Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)


2. Hafta maçları aşağıdadır. Her maç, ev sahibi tahmincinin istasyonunda yapılır. BURAYA tıklayarak örnek tahmine gidebilirsiniz.

HAFTA2fiks

GRUP MAÇLARI SONUÇLARI VE FİKSTÜRÜ: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.
Şu bağlantıdaki dosyayı indirerek yapılan tahminleri ve gerçekleşen değerleri tabloya işleyip skorları kendiniz de görebilirsiniz.
*************************************************************

İşte, Havadelisi.com‘dan hava delilerinin kış aylarını şenlendirecek bomba gibi bir organizasyon! HEM DE ÖDÜLLÜ!

DEPLASMANLI hava tahmin ligimizle, “yav hep İstanbul’u mu tahmin edicez?” serzenişlerine son veriyoruz. Bastırın Anadolu kaplanları!

Ana hatlarıyla ligimiz şu şekilde olacak:

 • Bir haftalık ön eleme tahmini ile, lige katılacak 44 kişi belirlenecek. Ön eleme tahminleri Ankara Esenboğa Havalimanı için yapılacak.
 • Bu 44 kişi, ön eleme sonuçlarına göre, 11 gruba dağıtılacak. (Lige devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz lütfen ön elemeye katılmayınız! İlk 44’e kalıp grup maçlarının (toplam 6 maç) herhangi bir aşamasında ligi bırakanlar, gelecekte Havadelisi.com‘ca düzenlenecek turnuvaların tamamından men edilecektir!) 
 • 4’er kişiden oluşacak 11 grupta herkes kendi seçtiği istasyonda 3 maç, deplasmanda 3 maç olmak üzere 6 maç yapacak (şampiyonlar ligi ile aynı).
 • İstasyonunuzu en başta seçeceksiniz, iç saha maçlarınızdaki istasyon hep aynı olacak, değiştirmek yok.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar, bir de en kötü üçüncü elenecek. Diğer tahminciler 2. tura (ilk 32) yükselecek.
 • İkinci turda, üçünçü turda, çeyrek finalde ve yarı finalde birbiriyle eşleşen tahminciler yine deplasmanlı olarak 2’şer hafta eleme usulü tahmin yapacaklar.
 • Final tahmininin (tek hafta) hangi istasyon(lar) için yapılacağı daha sonra ilan edilecek.
 • Böylece finale kalan iki tahminci, ön eleme ve final hariç 6+2+2+2+2 = 14 hafta tahmin yapmış olacak.

Tahmin ve puanlama ayrıntıları:

 • Söz konusu haftanın maçını iç sahada yapıyorsanız kendi istasyonunuz için, deplasmanda iseniz rakibinizin istasyonu için, her pazar akşamı saat 24’e kadar; pazartesi (1. gün), salı (2. gün) ve perşembe (4. gün) günlerinin her birinin ayrı ayrı minimum sıcaklık, maksimum sıcaklık, toplam yağış ve kar var/yok durumlarını tahmin edeceksiniz. Böylece her maçta (her hafta) 3 gün X 4 değişken = toplam 12 ayrı tahmin yapılmış olacak.
 • Bu 12 tahminin her birinde, ölçülen değere kim daha çok yaklaşırsa (siz veya rakibiniz) 1 GOL atmış olacak. Eşit yaklaşılırsa kimse gol atamamış olacak (yağış ve/veya kar olasılığı olan tahminler BOL GOLLÜ MAÇ olmuş olacak).
 • Sonuçta her tahmin haftasının sonunda 4-3,  2-2, 8-0 vb gibi skorlar alınmış olacak. Galibiyet 3, beraberlik 1 puan. Puan durumuna atılan ve yenilen goller de işlenecek.
 • Herhangi bir maça çıkmayan (tahmin yapmayan) tahminci hükmen 7-0 yenik sayılacak.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar (11 kişi), bir de en kötü üçüncü (1 kişi) elenecek. Diğer tahminciler (32 kişi) 2. tura yükselecek. Puan eşitliğinde sıralamayı belirlemek için ikili averaja bakılacak; bu da eşitse genel averaja, o da eşitse atılan gol sayısına bakılacak.

