Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)


Ligimiz sonuçlanmıştır. Final maçında birbirlerine 7’şer gol atarak yenişemeyen Mert Baştürk ve Commandouz‘un hangisinin şampiyon olacağını puan hesabı belirlemiş ve Mert Baştürk 1098-1088 (sadece 1 derecelik farkla) kazanarak şampiyon olmuştur.

Şampiyon / Altın Madalya: Mert Baştürk (istasyonu: İstanbul-Büyükçekmece)
İkinci / Gümüş Madalya: Commandouz (istasyonu: İstanbul-Güngören/Davutpaşa)
Üçüncü / Bronz Madalya: Falkan82 (istasyonu: İstanbul Samandıra Havalimanı)

Dereceye girenleri yürekten kutlarız. Hepsi cidden müthiş tahminciler.

Aşağıdaki tahminciler en az çeyrek final oynamışlar ve bir sonraki lige ön eleme oynamaksızın, grup aşamasından katılmaya hak kazanmışlardır:

Mert Baştürk
Commandouz
Falkan82
KaanGr2
WhiteFox
İzmirdeHava
OzanDeniz
Havadelisi

—————————————-

Çeyrek final toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler yarı finale yükselmiştir. (Çeyrek final kura çekimi video kaydı burada).

3. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler çeyrek finale yükselmiştir. (3. Tur kura çekimi video kaydı burada). 

2. Tur toplu sonuçları burada, yeşille belirtilen tahminciler 3. Tur’a yükselmiştir. (2. Tur kura çekimi video kaydı burada)

ELEME KURALLARI:

 • 2. Tur’dan itibaren karşılaşmalar iki maçlı eleme usulüne göre olur.
 • Gol atma kuralları grup aşaması ile aynıdır.
 • İki maçın toplamında en fazla golü atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Gol toplamı eşitliğinde, deplasmanda daha fazla gol atan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Hem içerde hem deplasmanda gol eşitliği varsa, tahmincilerin aldıkları toplam puanlar, her bir kategoride ölçülen değerlere ne kadar yaklaştıklarına göre hesaplanır (puan hesabında ön elemedeki kurallar geçerlidir). Daha fazla puanı alan tahminci bir üst tura çıkar.
 • Herhangi bir günün herhangi bir ölçülen değeri açıklanmadıysa, rövanş maçının sonuna kadar beklenir. Açıklanmayan değer veya değerler, toplam gol sayılarını turu atlayanı değiştirecek kadar etkiliyorsa; ölçülen değere hangi tahmincinin daha çok yaklaştığı organizasyon komitesi tarafından değerlendirilir ve belirlenir (komşu istasyonlara bakılmaz, değerlendirmede yalnızca maç yapılan istasyon göz önüne alınır). Bu şekilde de bir sonuca ulaşılamıyorsa (ölçülen değere kimin daha çok yaklaştığı net değilse), açıklanmayan değerlerin çeşidi ve sayısı kadar penaltı tahmini, aynı istasyonda veya ev sahibi tahmincinin seçeceği başka bir istasyonda, mümkün olan en kısa sürede yapılır.

——————-

2. tur torbaları aşağıdaki gibidir. 1. torbadaki tahminciler (grup birincileri), 3. torbadaki tahmincilerle (grup üçüncüleri) eşleşecektir. 2. torbadaki tahminciler (grup ikincileri) kendi aralarında eşleşecektir. En kötü grup birincisi (White Fox) kural gereği 2. torbaya kaydırılmıştır.

Tur2_torbalar

———————————–

Grup aşaması nihai puan durumu aşağıdadır, yeşille belirtilen tahminciler 2. tura yükselmiştir:

son_puanlar

BURAYA tıklayarak örnek tahmine gidebilirsiniz.

GRUP MAÇLARI SONUÇLARI: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

*************************************************************

İşte, Havadelisi.com‘dan hava delilerinin kış aylarını şenlendirecek bomba gibi bir organizasyon! HEM DE ÖDÜLLÜ!

DEPLASMANLI hava tahmin ligimizle, “yav hep İstanbul’u mu tahmin edicez?” serzenişlerine son veriyoruz. Bastırın Anadolu kaplanları!

