*** Havadelisi.com Hava Tahmini Süper Ligi ***


Havadelisi.com 2014 Kış Ligi sona ermiştir.

PuanDurumuNihai

12. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
11. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
10. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
9. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
8. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
7. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
6. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
5. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
4. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
3. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
2. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
1. hafta: Tahminler, Sonuçlar: Kısa Vade, Orta Vade, Uzun Vade
*******

Katılımcıların bu başlıktaki yorumları takip etmeleri gerekiyor. (Bu başlığın linki blog üst menüsünde de bağımsız bir sekme olarak mevcut).

super_lig

* Değerlendirmenin kolay ve adil olması bakımından, ligde mücadele edecek hava delilerinin hepsinin, tahminlerini tek bir istasyon için yapmasına, bu istasyonun da İstanbul Atatürk Havalimanı olmasına -blog yönetim kurulu olarak- karar verdik. Tahminlerini başka istasyonlar için yapmak isteyen arkadaşlardan af diliyor ve kendilerinden anlayış bekliyoruz. (Farklı istasyon seçimlerinin çıkaracağı sorunlar, yazının ileriki bölümünde ayrıntısıyla anlatacağımız puanlama sisteminin okunmasıyla daha iyi anlaşılacaktır.)

* Ligimize katılan her hava delisi, her hafta üç adet tahmin yapacak. Bu tahminler kısa, orta ve uzun vadeye yönelik olacak. Tahminler pazar günleri saat 23.59’a kadar tamamlanmış olacak.

* Kısa vade, tahminlerin son yollanma gününden itibaren 1., 2. ve 3.; orta vade 5., 6. ve 7., uzun vade de 10., 11. ve 12. günlerden oluşacak. (Yani, mesela tahmini pazar günü gece yarısına kadar yapıyorsanız, kısa vade pazartesi-salı-çarşamba, orta vade cuma-cumartesi-pazar, uzun vade de takip eden çarşamba-perşembe-cuma olacak).

kriterler

Tablo için Mayhart’a çok teşekkürler.

* Buna göre, her bir periyot için, şu değerler tahmin edilecek (yukarıdaki tablonun ayrıntıları):

1) Günün en yüksek sıcaklıklarının 3 günlük ortalaması [ (a+b+c) / 3 ] : Tek bir değer tahmin edeceksiniz: Örneğin, günün en yüksek sıcaklıklarının, tahmin ettiğiniz periyodun ilk günü +12.0, ikinci günü +5.0, üçüncü günü -5.0 derece olacağını düşünüyorsanız, bunların ortalaması olan [ (+12.0) + (+5.0) + (-5.0) ] / 3 = 4.0 derece yazmalısınız. Noktadan (virgülden) sonra bir basamak kullanın, 12.3 C gibi. Doğrulama referansı şu adres olacak. O adreste de belirtildiği gibi, her bir tahmin gününün maksimum sıcaklığı, tahmini yapılan gün saat 06’dan (UTC) saat 18’e (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen en yüksek sıcaklık olacak. Bu değer, tahmin ettiğiniz günün akşamı saat 21 gibi açıklanıyor.

2) Günün en düşük sıcaklıklarının 3 günlük ortalaması [ (d+e+f) / 3 ] : Yine tek bir değer, 3 gün ölçülen 3 en düşük değerin ortalaması, doğrulama referansı şu adres. Noktadan (virgülden) sonra bir basamak kullanın, 12.3 C gibi. Her bir tahmin gününün minimum sıcaklığı, önceki gün saat 18’den (UTC) tahmini yapılan gün saat 06’ya (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen en düşük sıcaklık olacak. Bu değer, tahmin ettiğiniz günün sabahı saat 09 gibi açıklanıyor.

3) Günlük yağışların 3 günlük toplamı [ g+h+i ] : Mesela 20.2, 25.3 ve 30.5 mm düşeceğini düşünüyorsanız 20.2+25.5+30.5 = 76.0 mm yazmalısınız, doğrulama referansı şu adres. Noktadan (virgülden) sonra bir basamak kullanın, 56.6 mm gibi.Her bir tahmin gününün yağış miktarı, tahminini yaptığınız gün saat 06’dan (UTC) bir sonraki gün saat 06’ya (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen yağış miktarıdır. Bu değer, tahmin ettiğiniz günden bir sonraki gün sabah saat 09 gibi açıklanıyor.

