eden rakam grubu (Kaynak: http://weather.unisys.com/wxp/Appendices/Formats/SYNOP.html#333)

  Yukarıda gördüğünüz gibi, Ankara Esenboğa için “333” kodundan sonra 4 ile başlayan bir grup bulunumuyor. Bu, yerde buz veya kar rapor edilmediğini gösteriyor.

  Buna karşılık Yozgat’ın raporunda 333’ten sonra “47001” var. Bu, yerde “eşit dağılmış kuru kar” olduğunu gösteriyor (7 rakamı, kaynaktan bakabilirsiniz). Sonraki üç rakam (001) kar kalınlığını gösteriyor. 1 cm kar varmış.

  Bu arada, yukarıdan da göreceğiniz gibi, 4’ten sonra 0 geldiğinde bu “buz örtüsü” demekmiş, kar değil. Dolayısıyla 40sss’yi “kar yok” sayacağız.

  Kar var/yok teyidi, resmi sinoptik raporu bulunan tüm istasyonlar için yapılacak!

  Bu sabah resmi SYNOP gözlemleri yayımlanan istasyonların listesi: https://www.ogimet.com/display_synopsc2.php?lang=en&estado=Turke&tipo=ALL&ord=REV&nil=SI&fmt=txt&ano=2017&mes=12&day=07&hora=06&anof=2017&mesf=12&dayf=07&horaf=06&send=send

  • Tolga Zengin dedi ki:

   Ben bu değerlendirmenin adil bir değerlendirme olduğunu düşünmüyorum. Saat sabah 6 dan itibaren Ankara’nın çeşitli ilçelerinde ve havalimanlarında hafif kar yağışı raporlanmıştır. Saat 6-7 arasında radarda kütle görünmekteydi, uydu görüntüsünde de bulutluluk belli olmaktaydı. METAR kayıtlarında 700hpa seviyesinin çok bulutlu olduğu kayıtları vardır. Hava sıcaklığı sıfırın altında olduğundan ve güneş olmadığından yerde toz tabakası olarak bile olsa kar saptanabileceğinden eminim. Saat 8.42, 8.50 ve 9.00 da kar yağışı Esenboğa Havalimanı için raporlanmıştır. https://www.wunderground.com/history/airport/LTAC
   Sonuçta linkte belirttiğiniz adresteki sinoptik raporunun bir memur tarafından düzenlendiğini ve memurun iz miktardaki kar durumunu gözden kaçırabileceğini düşünüyorum. Raporda en azından 333 ten sonra 45000 girilmeliydi. Benim ön elemeyi geçememe ihtimalim olmasa da kimsenin mağdur olmasını istemediğimden kararın tekrar değerlendirilip en adil kararın da kimseye kar var-yok durumu puanının verilmemesi olduğunu düşünüyorum.

 7. Bugünün minimum sıcaklık ve kar yok raporu işlendikten sonra oluşan tablo..

 8. Bu başlığa, üst menüdeki “Süper Lig” bağlantısından da ulaşabilirsiniz.

 9. İki günün sonunda genel puanlar toplamı..

 10. İkinci günün sonuçları..

 11. Eleme turlarında ilk günün sonuçları.. Blogun aktif takipçilerinden Rizeli El Nino ve Ankaralı Yusufhava küme düşme hattında kalmış, bakalım diğer günler ne getirecek..

 12. Ön elemeden gruplara çıkamama ihtimalim yüksek olduğu için değil, forumdaki herkesi düşündüğüm (!) için grup aşaması formatında farklı bir formül düşündüm. Tek amacım katılan hiç kimsenin grup zevkinden mahrum olmaması (!). Kendimi düşünüyorsam namertim (!). 46 katılımcı da gruplara kalır. 2 grupta ek takım olur. Fazla takım olan gruplarda, takımlardan biri her hafta maç yapmaz. Bay geçen takıma, maç yapmadığı hafta elemedeki puanı eklenir. Grup maçları sonunda, en iyi üçüncü belirlenirken, fazla takımlı gruplarda, sonuncu ile yapılan maçlar değerlendirmeye alınmaz.( Dünya kupası elemeleri stayla)
  Not: Takibi ki eleneceğimi anlayınca düşündüm. Şimdi denecek ki bu formülü düşüneceğin emeği, tahminleri yaparken harcadaysın ya. Gerçekten düşününce, grup heyecanını, sadece iki kişi kaçıracak.

 13. Ön elemeyi geçersem Çihiro üstatla aynı gruba düşerim inşallah deplasman maçı olmaz benim için o tahmin 😀

 14. En yüksek sıcaklık 15.3 olarak ölçülmüş yine diplerdeyim ne oldu da böyle oldum ya eskiden güzel tahmin ediyodum 😀

 15. 46 katılımcının güncellenmiş (son) iç saha istasyon listesi ve illere göre dağılımı…
  Gruplara geçişte 2 kişi elenmiş olacak.