Ana hatlarıyla ligimiz şu şekilde olacak:

 • Bir haftalık ön eleme tahmini ile, lige katılacak 44 kişi belirlenecek. Ön eleme tahminleri Ankara Esenboğa Havalimanı için yapılacak.
 • Bu 44 kişi, ön eleme sonuçlarına göre, 11 gruba dağıtılacak. (Lige devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz lütfen ön elemeye katılmayınız! İlk 44’e kalıp grup maçlarının (toplam 6 maç) herhangi bir aşamasında ligi bırakanlar, gelecekte Havadelisi.com‘ca düzenlenecek turnuvaların tamamından men edilecektir!) 
 • 4’er kişiden oluşacak 11 grupta herkes kendi seçtiği istasyonda 3 maç, deplasmanda 3 maç olmak üzere 6 maç yapacak (şampiyonlar ligi ile aynı).
 • İstasyonunuzu en başta seçeceksiniz, iç saha maçlarınızdaki istasyon hep aynı olacak, değiştirmek yok.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar, bir de en kötü üçüncü elenecek. Diğer tahminciler 2. tura (ilk 32) yükselecek.
 • İkinci turda, üçünçü turda, çeyrek finalde ve yarı finalde birbiriyle eşleşen tahminciler yine deplasmanlı olarak 2’şer hafta eleme usulü tahmin yapacaklar.
 • Final tahmininin (tek hafta) hangi istasyon(lar) için yapılacağı daha sonra ilan edilecek.
 • Böylece finale kalan iki tahminci, ön eleme ve final hariç 6+2+2+2+2 = 14 hafta tahmin yapmış olacak.

Tahmin ve puanlama ayrıntıları:

 • Söz konusu haftanın maçını iç sahada yapıyorsanız kendi istasyonunuz için, deplasmanda iseniz rakibinizin istasyonu için, her pazar akşamı saat 24’e kadar; pazartesi (1. gün), salı (2. gün) ve perşembe (4. gün) günlerinin her birinin ayrı ayrı minimum sıcaklık, maksimum sıcaklık, toplam yağış ve kar var/yok durumlarını tahmin edeceksiniz. Böylece her maçta (her hafta) 3 gün X 4 değişken = toplam 12 ayrı tahmin yapılmış olacak.
 • Bu 12 tahminin her birinde, ölçülen değere kim daha çok yaklaşırsa (siz veya rakibiniz) 1 GOL atmış olacak. Eşit yaklaşılırsa kimse gol atamamış olacak (yağış ve/veya kar olasılığı olan tahminler BOL GOLLÜ MAÇ olmuş olacak).
 • Sonuçta her tahmin haftasının sonunda 4-3,  2-2, 8-0 vb gibi skorlar alınmış olacak. Galibiyet 3, beraberlik 1 puan. Puan durumuna atılan ve yenilen goller de işlenecek.
 • Herhangi bir maça çıkmayan (tahmin yapmayan) tahminci hükmen 7-0 yenik sayılacak.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar (11 kişi), bir de en kötü üçüncü (1 kişi) elenecek. Diğer tahminciler (32 kişi) 2. tura yükselecek. Puan eşitliğinde sıralamayı belirlemek için ikili averaja bakılacak; bu da eşitse genel averaja, o da eşitse atılan gol sayısına bakılacak.

*** İSTASYON SEÇİMİ ***

* Tüm tahminciler, MGM’nin günlük maksimum/minimum sıcaklık ve 24 saatlik toplam yağış listelerinde verileri günlük olarak ilan edilen herhangi bir istasyonu seçebilirler. Seçilen istasyon değiştirilemez ve katılımcının tüm iç saha maçlarında tahmin edilir. Elbette, bir İstanbul istasyonu da seçebilirsiniz. Aynı istasyon birden fazla tahminci tarafından seçilebilir.
* Kar var/yok durumu, yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için değerlendirmeye alınacak. Yani eğer maç yapılan istasyon için resmi sinoptik rasat yoksa, o maçta atılabilecek toplam gol sayısı 12’den 9’a düşecek (kar var/yok durumu rakipler arasında genelde fark yaratacak bir değişken olmadığı için bu ölçüt zaten çok önemli de olmayabilir, rakipler tamamen aynı tahmini yaptıklarında gol atılmamış oluyor). Kar var/yok teyidinin nasıl yapılacağı şu yorumda ayrıntılı anlatılıyor.
* Tahmini yapılan istasyonun herhangi bir ölçümü MGM tarafından ilan edilmezse, bu veriye (aynı istasyonda ölçülmüş olması şartıyla) başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılacak. Yine de ulaşılamıyorsa, ilan edilmeyen verilerin galibiyet/mağlubiyet durumunu etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer etkiliyorsa, maç tatil edilecek ve takip eden hafta ortasında tekrar oynanacak.