4) Günlük sabah ölçülen kar kalınlıklarının 3 günün içindeki maksimum değeri [ maks(k,l,m) ] : Toplamı değil, yani sırasıyla 0, 15 ve 10 cm ölçülecekse 15 cm yazmalısınız. Kar kalınlığı tam sayı olarak bildiriliyor, yani eğer 12.3 cm yazarsanız bu 12 cm kabul edilecektir. AHL’de kar varsa ölçüm değeri bildiriliyor, sinoptik raporlardan da ölçüm değerine erişebiliyoruz. Kar kalınlığı değeri, yağış gibi, tahmin ettiğiniz günden bir sonraki gün sabah saat 09 gibi açıklanıyor.

Taslak olarak kullanabileceğiniz örnek bir tahmini yazının sonunda bulabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME

Her bir vade periyodu için ayrı ayrı puanlama yapılmak üzere,

* Maksimum sıcaklığı tam bilirseniz 100 puan alıyorsunuz. Her 0.1 derecelik sapmada 2 puanınız eksiliyor. Yani tam 1 derece saparsanız 80, 2 derece saparsanız 60 puan alıyorsunuz… Böyle gidiyor. 5 derece ve daha üstünde hata yaparsanız sıfır puan alıyorsunuz. (Eğer tahmininizi ondalık kullanmadan, mesela “4 derece” diye verirseniz bu 4.0 derece kabul edilecek ve her 0.1 derecelik sapmada 2 puanınız gidecek. Bir basamak ondalık değeri her zaman verin lütfen.)

* Minimum sıcaklık değerlendirmesi, maksimumla aynı. Tam sonuç 100 puan, 5 derece ve daha üzerinde sapmalar sıfır puan.

* Yağış değerlendirmesinde rekabet öne çıkacak, ayrıca sıcaklıktan aldığınız puanlar da önemli olacak. Ölçülen üç günlük toplam yağış değerine göre katılımcılar, bu değerden en az sapandan en çok sapana doğru sıralanacak. Birinci olan 100, ikinci 95, üçüncü 90 puan… Böyle gidecek, yirminci sıradaki 5 puan alacak, bunun altındakiler sıfır puan alacak. Eğer herhangi bir başarı sırası N tane kişi tarafından paylaşılıyorsa, o başarı sırası ve altındaki N-1 tane başarı sırasının payına düşen puanlar toplanacak ve o N tane kişiye pay edilecek. Örnek: Üç tane 9. varsa; 9, 10 ve 11. sıraların puanları toplamı 60+55+50 = 165 olur. Her bir 9.’ya 165 / 3 = 55 puan verilecek. Bu üç tane 9.’dan sonra gelen kişi 12. sıradan puanlanacak. Ancaaaak…. Eğer yağışı çok iyi tahmin ettiğiniz halde sıcaklık tahminlerinizde aynı başarıyı gösterememişseniz yağışı tesadüfen iyi tahmin etmişsiniz demektir… Bu nedenle maksimum ve minimum sıcaklık tahminlerinizden elde ettiğiniz puanların ortalaması, yüzde olarak yağıştan aldığınız puanla çarpılacak ve bu son çıkan değer yağıştan aldığınız nihai puan olacak… Örnek: Diyelim ki maksimum sıcaklıktan 60, minimum sıcaklıktan 40 puan aldınız… Bunların ortalaması 50. Yağışta da 3. sıradasınız, yani normalde 90 puan alıyorsunuz… 90 x %50 = 45 puan, yağıştan alacağınız nihai puan olacak… Eğer sıcaklıkta sıfır çektiyseniz, yağışta da otomatikman sıfır çekiyorsunuz…

* Kar kalınlığı değerlendirmesinde de yağışla aynı sistem uygulanacak. Fakat birinci 50, ikinci 45, üçüncü 40… onuncu 5 puan alacak. Bunun altı sıfır puan. Kar değerlendirmesinde zaten sıcaklık da önemli olacağı için sıcaklıktan alacağınız puan ortalaması yüzde olarak yansıtılmayacak. Dikkat: Türkiye’de kar ölçümleri güvenilmez olduğu için bu kategorideki puanlamayı gözden geçirebiliriz. Gidişata bakacağız.

*** Böylece her bir vade periyodu için 100+100+100+50 = 350 tam puan alınabilecek. Üç vadenin toplamında 350 x 3 = 1050 tam puan alınabilecek.