*** İSTASYON SEÇİMİ ***

* Tüm tahminciler, MGM’nin günlük maksimum/minimum sıcaklık ve 24 saatlik toplam yağış listelerinde verileri günlük olarak ilan edilen herhangi bir istasyonu seçebilirler. Seçilen istasyon değiştirilemez ve katılımcının tüm iç saha maçlarında tahmin edilir. Elbette, bir İstanbul istasyonu da seçebilirsiniz. Aynı istasyon birden fazla tahminci tarafından seçilebilir.
* Kar var/yok durumu, yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için değerlendirmeye alınacak. Yani eğer maç yapılan istasyon için resmi sinoptik rasat yoksa, o maçta atılabilecek toplam gol sayısı 12’den 9’a düşecek (kar var/yok durumu rakipler arasında genelde fark yaratacak bir değişken olmadığı için bu ölçüt zaten çok önemli de olmayabilir, rakipler tamamen aynı tahmini yaptıklarında gol atılmamış oluyor). Kar var/yok teyidinin nasıl yapılacağı şu yorumda ayrıntılı anlatılıyor.
* Tahmini yapılan istasyonun herhangi bir ölçümü MGM tarafından ilan edilmezse, bu veriye (aynı istasyonda ölçülmüş olması şartıyla) başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılacak. Yine de ulaşılamıyorsa, ilan edilmeyen verilerin galibiyet/mağlubiyet durumunu etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer etkiliyorsa, maç tatil edilecek ve takip eden hafta ortasında tekrar oynanacak.

*** GRUPLARIN OLUŞTURULMASI ***

Ön eleme sonrasında ilk 44 sırayı alacak tahminciler; ilk 11, ikinci 11, üçüncü 11 ve dördüncü 11 olmak üzere dört torbaya bölünecek ve her gruba, her torbadan 1’er adet tahminci, aşağıdaki tablodaki gibi yerleştirilecek: (Torbalardaki sıra numaraları https://www.random.org/lists/ adresinden yararlanılarak karıştırılmıştır):

GRUPLAR

*** FİKSTÜR ***
(tüm tarihler bir pazar günüdür ve tahminler akşam saat 24:00’e kadar yapılacaktır)

3 Aralık: ÖN ELEME MAÇLARI (Herkes Ankara Esenboğa‘yı tahmin edecek)
10-17-24-31 Aralık, 7-14 Ocak: GRUP MAÇLARI (6 HAFTA)
21-28 Ocak: 2. TUR MAÇLARI
4-11 Şubat: 3. TUR MAÇLARI
18-25 Şubat: ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
4-11 Mart: YARI FİNAL MAÇLARI
18 Mart: FİNAL MAÇI

GRUP MAÇLARI FİKSTÜRÜ: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 • 2. tur eşleşmeleri için; grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ayrı ayrı torbalara dağıtılacak. Grup birincileri grup üçüncüleri ile oynayacak. En kötü grup birincisi, grup ikincilerinin torbasında olacak ve grup ikincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • 3. turda, 2. turda grup birincilerinin yer aldığı eşleşmelerin galipleri grup ikincileri maçlarının galipleri ile oynayacak. Kalan grup birincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • Çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri kura ile belirlenecek.


TÜM UYARILARI DİKKATLE OKUYUNUZ.
*Örnek tahmini, bu başlığa yapacağınız bağımsız bir yorumun içine kopyala / yapıştır yapıp tahmin değerlerini değiştirebilirsiniz.
*Sıcaklık tahminleri tek bir ondalık basamak ile, yağış tahminleri tam sayı olarak yazılmalıdır.
*Tahminler her zaman, ev sahibi tahmincinin istasyonu için yapılır (maç listesine bakınız: HAFTA 1, 2, 3, 4, 5, 6.
* Eğer maç listesinde, ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa kar var/yok tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisi dikkate alınmaz.
*Son tahmin girme zamanı her pazar saat 23.59’dur.
*Aşağıdaki tahmini yorum kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve değerleri değiştirin. Hangi istasyon için tahmin yaptığınızı yazmanıza gerek yoktur, bunu bildiğinizi varsayıyoruz ve biz de biliyor olacağız.