*** GRUPLARIN OLUŞTURULMASI ***

Ön eleme sonrasında ilk 44 sırayı alacak tahminciler; ilk 11, ikinci 11, üçüncü 11 ve dördüncü 11 olmak üzere dört torbaya bölünecek ve her gruba, her torbadan 1’er adet tahminci, aşağıdaki tablodaki gibi yerleştirilecek: (Torbalardaki sıra numaraları https://www.random.org/lists/ adresinden yararlanılarak karıştırılmıştır):

GRUPLAR

*** FİKSTÜR ***
(tüm tarihler bir pazar günüdür ve tahminler akşam saat 24:00’e kadar yapılacaktır)

3 Aralık: ÖN ELEME MAÇLARI (Herkes Ankara Esenboğa‘yı tahmin edecek)
10-17-24 Aralık, 7-14-21 Ocak: GRUP MAÇLARI (6 HAFTA)
[Yılbaşı haftasında maç yoktur]
28 Ocak – 4 Şubat: 2. TUR MAÇLARI
11-18 Şubat: 3. TUR MAÇLARI
25 Şubat – 4 Mart: ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
11 – 18 Mart: YARI FİNAL MAÇLARI
25 Mart: FİNAL MAÇI

GRUP MAÇLARI FİKSTÜRÜ: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 • 2. tur eşleşmeleri için; grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ayrı ayrı torbalara dağıtılacak. Grup birincileri grup üçüncüleri ile oynayacak. En kötü grup birincisi, grup ikincilerinin torbasında olacak ve grup ikincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • 3. turda, 2. turda grup birincilerinin yer aldığı eşleşmelerin galipleri grup ikincileri maçlarının galipleri ile oynayacak. Kalan grup birincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • Çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri kura ile belirlenecek.


TÜM UYARILARI DİKKATLE OKUYUNUZ.
*Örnek tahmini, bu başlığa yapacağınız bağımsız bir yorumun içine kopyala / yapıştır yapıp tahmin değerlerini değiştirebilirsiniz.
*Sıcaklık tahminleri tek bir ondalık basamak ile, yağış tahminleri tam sayı olarak yazılmalıdır.
*Tahminler her zaman, ev sahibi tahmincinin istasyonu için yapılır (maç listesine bakınız: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.
* Eğer maç listesinde, ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa kar var/yok tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisi dikkate alınmaz.
*Son tahmin girme zamanı her pazar saat 23.59’dur.
*Aşağıdaki tahmini yorum kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve değerleri değiştirin. Hangi istasyon için tahmin yaptığınızı yazmanıza gerek yoktur, bunu bildiğinizi varsayıyoruz ve biz de biliyor olacağız.

DİKKAT: Tahminini yapacağınız her bir gün için,
* En düşük sıcaklık, tahmini yapılan günden bir önceki gün saat 18 UTC ile tahmini yapılan gün saat 06 UTC arasında ölçülen en düşük sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* En yüksek sıcaklık, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan gün saat 18 UTC arasında ölçülen en yüksek sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 21:00’den sonra ilan edilir.
* 24 saatlik toplam yağış, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan günden bir sonraki gün saat 06 UTC arasında ölçülen toplam yağıştır. MGM’ce, tahmini yapılan günden bir sonraki gün, TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* Kar var/yok durumu, tahmini yapılan istasyonda tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de (TSİ 09:00) kar örtüsü olup olmadığına göre belirlenir. Yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için dikkate alınır. Maç listesinde, eğer ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa “kar var/yok” tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisinde gol olmaz. Ölçülemeyecek kadar (iz) kar örtüsü bile olsa bu durum raporlarda kodlanmaktadır ve biz de bunu kar var sayacağız. Karın yeni veya eski kar olması önemli değildir, tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de yerde kar bildirilmesi yeterlidir (önceden yağmış ve erimeyeceğini varsaydığınız karı da hesaba katmalısınız)

********** ÖRNEK TAHMİN *********
1. gün (pazartesi)
Kar VAR
En düşük sıcaklık: -5.0 derece
En yüksek sıcaklık: 2.2 derece
24 saatlik yağış: 3 mm
2. gün (salı)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: 1.2 derece
En yüksek sıcaklık: 5.2 derece
24 saatlik yağış: 0 mm
4. gün (perşembe)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: -5.6 derece
En yüksek sıcaklık: 12.2 derece
24 saatlik yağış: 7 mm
********** ÖRNEK TAHMİN BİTTİ *********

* BURAYA tıklayarak, tahmini gireceğiniz BAĞIMSIZ YORUM KUTUSUna ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm duyurular bu başlıktan yapılacaktır.