* Herhangi bir hafta maça çıkmamanın özrü yok. Maça çıkmadığınız hafta her kategoriden sıfır puan alırsınız.

* En fazla puanı toplayan şampiyon olacak ve seneye “Avrupa Üstatlar Ligi”ne katılmaya hak kazanacak. 2. ve 3. sırayı alacaklar, HaberTürk ve Beyaz TV’nin hava durumu sunuculuğuna getirilecek. Şaka şaka, fakat şampiyona sembolik bir ödül vermeyi düşünüyoruz. Son üç sırayı alan katılımcılar küme düşecekler ve seneye BankAsya CNNTürk Yorumcuları liginde mücadele edecekler (bu da şaka 😀 )

* Her bir vade kendi içinde de değerlendirilecek ve kısa-orta-uzun vade sıralamaları yapılacak. Öte yandan şampiyonu, toplam puan belirleyecek.

Lig, 12 hafta sürecek. 12. haftanın sonuna kadar puanlama normal şekilde yapılacak. Toplam puanlar hesaplandıktan sonra, her bir katılımcının en az puan aldığı 2 hafta, o katılımcı için puanlamaya dahil edilmeyecek. Yani, örneğin siz 12 haftanın 12′sine de katılmışsanız, en az puan aldığınız iki haftada aldığınız puanları sileceğiz. Ya da zaten iki haftayı kaçırmışsanız ve sıfır almışsanız, bir şey kaybetmiş olmayacaksınız. O sıfırlarınız doğrudan silinecek. Son puan durumu herkesin en yüksek puan aldığı 10 hafta üzerinden yapılacak.
————————–
————————–

Süper Lig 12. hafta tahminlerinizi 13 Nisan Pazar akşamı saat 23.59′a kadar bu başlığın altına yorum olarak yazabilirsiniz. Örnek tahmin az aşağıda. İstediğiniz sorudan başlayabilir, istediğiniz kaynaktan faydalanabilirsiniz. Katılımcılar arasındaki kopyanın önlenmesi için, yorum olarak girdiğiniz tahmin, belirtilen tarih/saate kadar “Yorumunuz onay bekliyor” ibaresiyle onaylanmadan bekleyecek, editörler haricinde kimse tarafından görülemeyecektir. Yine belirtilen saate kadar, yeni yorum yazarak tahmininizi dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. Son yorumunuz geçerli kabul edilecektir. Pazar akşamı saat 23.59′dan itibaren tüm tahminler onaylanarak görünür hale getirilecek, bu saatten sonra yapılan tahminler geçersiz sayılacaktır. Başlık, geyiğin harlanması için yorumlara açık kalacaktır.

Tahminlerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz.

Örnek bir tahmin aşağıda, yorumunuzun içine kopyala yapıştır yaparak değerleri değiştirebilirsiniz:

*******
12. HAFTA TAHMİNLERİ
Kısa vade (1,2,3. günler, yani 14-15-16 Nisan 2014)

1) 15.2 derece
2) -8.6 derece
3
) 78.5 mm (ya da kg, aynı şey)

4) 89 cm

Orta vade (5,6,7. günler, yani 18-19-20 Nisan 2014)

1) 19.2 derece
2) -3.0 derece
3) 25.5 mm (ya da kg, aynı şey)
4) 45 cm

Uzun vade (10,11,12. günler, yani 23-24-25 Nisan 2014)

1) 10.2 derece
2) -7.0 derece
3) 80.5 mm (ya da kg, aynı şey)
4) 67 cm
*******

LÜTFEN TAHMİNİNİZİ YAPMADAN ÖNCE TAHMİN PERİYOTLARI TABLOSUNU (yazının içinde var) DİKKATLE İNCELEYİNİZ! YAĞIŞ VE KAR MİKTARLARININ, TAHMİN ETTİĞİNİZ GÜNDEN BİR SONRAKİ GÜN AÇIKLANDIĞINI UNUTMAYINIZ!