DİKKAT: Tahminini yapacağınız her bir gün için,
* En düşük sıcaklık, tahmini yapılan günden bir önceki gün saat 18 UTC ile tahmini yapılan gün saat 06 UTC arasında ölçülen en düşük sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* En yüksek sıcaklık, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan gün saat 18 UTC arasında ölçülen en yüksek sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 21:00’den sonra ilan edilir.
* 24 saatlik toplam yağış, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan günden bir sonraki gün saat 06 UTC arasında ölçülen toplam yağıştır. MGM’ce, tahmini yapılan günden bir sonraki gün, TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* Kar var/yok durumu, tahmini yapılan istasyonda tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de (TSİ 09:00) kar örtüsü olup olmadığına göre belirlenir. Yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için dikkate alınır. Maç listesinde, eğer ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa “kar var/yok” tahmini de yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisinde gol olmaz. Ölçülemeyecek kadar (iz) kar örtüsü bile olsa bu durum raporlarda kodlanmaktadır ve biz de bunu kar var sayacağız. Karın yeni veya eski kar olması önemli değildir, tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de yerde kar bildirilmesi yeterlidir (önceden yağmış ve erimeyeceğini varsaydığınız karı da hesaba katmalısınız)

********** ÖRNEK TAHMİN *********
1. gün (pazartesi)
Kar VAR
En düşük sıcaklık: -5.0 derece
En yüksek sıcaklık: 2.2 derece
24 saatlik yağış: 3 mm
2. gün (salı)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: 1.2 derece
En yüksek sıcaklık: 5.2 derece
24 saatlik yağış: 0 mm
4. gün (perşembe)
Kar YOK
En düşük sıcaklık: -5.6 derece
En yüksek sıcaklık: 12.2 derece
24 saatlik yağış: 7 mm
********** ÖRNEK TAHMİN BİTTİ *********

* BURAYA tıklayarak, tahmini gireceğiniz BAĞIMSIZ YORUM KUTUSUna ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm duyurular bu başlıktan yapılacaktır.

Reklamlar
Bu yazı Yarışma içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

376 Responses to Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2017-2018 Kış Sezonu (Şampiyonlar Ligi Stayla)

 1. White Fox’a bir sorum olacak ama öncelikle başarılar diliyorum. Sarıyer / Kireçburnu istasyonu tam olarak hangisidir? Hangi isimle açıklanıyor?
  Bu arada benim Samandıra Havalimanı istasyonumdan hala veri gelmiyor. Bu hafta iç saha maçım yok fakat gelmemeye devam ederse istasyon değiştirmek zorunda kalacağım.


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 2. Ana yazının başındaki fikstürler güncellendi.

  Güncel lig dosyası şu adreste: https://havadelisi.files.wordpress.com/2017/12/lig_dosyasi_guncel.xlsx

  2. Hafta’nın tahminlerini ve ölçülen değerlerini gönüllü olarak girmek isteyen birisi olursa lütfen dosyayı indirsin ve gönüllü olduğunu bize bildirsin. Yapmanız gereken, herkesin tahminlerini ve ölçülen değerleri dosyada doğru yere yazmak. Goller otomatik olarak hesaplanıyor.

  İlk hafta sonrasında puan durumunun fazla önemi yok ama yine de gönüllü olarak hesaplamak isteyen olursa yapsın, memnun oluruz 🙂

  2. Hafta’nın maç listesi aşağıda, lütfen güncellenen istasyonlara dikkat edelim.

  Herkese bol şans.

 3. 1. Hafta’nın toplu sonuçlarını aşağıya tekrar alıyorum. 1. Hafta’nın tüm verilerini giren Mert Baştürk’e emekleri için tekrar çok teşekkür ederiz.

 4. AnılSiğinç dedi ki:

  Puan durumu yokmu ?

 5. Lige çok güzel bir başlangıç yaptık, çok çekişmeli maçlar izledik. Vallahi ben oldukça keyif aldım 🙂

  Bugün yağış verisi girilen istasyonlarda yağış ölçülmediği ve bu saatten sonra da yağış beklenmediği için 1. haftanın nihai maç sonuçlarını açıklamakta bir sakınca yok 🙂

  Anlaşılan Silivri Orman Sahası deplasmanı bayağı bir zorlu olacak herkes için 🙂

  1.haftanın tüm skorları ve değerlerini içeren excel dosyası.

  https://havadelisi.files.wordpress.com/2017/12/lig_dosyasi_guncel.xlsx

 6. Bizim Maç 5-1 oldu bugün gün sonunda 5-2 olacak..

 7. Samandıra Havalimanı için minimum sıcaklık verisi de açıklanmamış. Kaangr2 ile maçımız fotofinişle bitecek gibi duruyor 😊

  • Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

   Maksimum sıcaklıkta sizin golünüz söz konusu bu durumla 4-1 oluyor ancak açıklanmayan bir veri var. Civarlarda olan istasyon verilerini incelediğimizde, minimum değerde benim golü attığımı gösteriyor, tabi bu yönetimin verebileceği bir karar.Grubun diğer maçında Selimsaner’den 4-3 gibi bir skorla galibiyetin gelmesi yüksek ihtimal. Havadır bu, kimin yeneceği hiç belli olmuyor işte 😉

  • Samandıra Havalimanı verileri bana gelmiyor ne yazık ki.

