Ağustos’a Giriş


Yazın iki ayını yemiş bulunuyoruz.

Kıyı bölgeler için nemli sıcağın en pis olduğu ağustos ayı, bu sene çok kötü başlamadı. Fakat önümüzdeki günlerde -İstanbul için daha ziyade hafta sonundan itibaren- durum yavaş yavaş değişecek. Psikolojik olarak hazırlıklı olunuz. Türkiye’nin kuzey ve batısı için aşırı/rekor bir sıcak dalgası gözükmüyor, yine de durum yeterince can sıkıcı olacaktır. En azından ayın 10’una kadar olumlu yönde (serinlemeye doğru) bir değişim de yok gibi. Yine özellikle hafta sonundan (5-6 Ağustos) başlayarak; güney, iç ve doğu kesimlerde sıcaklar FENA olacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde birtakım rekorlar da olasıdır.

Bu haftanın geri kalan kısmında Akdeniz yaylalarında, İç Anadolu’da (özellikle güneyinde), İç Ege’de ve -daha az ihtimalle olmak üzere- Marmara’nın güneyi ile doğusunda yer yer şiddetli yaz sağanakları görülecek. Akdeniz’in su sıcaklıkları 30 dereceyi bulduğu ve aştığı için buharlaşma ve nem had safhada, dolayısıyla bu sağanaklar kolaylıkla yerel sellere neden olur. Sağanakların Akdeniz sahiline inmesi düşük ihtimal ama temas edip geçebilirler de… En azından serinliği gelecektir.

Tam da hassas takipçilerimizin arzu ettikleri şekilde, sadece havayla ilgili, suya sabuna dokunmayan bir tahmin yazdık. Hükümet süper, CEHAPE en kral ve çok etkili bir muhalefet partisi ve insan evrim geçirmeyen tek hayvan, değerli okurlarımız… Hayırlı uğurlu olsun, iyi akşamlar.

Reklam

Ağustos’a Giriş” üzerine bir düşünce

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s