Reklam

*** Havadelisi.com Hava Tahmini Süper Ligi ***” üzerine 1.129 düşünce

 1. cemalmoglu(Beylikdüzü/İST,167 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1)14,6 derece

  2)10,1 derece

  3)0,3 mm

  4)0cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1)13,4 derece

  2)9,1 derece

  3)0 mm

  4)0cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1)8,8derece

  2)5,5 derece

  3)9,5 mm

  4)1cm

  Cevapla
 2. Mayhart (Florya/İST, 36m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  *************************
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14,8 derece
  2) 9,3 derece
  3) 0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 14,2 derece
  2) 7,7 derece
  3) 1,0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 12,7 derece
  2) 8,7 derece
  3) 2,0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 3. ysrcn55

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.1 derece
  2) 8 derece
  3) 10 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 13.2 derece
  2) 7.2 derece
  3) 0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 13.2 derece
  2) 9.0 derece
  3) 00 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 4. kiamme (Suadiye/İST, 8m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 16.1 derece
  2) 11.2 derece
  3) 2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12.2 derece
  2) 8 derece
  3) 1 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 11.8 derece
  2) 6.4 derece
  3) 3 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 5. EsBeRaT (Merkez/Niğde,1211m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  10-11-12 Şubat 2014

  a) 14.2 derece
  b) 11.5 derece
  c) 2 mm
  d) 0 cm

  14-15-16 Şubat 2014

  a) 11.8 derece
  b) 8.6 derece
  c) 2.5 mm
  d) 0 cm

  19-20-21 Şubat 2014

  a) 6.3 derece
  b) 3 derece
  c) 18 mm
  d) 5 cm

  Cevapla
 6. mertbstrk (Sefaköy/İST, 100m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15,4 derece
  2) 6,7 derece
  3) 3 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 14,7 derece
  2) 6,3 derece
  3) 6 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 10,9 derece
  2) 3,6 derece
  3) 9 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 7. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (10-11-12 Şubat 2014)
  1) 16.1 derece
  2) 10,3 derece
  3) 0.2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)
  1) 13.6 derece
  2) 6.5 derece
  3) 0.8 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)
  1) 10.2 derece
  2) 5.0 derece
  3) 3.1 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 8. thecoldsnow

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade ( 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 16.1 derece
  2) 10.2 derece
  3) 3.2 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10.8 derece
  2) 8.1 derece
  3) 1.6 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)

  1) 7.4 derece
  2) 4.1 derece
  3) 15.4 mm
  4) 1 cm

  Cevapla
 9. Havatrakya (Tekirdağ / 20m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.2 derece
  2) 10.2 derece
  3) 6 (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)

  1) 15.0 derece
  2) 9.4 derece
  3) 3 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)

  1) 7.8 derece
  2) 4.5 derece
  3) 22 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 10. ALKIM (İş Dudullu/İST, 137 m ; Ev Kadıköy/İST, 25m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.1 derece
  2) 9.6 derece
  3) 0.8 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12.7 derece
  2) 6.5 derece
  3) 0.9 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 10.2 derece
  2) 4.8 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 11. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (10-11-12 Şubat 2014)
  1) 15.0 derece
  2) 9.1 derece
  3) 1.5 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)
  1) 11.8 derece
  2) 7.0 derece
  3) 2.0 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)
  1) 7.5 derece
  2) 2.5 derece
  3) 13.0 mm
  4) 1 cm

  Cevapla
 12. mehmet göktuğ (Elvankent-ANK-825 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.9 derece
  2) 9,1 derece
  3) 0,6 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12,9 derece
  2) 7 derece
  3) 2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 10.2 derece
  2) 6,3 derece
  3) 4 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 13. White Fox (Çankaya/Bilkent 1206 m)

  Ligdeki adımın “WHITE FOX FC” olarak geçmesini istiyorum.

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)
  1) 15.5 derece
  2) 9,9 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm
  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)
  1) 13.2 derece
  2) 6.9 derece
  3) 1.8 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm
  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)
  1) 11.4 derece
  2) 6.0 derece
  3) 3.4 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm
  *******

  Cevapla
 14. sselim (Kozyatağı, 46 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.7 derece
  2) 11,0 derece
  3) 4.1 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)

  1) 14.2 derece
  2) 9,4 derece
  3) 1.5 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)

  1) 10,2 derece
  2) 6,3 derece
  3) 3.5 mm
  4) 0 cm

  Cevapla
 15. Tolga Dost

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15 derece
  2) 11 derece
  3) 0,9 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0.00 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 13.3 derece
  2) 8 derece
  3) 0.4 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0.00 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 15 derece
  2) 7.6 derece
  3) 6.9 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0.00 cm
  *******

  Cevapla
 16. Akureyri (Acıbadem/İST, 45m)

  *******
  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.8 derece
  2) 9.5 derece
  3) 0. 5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10.1 derece
  2) 6.5 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 9.0 derece
  2) 5.6 derece
  3) 1.0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm
  *******