 16. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  Maksimum sıcaklık yüksek ihtimalle 15.0-15.5 aralığında gelecek.

  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 17. Ön Eleme 1. Gün Tahminleri.. Minimum sıcaklıkta sıfır çeken 11 kişi olmuş 🙂

 18. Herkese merhaba ve yeniden iyi şanslar. Kısa bir sorum olacak. Cevabı verilmiş ve eğer gözden kaçırdıysam, kusuruma bakmayın lütfen.

  Ön elemede herhangi iki kişi karşılıklı maç yapmadığından dolayı, yakınlık/uzaklık belirtmek mümkün olmayacaktır. Bu durumda ön eleme sonuçları nasıl değerlendirilecek ya da sıralanacaktır? Önceki turnuvalarda olan puanlama (0,1 derece fark = -2 puan gibi) benzeri bir sistem mi kullanacağız?

 19. Gördüğüm kadarıyla katılımcı arkadaşların büyük bölümü ilk günden en düşük sıcaklıkta “warm bias” yaşamışlar. 😀

  4…6 derece diyenler çoğunlukta kalmış.

 20. pardon dostlar unutmuşum Seçtğim Merkez kadıköy olacak

 21. Tahmin gönderen herkese çok teşekkür ederiz. Ankette “kesin katılıyorum!” diye esip gürleyen birçok kişinin yokları oynadığını görüyoruz. Neyse, kısmet.

  Tüm katılımcılar, seçtikleri istasyonlarla birlikte aşağıda listelenmiştir.


  SerdarG, PoyrazFırtınası, Mistral, BodrumMandalinası ve Patavatsız 3’ten; seçtikleri istasyonları bir an önce iletmelerini rica ediyoruz.

  Toplam 46 kişi katılmış, dolayısıyla en kötü 2 tahmini yapan 2 kişi elenecek. Diğerleri 4’erli 11’er gruba dağıtılacak. Ayrıntılar yazının içinde mevcut. Herkese bol şans.

 22. Seçtiğim istasyon: SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 1.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.5 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 7.2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -4.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 23. Seçtiğim istasyon: Rize Çayeli TEİAŞ

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.2 derece
  24 saatlik yağış: 10 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.2 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -5.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 24. Seçtiğim istasyon: Güvercinlik Havalimanı, Ankara
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 5.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 12.5 derece
  24 saatlik yağış: 16 mm
  2. gün (salı)
  Kar: VAR
  En düşük sıcaklık: -4.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.1 derece
  24 saatlik yağış: 14 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: VAR
  En düşük sıcaklık: -4.0 derece
  En yüksek sıcaklık: -1.0 derece
  24 saatlik yağış: 0.5 mm

 25. Es'Berat dedi ki:

  Seçtiğim istasyon: ESENBOĞA HAVALİMANI, ANKARA

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 6 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,4 derece
  24 saatlik yağış: 4,8 mm
  2. gün (salı)
  Kar: VAR
  En düşük sıcaklık: -1 derece
  En yüksek sıcaklık: 6 derece
  24 saatlik yağış: 1,4 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: VAR
  En düşük sıcaklık: -2,4 derece
  En yüksek sıcaklık: 1 derece
  24 saatlik yağış: 0.3 mm

 26. Seçtiğim istasyon: ANKARA BEYPAZARI

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.7 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 27. ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 1.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.7 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -1.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.3 derece
  24 saatlik yağış: 15 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -6.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.6 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 28. Seçtiğim istasyon: İstanbul Arnavutköy İstasyonu

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.8 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm

  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -5 derece
  En yüksek sıcaklık: 2.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 29. Seçtiğim istasyon: SİLİVRİ ORMAN SAHASI
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: +1,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 7.8 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar VAR
  En düşük sıcaklık: -10.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 2.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 30. serdivanli dedi ki:

  ********** ÖRNEK ÖN ELEME TAHMİNİ *********
  Seçtiğim istasyon: MUŞ/MERKEZ
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2,6 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,6 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4 derece
  En yüksek sıcaklık: 5 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -6,2 derece
  En yüksek sıcaklık: 2,2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 31. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m) dedi ki:

  Seçtiğim istasyon: İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.4 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -1.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.8 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar VAR
  En düşük sıcaklık: -7.6 derece
  En yüksek sıcaklık: -1.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 32. Seçtiğim istasyon: Mersin/Erdemli
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 1,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,2 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 5,6 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -5,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 0,4 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

 33. Seçtiğim istasyon: İzmir Bölge
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.0 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.3 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar VAR
  En düşük sıcaklık: -6.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 34. Tolga Zengin dedi ki:

  Seçtiğim istasyon: TEKİRDAĞ/SARAY
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)
  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 0.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.6 derece
  24 saatlik yağış: 9 mm
  2. gün (salı)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 5.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.9 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar var
  En düşük sıcaklık: -9.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

 35. Havayı Yalayan Adam /Ümraniye-İstanbul 140m dedi ki:

  Seçtiğim istasyon: Ümraniye, İstanbul
  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 2.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.5 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.7 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -4,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.0 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

 36. Seçtiğim istasyon: Yenifakılı/YOZGAT
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 1.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.5 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.6 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -5.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 0.3 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

 37. ozan deniz dedi ki:

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.0 derece
  24 saatlik yağış: 1.1 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 0.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.5 derece
  24 saatlik yağış: 12 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar Var
  En düşük sıcaklık: -5.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 0.5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  Sectiğim istasyon Corlu merkez ( ergene) istasyonu.

 38. Seçtiğim istasyon : DENİZLİ MERKEZEFENDİ
  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 2.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.0 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.5 derece
  24 saatlik yağış: 10 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -7.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.0 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 39. Sinan (Bağcılar 90m. Başakşehir 190m.) dedi ki:

  Sectigim istasyon: Silivri Orman Sahasi, Istanbul
  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 2.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.3 derece
  24 saatlik yağış: 11 mm
  2. gün (salı)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 4.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.9 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: -6.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

 40. Seçtiğim istasyon: KONYA HAVALİMANI
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -1.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.5 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -7.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 41. Seçtiğim istasyon: Kadıköy-Göztepe istasyonu

  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3,5 derece
  En yüksek sıcaklık: 15,2 derece
  24 saatlik yağış: 2mm

  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4,5 derece
  En yüksek sıcaklık: 10,4 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm

  4. gün (perşembe)
  Kar VAR
  En düşük sıcaklık: -3,4 derece
  En yüksek sıcaklık: 0,6 derece
  24 saatlik yağış: yok

 42. Seçtiğim istasyon: ANKARA MÜRTED HAVALİMANI
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -0.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.6 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 7 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar VAR
  En düşük sıcaklık: -4.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 43. Seçtiğim istasyon: AHL, İstanbul
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar yok.
  En düşük sıcaklık: 3 derece
  En yüksek sıcaklık: 13 derece
  24 saatlik yağış miktarı: 7 mm

  2. gün (salı)
  Kar yok.
  En düşük sıcaklık: 2 derece
  En yüksek sıcaklık: 5 derece
  24 saatlik yağış miktarı: 1 mm

  4. gün (perşembe)
  Kar var.
  En düşük sıcaklık: -6 derece
  En yüksek sıcaklık: 1,5 derece
  24 saatlik yağış miktarı: 0 mm

 44. Seçtiğim istasyon: AHL, İstanbul
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -0.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.2 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 2.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 5.8 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: VAR
  En düşük sıcaklık: -5.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 0.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 45. Seçtiğim istasyon: Çanakkale, Merkez
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -1.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.8 derece
  24 saatlik yağış: 5 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 2.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.0 derece
  24 saatlik yağış: 3 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: -5.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 1.5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 46. Herkese başarılar diliyorum, bol gollü ve eğlenceli bir lig olsun 🙂

  Seçtiğim istasyon: İstanbul Büyükçekmece İstasyonu

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.8 derece
  24 saatlik yağış: 7 mm

  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.2 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -4.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 2.8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 47. Seçtiğim istasyon: İstanbul ,Çekmeköy : ÇEKMEKÖY/ÖMERLİ
  (Bu seçimi daha sonra değiştiremeyeceğimi kabul ediyorum. Grup aşamasında ve daha üst turlarda tüm iç saha maçlarımda bu istasyon için tahmin yapacağımı, ön eleme tahminini ise Ankara Esenboğa Havalimanı için yapacağımı anladım.)

  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 0.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.9 derece
  24 saatlik yağış: 9 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 6.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -9.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 3.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 48. Ayrıca;

  Pazartesi gününün toplam yağışı için Pazartesi sabah 09:00’dan Salı sabah 09:00’a kadar yağacak miktarı hesap etmeniz gerekiyor.

  Pazartesi Kar VAR/YOK içinse Pazartesi TSİ 09:00’da yerde kar var mı yok mu tahmini yapmanız lazım.

 49. Commandouz (Bayrampaşa-148 m) dedi ki:

  Seçtiğim istasyon: Güngören, Davutpaşa istasyonu.
  ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI (ÖN ELEME) TAHMİNLERİM
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 2.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.8 derece
  24 saatlik yağış: 6 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4 derece
  En yüksek sıcaklık: 6 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: -6 derece
  En yüksek sıcaklık: 1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s