Reklam

Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)” üzerine 1.514 düşünce

 1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  7-7’lik final turunun ardından yapılan puan hesabında da neredeyse beraberlik sağlanacaktı, burun farkıyla şampiyon oldum. Aradaki fark sadece 0.5 derece…

  Mert Baştürk 1098 – Commandouz 1088

  Tekrardan Oğuz üstadıma, lig komisyonuna ve katılımcılara kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

   Tebrikler Mert, bende ligin şekillenmesinde emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Keyifli bir turnuva olmakla birlikte özellikle yarı finalden sonra diğer arkadaşların elenmesi ile birlikte ligin ciddi şekilde sönük kaldığı gerçeği de ortada.

   Cevapla
   1. Bodrum mandalinası (Kartal Atalar Sahili/Istanbul/7m)

    Bu kadar çekişmeli final ve üçüncülük müsabakaları sönük kalmaz ama, sonuçları anlık öğrenmek ilgiyi arttırabilirdi. Hepimizin muhtemel yoğun günlük temposu olduğu için, bu sayfada sonuçları paylaşamadık. Bence düşmeli-yükselmeli lig formatı, represajlı (elenenlerin de üçüncülük şansı devam ediyor) grup-eleme formatı, grup-ikinci grup- direkt final formatı veya eleme turları-genişletilmiş grup (8’li) formatı olabilir. Aynen devam da edebilir. Ben her zaman katılmaktan zevk alıyorum. Bir de tabii puanlama sisteminin revizyonu meselesi var. Komisyonun işi zor.Emeği geçenlere teşekkürler.

    Cevapla
 2. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  3.lük maçı, perşembe gününün çok düşük gelen sıcaklık değerleriyle birlikte Falkan82 lehine sonuçlandı. Nihai sonuçlar aşağıdaki gibi oldu:

  Çatalca: Kaan 3 – 4 Falkan
  Samandıra: Falkan 6 – 2 Kaan

  Öncelikle toplam 4 tane maç yapma keyfine nail olduğum Kaan’a, Ozan hocama ve organizasyon komitesine, diğer bütün lig katılımcılarına çok teşekkür ederim. Şampiyonu şimdiden tebrik ediyorum 😊

  Biz Kaan’la arada bir rastgele istadyon seçerek antrenman maçları yapma kararı aldık. Güzel bir hobi olacak. Sonraki turnuvada tekrar görüşmek üzere…

  Cevapla
 3. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Final turunda korkulan oldu ve maç 7-7’lik beraberlikle sonuçlandı. İki istasyonda da ev sahibi tahmincilerin 5-2’lik galibiyeti ile sonuçlanan final turunda Oğuz üstad ile birbirimize şampiyonluk şansı tanımadık. Şampiyonun nasıl belirleneceği konusunda ise Ozan hocam ve lig komitesinin kararını bekleyeceğiz.

  Oğuz üstadıma, Ozan hocama ve emeği geçen tüm tahmincilere bu zevkli ve çekişmeli lig için çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  1. Havadelisi (Büyükoyumca/Atakum-Samsun, 185m) Yazıyı Yazan

   Bence ikiniz de gönüllerin şampiyonusunuz.

   Bununla birlikte, eğer gol eşitliği varsa puan hesabı yapacağız dedik. Bence onu bu aşamada değiştirmeyelim. Puanda kim galipse resmi şampiyon o olsun.

   Eğer ikiniz de razı gelirseniz, kısa bir maç daha olabilir. Siz seçin. İki taraf da tamam demezse puan hesabı yapalım.

   Cevapla
   1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

    Sağ olun hocam güzel sözleriniz için çok teşekkürler. Oğuz ile konuştuk, geleneği ve yarışma kurallarını bozmayalım dedik. Bu akşam açıklanacak maksimum sonuçlar ile birlikte puan hesabı yapıp resmi şampiyonu belirleyelim. 🙂

    Cevapla
 4. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  3.lük maçında son durum…

  Grup maçlarında başlayan rekabetimiz asla bitmiyordu. 2. günün sonunda toplam skorda ; 6-5 Falkan82 üstünlüğü var.
  Maçın kaderi perşembe günü belirlenecek.