  Cevapla
 17. Oğuz (Eskişehir/860m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (10-11-12 Şubat 2014)
  1) 16.4 derece
  2) 10.2 derece
  3) 0 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (14-15-16 Şubat 2014)
  1) 11.3 derece
  2) 7.4 derece
  3) 4.6 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (19-20-21 Şubat 2014)
  1) 8.4 derece
  2) 4.5 derece
  3) 9.8 mm
  4) 0 cm

  Cevapla
 18. Poyraz Fırtınası (Güngören/İST, 56 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.2 derece
  2) 6.9 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10.2 derece
  2) 5.5 derece
  3) 0.6 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 8.7 derece
  2) 5.8 derece
  3) 1.9 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 19. ilker_basturk (Akçağlayan /Bursa 335 mt)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 17,4 derece
  2) 11,1 derece
  3) 3,9 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 11,4 derece
  2) 7,4 derece
  3) 6,1 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 10.2 derece
  2) 3,2 derece
  3) 19 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 20. çihiro (Karatay/KONYA, 1016 m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.1 derece
  2) 9.4 derece
  3) 0.5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12.7 derece
  2) 8.3 derece
  3) 0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 13 derece
  2) 9.1 derece
  3) 13.8 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 21. cabbarkemal (Gümüşpala/İST, 10 m)

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.9 derece
  2) 7.5 derece
  3) 5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12.4 derece
  2) 6.9 derece
  3) 8 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 6.2 derece
  2) 2.9 derece
  3) 10 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 22. Şefik (Güzelçamlı/Kuşadası 30m)

  Uzun vade tahminimde yine sistem var dedim.Bakalım neler olacak 🙂
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.6 derece
  2) 9.4 derece
  3) 0.8
  4) 0 cm.

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 12.2 derece
  2) 9.5 derece
  3) 3.4 mm.
  4) 0 cm.

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 8.9
  2) 4.4
  3) 15.2
  4) 2 cm.

  Cevapla
 23. Melih Meriç

  4. HAFTA

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)
  1) 14.8 derece
  2) 10.7 derece
  3) 4 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)
  1) 11.7 derece
  2) 7.3 derece
  3) 1 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)
  1) 9 derece
  2) 5.3 derece
  3) 20 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 24. carcass (Eskişehir,794m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİM
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)
  1) 15.8 derece
  2) 8.7 derece
  3) 1,2 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)
  1) 13.6 derece
  2) 7.1 derece
  3) 0.8 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)
  1) 8.1 derece
  2) 3.8 derece
  3) 18 mm
  4) 0 cm

  Cevapla
 25. El NiNo (Çayeli/RİZE, 10m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 16.2 derece
  2) 9.8 derece
  3) 0.2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 15.2 derece
  2) 8.8 derece
  3) 1.5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 11.2 derece
  2) 6.0 derece
  3) 10.5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
  1. El NiNo (Çayeli/RİZE, 10m)

   4. HAFTA TAHMİNLERİ
   Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

   1) 16.2 derece
   2) 9.8 derece
   3) 0.0 mm (ya da kg, aynı şey)
   4) 0 cm

   Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

   1) 15.2 derece
   2) 8.8 derece
   3) 1.5 mm (ya da kg, aynı şey)
   4) 0 cm

   Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

   1) 11.2 derece
   2) 6.2 derece
   3) 10.5 mm (ya da kg, aynı şey)
   4) 0 cm

   Cevapla
 26. Çerkez ( Çanakkale Merkez 2m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 16.3 derece
  2) 11.7 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 11.2 derece
  2) 9.1 derece
  3) 3.1 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 6.7 derece
  2) 3.7 derece
  3) 9.1 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 27. ihsan-(Bostancı,İST. 15m.)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15,3 derece
  2) 7,3 derece
  3) 2,5 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10,3 derece
  2) 7,2 derece
  3) 0,5 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 5,3 derece
  2) 1,1 derece
  3) 15,2 mm
  4) 5 cm

  Cevapla
  1. White Fox (Çankaya/Bilkent 1206 m)

   Bu lig İstanbul/Bakırköy değil de, Ankara/Esenboğa olsaydı hemen herkes ters köşe olurdu. Aslında Bakırköy’ü tahmin etmekte bir şey yok. Ama Ankara’da iş tamamen başka GFS’ye bakarsınız 9 derece gösterir, ama gerçekte sıcaklık -3’ü geçmez, donan sis olur. Böyle oldu mu tüm tahmin çökerdi. Topluca sıfır çekmeler de yaşardık.