   Açıklanmayan verileri katmayarak skoru hesaplayın. Geri kalan veriler galibiyet durumunu değiştiriyorsa o zaman yeniden maç yapılacak ne yazık ki. Veya, eğer iki taraf da razı ise, diğer istasyonları bakılarak karar verilebilir. Ama iki tarafın da razı olması şart.

 8. Kemal Sakarya bey ile çok çekişmeli maç oluyor. ilk gün yağışda saat hatası yaptım umudum yoktu
  salı günü kimse gol atamadı.
  yarınki goller benden olacak büyük ihtimal bakalım.


  https://polldaddy.com/js/rating/rating.js

 9. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  Samandıra Havalimanı istasyonundan 4-5 saattir güncel veri alınamamaktadır. Umarım istasyon verisi, en kısa zamanda geri gelir. 😑

 10. TÜM KATILIMCILARIN DİKKATİNE!

  (Silivri Orman hezimetinin faturasını teknik yönetime kestim, takımda revizyona gidilecek. Sinan’ı şimdiden tebrik ederim, 7-0 kazanması ihtimal dahilinde.)

  Blog editörlerinden yalnızca ben, Alkım ve Santiago turnuvaya katılmaktadır.

  Yorum olarak gönderdiğiniz tahminleri, onaylanmadan önce sadece bizim görme şansımız var. Fakat tabii kendi tahminimizi girmeden önce bu tahminlere bakmıyoruz, bakmak maçta avantaj sağlayabileceği için son derece etik dışı olurdu.

  Yine de, eğer kafanızda soru işaretleri varsa, üç editörden birisiyle (Havadelisi, Alkım veya Santiago) maç yaparken tahmininizi mümkün olduğunca geç (son saat 23:59) girmenizi tavsiye ederim.

  Herkese hayırlı turnuvalar dilerim.

 11. 2. gün için hiçbir tahminci yağış verisi girmediği için nihai sonuçları açıklayabiliriz.
  Havayı Yalayan Adam ve Kaangr2’nin istasyon değişikliklerini girdim. Yalnız Çatalca istasyonundaki kar durumu hakkında bir fikrim yok, onu da zaten 4. gün sonuçlarını girerken değiştiririz.

  İndirmek isteyenler için, 2. günün tüm verileri girilmiş şekilde oluşan skor tablosu ve gerçekleşen değerleri gösteren excel tablosu.

  https://mertbstrk.files.wordpress.com/2017/12/lig-gc3bcncelleme-salc4b1.xlsx

 12. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  K grubunda olan arkadaşların dikkatine ;
  Belirli nedenler doğrultusunda ev sahipliği yapacağım istasyon Çatalca Merkez istasyonu olarak rezive ediyorum. Mgm son durumlar da “ÇATALCA” diye geçen istasyon.Lütfen tahmin yaparken Tekirdağ istasyonunu kaale almayınız.
  (Yönetimden gerekli izinler alındı.)
  Not :Bu istasyon için herhangi bir kar tahmini söz konusu değildir.Kar tahmini yapılmayacaktır.

 13. Silivri Orman Arenada resmi olmayan sonuçlara göre 4-0 maç skoru 🙂

 14. AnılSiğinç dedi ki:

  AnılSiğinç-Ahmet (Erdemli) maçında son durum 3-1.En büyük avantajım perşembe şansa kader en yüksek sıcaklığı aynı söylemişiz.Bugün 15’in üstünde gördü sıcaklık.Son durum 3-1 oldu.Perşembe günü’de çikoli’nin kazanmasını bekliycem.Liderlik geliyor hayırlısıyla 🙂