  Cevapla
 5. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Final adına yaraşır şekilde devam ediyor. Her iki tahminci de kendi istasyonlarında 1 gol yedi ve ilk 2 günün sonunda durum 5-5. Artık herşey Perşembe günü belli olacak. Maçın 7-7 bitme ihtimali de hiç az değil.

  Cevapla
 6. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  İlk gün Oğuz üstadım ile birlikte finalin adına yakışır bir maç geçiriyoruz. Minimum sıcaklıklarda ben Büyükçekmece’de, Oğuz Güngören’de tam isabetle tutturduktan sonra maksimum sıcaklıklarda da ev sahibi istasyonumuzda birbirimize gol şansı vermedik. Yağış dışında, final turunun ilk günün skoru;

  Büyükçekmece : Mert 2-0 Commandouz
  Güngören : Commandouz 2-0 Mert

  Cevapla
   1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

    Çok teşekkür ederiz hocam. Final turunun 2.turunda da kıran kırana mücadele devam ediyor. Deyim yerindeyse birbirimize diş geçiremiyoruz. 🙂
    Minimum, maksimum ve şu ana kadar yağan yağışa göre;

    Büyükçekmece : Mert 4-1 Oğuz
    Güngören : Oğuz 4-1 Mert

    Son gün 4 gol ihtimalli bir maçımız daha var. Final turu hiç ummadık bir şekilde berabere de bitebilir.

    Cevapla
 7. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Büyükçekmece Tahminim
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 6 derece
  En yüksek sıcaklık: 19.3 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 9.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 18.4 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 6.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 15 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  Güngören Tahminim
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 7.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 19.2 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 11.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 19.6 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 7 derece
  En yüksek sıcaklık: 15 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 8. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  ÇATALCA
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 6,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 18,5derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8,6 derece
  En yüksek sıcaklık: 17,6 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 5,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 13,8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  SAMANDIRA
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 7,2 derece
  En yüksek sıcaklık: 20,2 derece
  24 saatlik yağış: 1mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 19,3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 6,9derece
  En yüksek sıcaklık: 14,4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 9. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  ÇATALCA
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 6,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 18,5derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8,6 derece
  En yüksek sıcaklık: 17,6 derece
  24 saatlik yağış: 4 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 5,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 13,4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  SAMANDIRA
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 7,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 20,2 derece
  24 saatlik yağış: 1mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8,8 derece
  En yüksek sıcaklık: 19,3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 6,9derece
  En yüksek sıcaklık: 13,6 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 10. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  İstanbul / Çatalca
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.6 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 10.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.8 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  İstanbul Samandıra Havalimanı
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 18.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 9.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.9 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 12.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 11. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  İSTANBUL GÜNGÖREN
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 6.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 19.1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 10.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 18.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 7.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE
  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 9.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 19.2 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 10.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.6 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 7.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

  Cevapla
 12. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Devasa final öncesi Mert üstadımla istişarelerde bulunduk. Yarın da tahminimizi yapıp kuytuya çekileceğiz. Üstadıma başarı dileklerimi iletmek isterim.

  Cevapla
 13. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  Yarı final 2. maçı 4-3 Falkan82 lehine sonuçlandı. İlk maç 5-2 Commandouz lehine sonuçlandığından, Commandouz finale çıkmaya hak kazandı. Öncelikle tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Rakibi de mutlaka çok değerli bir tahminci olacaktır ancak eminim ki Commandouz karşısında işi bir hayli zor 🙂

  2. maça çıkarken aklımda “acaba maçı çevirebilir miyim” sorusu vardı. Detaylara indiğimizde buna bir hayli yaklaştığımı görüp mutlu oldum. Örneğin pazartesi ve salı minimumları sadece 0.1’er derece daha yüksek olsa turu geçen taraf oluyordum. Bu durum elbette rakibimin başarısını küçültmez, benden daha keskin (örneğin pazartesi minimumunda tam isabet) tahminler girdiği gerçeğini değiştirmez.

