Tam Deprem Havası


Büyük İzmit Depremi’nden sonraki hemen her yaz İstanbul’da çok sıcak ve nemli günler olmuştur ama hiçbirinde deprem olmamıştır.

Anadolu’da 20. yüzyılda gerçekleşen en büyük deprem olan (büyüklük 7,9) ve 27 Aralık 1939’da sabaha karşı gerçekleşen Erzincan Depremi esnasında hava sıcaklığı sıfırın altında 15 derece civarında idi.

Olur da bu sıralar İstanbul’da deprem filan olursa bu, hava sıcak olduğu için değil, dış güçler bizi kıskandıkları ve HAARP vb ile faylarımızı dürttükleri için hiç değil; Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın İstanbul’un güneyinden geçen kısmının kırılma zamanı geldiği için olacak. Konunun uzmanları bunu 20+ yıldır söylüyor. 99′ İzmit Depremi’nden sonra sıra İstanbul’dadır. Kuzey Anadolu Fayı’nda depremler 20. yüzyılda doğudan batıya doğru hareket etmişlerdir.

Jeolojik zaman ölçeğinde bir yılı bir saniye gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla depremin şimdi değil de mesela 5 veya 10 yıl sonra gerçekleşmesi bilim insanlarını haksız çıkarmayacak. Aslında yine “neredeyse şimdi” deprem olmuş olacak. Yarın da, 10 yıl sonra da jeolojide “şimdi”dir.

Depremi sıcak hava tetiklemez, sizi de deprem öldürmeyecek. Eğer ölürseniz, oturduğunuz bina depreme dayanıklı olmadığı için öleceksiniz.

Sevimsiz konularla canınızı sıktığımız için özür dileriz ama bunları deprem olmadan konuşmak daha iyi. İnşallah mümkün mertebe gecikir. Ama eninde sonunda olacak.

Reklam

Tam Deprem Havası” üzerine 3 düşünce

 1. Doğu Kocatepe

  Yazıyı “Share this.” yazan bölümdeki “Twitter”a tıklayıp paylaştığımda @DrHavaDelisi çıkması gerekirken @Havadelisi çıkıyor. Hesap Ahmet Can Alanç’a ait.

  Cevapla
 2. Havaankara (Ankara-Gölbaşı-1020)

  Ellerinize sağlık hocam.

  Sonuna kadar doğru olsanız da, maalesef millet olarak komploları çok sevdiğimiz için deprem olduğunda bunu bir şeylere bağlayacak olan hep çıkacaktır.

  http://www.haberturk.com/gundem/haber/1392825-haarp-nedir-depremlerle-ilgisi-var-mi
  Böyle haber yapan “gazeteci” arkadaşlarımız olduktan sonra komplo teorisyencilerinin sırtı yere gelmez. Basit düzeyde araştırma yapanlar bu haberin bile içinde ne kadar yanlış olduğunu anlayacaklardır. “HAARP” tesislerinin yakınlarına bile yaklaştırmıyor diyenlere “Open House” günü için bilet satmamazlık etmezler herhalde. http://www.gi.alaska.edu/haarp

  Türkiye’de iyonosfer araştırmaları konusunda dünya çapında tanınan hocalarımız var. Ama Türkiye’de tanınmıyorlar o kadar :(( “Gazeteci” arkadaşlar keşke hocalarımızın görüşlerine de yer verseler HAARP konusu açıldığında.

  Tekrar ellerinize sağlık.

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s