 15. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  Falkan82-Kaangr2 maçın da son durum ev sahibi lehine, 3-1 oldu. Perşembe günü puan iddiası ile sahaya çıkacağım. Maksimum sıcaklık, çok belirleyeci bir etken olacak. 13.8 ve 15 derece gibi arası çok açık değerler var. Gerçekten maçın en heyecanlı olduğu zamanlara giriyoruz. Grubun diğer maçında Selimsaner-White Fox kapışmasına ev sahipliği yapıyor. Durum şuan 2-2. (Yüksek ihtimalle bu skor olacak) Maçın heyecanı yağış konusunda iki tarafın ayrılması .Çok belirleyeci olacak bir etken

 16. Havayı yalayan adam bizim maç 3-1 oldu sanıyorum yanılıyor muyum? 🙂

 17. 2. günün sonunda ilk verilere göre bizim maç, Bodrum mandalinası:3 Commandouz:1 olarak devam ediyor. Kesin sonuçlar 21:00 de belli olur. En yüksek sıcaklık bu akşamda verilmezse, 4. hakeme yine ihtiyaç olacak. Ancak gördüğüm kadarıyla, en yüksek sıcaklık, golün sahibini belli edecek belirleyici sıcaklık olan 19.9’un altında kaldı. Günün son golünü Commandouz attı ve heyecanı perşembeye uzattı, puan iddiasını sürdürdü.

 18. yağışlar ile ilgili bir şey soracağım: 2 kişinin tahmini birbirinden 1 mm ile ayrılıyorsa ve yağış bu 2 tahminin arasında bir yerde kaldıysa ondalık olarak kime yakınsa o mu kazanacak ve de bu bir kişi 0 mm , diğeri 1 mm dediğinde gene böyle mi değerlendirilecek?

 19. İndirmek isteyenler için, bu haftanın tüm tahminleri işlenmiş şekilde oluşan excel dosyası.

  https://mertbstrk.files.wordpress.com/2017/12/lig-gc3bcncelleme-pazartesi.xlsx

 20. Varsa şekliniz, Çarşamba’ya bekleriz 😀

 21. Ben karasal iklimde büyümüş biriyim kışın gece gündüz sıcaklık farkının 3 derece olacağını nasıl tahmin edeyim 😀

 22. Bu sabah açıklanan Pazartesi gününün yağış verisi ile birlikte 1.gün oynanan maçların hepsi tamamlandı.

  Oluşan skor durumları şöyle.

  Serdarg tahmin yollamadığından dolayı Santiago hükmen 7-0 kazandı.

 23. Tüm gün MGM sitesinden Bodrum’u aralıklı takip ettim. Sıcaklık >20 derece olduğunu gözledim. Ancak yine en yüksek sıcaklıklar kısmında bildirim olmamış. 1 golümü mgm yemiş oldu. MGM’ye kızıyorum. Ancak, grupta olmak, tüm arkadaşlarımla yarışmak önemli olan, 1-2 golün, puanın önemi, yarışma heyecanı yanında önemsiz. Kar/yağış parametreleri, bu hafta bizim maçta önemli olmadığı için sadece 1 parametre (en düşük sıcaklık) üzerinden yarışacağız gibi.

 24. Saat 15:30’dan beri MGM’nin websitesinde Pendik Ömerli Barajı istasyonuna ait veriler yayınlanmıyor. Gerçi en yüksek sıcaklıklar listesinde yayınlamışlar ama insan bir kıllanmadan edemiyor. Bakalım yarın sabahki listede yer alacak mı.

 25. İlk günü 0-2 geride kapattım, pek yamanmış rakibim.

 26. Hocam “şu bağlantı” olarak yazdığınız bağlantı bende açılmıyorda girmeden oraya olur mu?

 27. Kaangr2(İstanbul/Çatalca Rakım : 145) dedi ki:

  K grubunda her iki maçta da skorlar 1-1 oldu.Salı günü maçların durumunu belirlemek adına çok heyecanlı olacak.

 28. Ozan abi merhaba. En düşük sıcaklığı hesaplarken bir önceki günün en düşük sıcaklıpını hesaplıyormuşuz. Yani pazartesi gününü hesaplarken pazar gece saat 12 den sonrası ile sabah 06 arası mı ? Okuduğumu tam anlamadım kusura bakmayın.

 29. Maç skorlarını girebildiğimiz excel dosyası için belli ki çok uğraşmışsınız, emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

 30. Aşağıda benim veritabanına MGM’nin ölçümlerinden gece boyu gelen verilerin bazıları var:

  Silivri Orman Sahası istasyonunda sıcaklığın -3.4 dereceye kadar indiğini görüyoruz (bu durumda golü rakibim Sinan atmış oluyor)..