  Gelecek sene umarım daha iyi bir kış olur da arada eksili değerler de yazma keyfini yaşarız. Yoksa Ardahan / Göle’yi seçip, herkesi bu dertten kurtaracağım 🙂

  Cevapla
 14. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  Merhabalar saygı değer dostlar
  Hepimiz için güzel bir türde yarışma oldu, oluyor. Kendim için sürprizler yarattığımı düşünüyorum. Bazı yerlerde şansımız yanımızda oldu, bazen de karşımızda. Nedeni ne olursa olsun amacımız eğlenmek olsun.
  Mert Baştürk karşısında Büyükçekmece’de 5-3 mağlup oldum ve turnuvada artık 3. lük için mücadele edeceğim. Üstadımı cani gönülden tebrik ederim. Finalde yolu açık olsun. Gönlüm onunla olacak.

  Cevapla
 15. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Kaan ile aramızda geçen maç sonucunu ilan etmek için yarını beklemeye pek de gerek yok.

  Mert 5-3 Kaan şeklinde yarı final 2. ayak maçı da tamamlandı. İki maçın toplam sonucuysa Mert 10-7 Kaan şeklinde sonuçlandı.

  Kendisine çok teşekkür ediyor, Oğuz üstada finalde başarılar diliyorum. 🙂

  Cevapla
  1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

   İlk bilgilendermeyi Büyükçekmece Şehir Stadyumu’ndan bildirelim. 🙂

   Yarı finalin 2. ayağının ilk devresi 3-2 benim üstünlüğüm ile geçildi. Özellikle belirtmek istiyorum ki Kaan ile olan maçımızın her günü ayrı bir heyecan fırtınasıydı. Bugün ise maksimum sıcaklık takibinde heyecan had safhaya çıktı.

   17.2 derece maksimum sıcaklıkta ben, 17.3 derecede Kaan’ın gol atacağı maçta maksimum sıcaklık saat 17.34’te ölçüldü ve maksimum sıcaklık 17.2 derece olarak tescil edildi. Gerçekten çok keyifli ve bir o kadar çekişmeli bir yarı final maçları oynuyoruz Kaan ile. Finalist perşembe günü gelecek sonuçlara göre neticelenecek.

   Cevapla
   1. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

    Sizde en azından gol olmuş. Biz Commandouz üstadla eşit mesafede kaldık ve gol atamadık. Hava 0,1 derece daha ısınamadı. İlk gün minimumunda 0,1 derece farkla gol yedikten sonra bir de bu durum can sıkıcı. Elbette Commandouz’un tam isabetle tutturmuş olması takdire şayan 😊
    Durum şu anda 2-2 ve maçı uzatmaya götürmek için perşembe 3 gol birden atmalıyım. Şans yanımda olursa belki ama kolay değil.

    Cevapla
  2. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

   Harika bir fikir, uzun süreli, puan formatlı bir lig harika olur. Bizim maça gelirsek büyük bir çekişme sonucunda finale yükseldiğimi belirtmek istiyorum. Şu an skor 3-3, muhtemelen yağış golünü de Falkan üstad atmış olacak ama ilk maçta aldığım avantaj ile finaldeyim.

   Cevapla
 16. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 5.3 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.5 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 6.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.7 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 6.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 10.5 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  Cevapla
 17. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.0 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 6.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.9 derece
  24 saatlik yağış: 2 mm

  Cevapla
 18. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,3 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 8,3 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7,7 derece
  En yüksek sıcaklık: 9,8 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  Cevapla
 19. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  1. gün (pazartesi)

  En düşük sıcaklık: 5,9 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)

  En düşük sıcaklık: 9,2 derece
  En yüksek sıcaklık: 17,8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7,4 derece
  En yüksek sıcaklık: 12,1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  Cevapla
 20. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145)

  1. gün (pazartesi)

  En düşük sıcaklık: 6,5 derece
  En yüksek sıcaklık: 16,1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm
  2. gün (salı)

  En düşük sıcaklık: 9,2 derece
  En yüksek sıcaklık: 17,8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7,4 derece
  En yüksek sıcaklık: 12,1 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

  Cevapla
  1. falkan82 (Samandıra/İst - 131 m, Karapürçek/Sakarya - 66 m)

   Tebrikler Commandouz. Keyifli ve öğretici bir maçtı benim için, teşekkür ederim 🙂

   İstasyon özellikle maksimum sıcaklıklarda beni bir hayli şaşırttı. Anlam veremediğim kadar hızlı yükseliyor. Tahminden önce durumu fark ettim ancak “yok canım, o kadar da yükselmez herhalde” diyerek cüretkar tahminler yapmaktan geri durdum. Biraz daha cesur olsam 2. maçta şansım daha yüksek olabilirdi. Rövanşta güzel ağırlamak, hatta mümkünse maçı çevirebilmek isterim.

   Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s