  Bu da MGM’nin sabah yayınladığı minimum sıcaklık listesinden ilgili kısım:

  Buradaki -2.7 derece değeri golü benim haneme yazıyor.

  MGM sayesinde istasyon verisine dayalı bilimsel araştırma yapma işini zaten bırakmak üzereyiz, bari şu basit zevkimizi elimizden almasalardı… Yani bu kadar amatörlük, işbilmezlik nasıl açıklanabilir bilemiyorum. Hiçbir motivasyon bırakmıyorlar gerçekten.

  • Demek ki sağlamasını yapmak lazım, önden çocuğu gönder arkadan sen koş hesabı (!)

   Benim bildiğim kadarıyla min ve maks sıcaklıklar otomatik tespit ediliyor. Belki Silivri Orman sahası istasyonu bu otomatik tespit konusunda sorunludur. MGM’dekiler de kontrolden geçirmeden sunuyordur.

  • Ben de biraz bu işlerin içindeyim, otomatik tespit şudur: İlgili saatler dahilindeki tüm veriler alınır, en düşüğü tespit edilir, o da minimum sıcaklık olur. Bu kadar. “Kalite kontrolünden geçmemiş hali” budur zaten. Yani veriler içinde -3.4 varken ilan edilen minimum sıcaklık -2.7 olamaz. Ha, sonradan, başka bir yöntemle o -3.4 derece “ayrık” bir veri noktası olduğu için elenebilir. Ama öyle bir durum yok. -3 derece civarında da bir sürü ölçüm var.

   Özet olarak, yazdıkları kodların bir kısmı ciddi biçimde yanlış. Başka bir açıklaması olamaz.

  • Dün tüm gün, mgm site ve uygulamasından, Bodrum’un anlık hava sıcaklığı görülebildiği halde, gece raporunda en yüksek sıcaklık verilmedi. Siz Türkiye Hava Takip Portalı’nı gönüllü olarak yönetiyorsunuz. Bu görevlilerin işi düzenli veri akışı, olanlar daha özen göstermek zorunda. Hata ve eksiklik olabilir, düzeltmek ve daha iyi için emek arasında kaybolur. Ancak hata sıradanlaşmamalı.

  • Çünkü ölçüm, arşiv hepsi yalan dolan… Parasını ver istasyonu kur, istasyonlar ne işe yarıyor bilen hiç kimse yok.

  • Bu ligi duzenlemeseydiniz hic farkinda olmayacaktik.

 31. 1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: -1.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 5.0 derece
  En yüksek sıcaklık: 16.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 8.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.6 derece
  24 saatlik yağış: 1 mm

 32. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m) dedi ki:

  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 5.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7.8 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 7.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 33. 1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 0.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.7 derece
  24 saatlik yağış:0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 1.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 11.3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 13.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 34. 1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 5.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.9 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 10.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.9 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 11 derece
  En yüksek sıcaklık: 17.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 35. KADIKÖY/GÖZTEPE TAHMİNLERİM (GÜNCELLLENMİŞ)
  1. gün (pazartesi)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 4.9 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.3 derece
  24 saatlik yağış: 11.2 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 9.3derece
  En yüksek sıcaklık: 16.2 derece
  24 saatlik yağış: 0.0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 8.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 36. 1. gün (pazartesi)
  Kar yok
  En düşük sıcaklık: 5,6 derece
  En yüksek sıcaklık: 13,5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 11,1 derece
  En yüksek sıcaklık: 14,2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar YOK
  En düşük sıcaklık: 10,5derece
  En yüksek sıcaklık: 13,8derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 37. 1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 0.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.7 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 5.4 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 5.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 38. 1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: 1.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 8.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.4 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 9.6 derece
  En yüksek sıcaklık: 14.5 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 39. Tolga Zengin dedi ki:

  1. gün (pazartesi)
  En düşük sıcaklık: -1.1 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.3 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  En düşük sıcaklık: 4.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 15.6 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  En düşük sıcaklık: 9.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 12.2 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

 40. 1. gün (pazartesi)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 3.5 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.6 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  2. gün (salı)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 1.7 derece
  En yüksek sıcaklık: 9.1 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm
  4. gün (perşembe)
  Kar: YOK
  En düşük sıcaklık: 1.2 derece
  En yüksek sıcaklık: 8.8 derece
  24 saatlik yağış: 0 mm

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s