   Cevapla
 28. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Gözüm kulağım yağış miktarında. 0.1 mm yağış kaydı bile beni tepetaklak edecek 🙂

  Cevapla
 29. Santiago (Florya - IST / 47m)

  Şunu da unutmayalım, lig başladığından beri henüz adam akıllı bir sistem belirmedi, modellerde uzun vadede bile ne görünüyorsa aynen geliyor.

  Önümüzdeki haftalarda bırak uzun vadeyi, orta vadede bile GFS ile ECMWF’nin anlaşamayacağı sistemler belirecek. İşte o zaman modeller susacak, defans yapanlar şaşıracak, üstatlar konuşacak, heeyttt 🙂

  Cevapla
  1. Çerkez ( Çanakkale Merkez 2m)

   Biz her tahmin periyoduna özel olarak hazırlanmaktayız, defans yaptığımız dönemler olduğu gibi atak olacağımız dönemler de gelecektir. Biz ne gördüysek onu yazdık basınç yerleşimlerini istediğimiz gibi görmedik. Eyyyy üstatlar konuşacaksınız ama bizleri konuşacaksınız. Gidere gider 😀 😀

   Cevapla
 30. ozan DENİZ ETKİSİ (çorlu/185m)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  1) 12.5 derece
  2) 9.3 derece
  3) 0 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10,1 derece
  2) 7,6 derece
  3) 3,5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 7,1 derece
  2) 4,0 derece
  3) 21 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 31. Orkun Haksball

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.8 derece
  2) 9.5 derece
  3) 3 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 10.5 derece
  2) 7.4 derece
  3) 5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1)7.0 derece
  2)2.2 derece
  3)12 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 2 cm

  Cevapla
 32. Berke Dulundu

  Ben StrongRookie
  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 15.7 derece
  2) 10.0 derece
  3) 0.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 13.4 derece
  2) 8.7 derece
  3) 1.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 9.7 derece
  2) 3.7 derece
  3) 4.7 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm
  *******

  Cevapla
 33. Weather37 ( İnebolu/KAST,120m )

  4. hafta

  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)

  1) 14.2 derece
  2) 9.6 derece
  3) 1.5 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)

  1) 15.2 derece
  2) 10 derece
  3) 2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)

  1) 13.5 derece
  2) 8.6 derece
  3) 2 mm (ya da kg, aynı şey)
  4) 0 cm

  Cevapla
 34. Akureyri (Acıbadem/İST, 45m)

  Havadelisini takip eden bu yarismaya katılan herkesin mutlaka meteorolojiye ilgisi vardır, az buçuk bilgisi de vardır. Ben 37 yaşındayım, kendimi bildim bileli hava durumu ile yatar hava durumu ile kalkarım. 12 yaşımdan beri dış sıcaklık termometrem var, seyahatlerde bile yanımda taşırım, yazlıkta, otelde bile ölçüm yaparım. Bu siteyi takip eden herkesin benzer delilikleri vardır. Dolayısıyla bu yarışmaya katılan herkes ve herkesin tahmini değerlidir. Sıralamanın da çok bir büyük bir önemi yok. Herkes lütfen aynı şekilde saygı göstersin, kendinin çok daha üstün olduğunu düşünmesin.

  Cevapla
  1. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

   Altına imzamı atarım. Şurada eğleniyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Kırıcı olacak kadar hırslanmaya hiç gerek yok. Tabii ki eğlence ölçüsünde kızdırmalar takılmalar olacak. Öpüyorum hepinizi 🙂

   Cevapla
  2. ihsan-(Bostancı,İST. 15m.)

   Akureyri ne kadar birbirimize benziyoruz. İlk termometrem eczacı amcamın getirdiği civalı bir oda termometresi idi. Tam 13 yıl o termometre ile sürekli ölçümler yaptım. Neden güneş altında sıcaklık ölçülmez gibi bugünün en basit bilinenlerini bana bu termometre öğretmiştir. “Bir keresinde İstanbulun o meşhur DEK lerinden birinin yaşandığı bir kış gününde, ki; “16 yaşlarında falanım.” Kar durup güneş açtığında termometremin 8 dereceyi işaretlediğini görmüş, neredeyse aynı anda havadan süzülerek inen güneşin pırıl pırıl parlattığı kar tanelerine şahit olmuş şaşırmıştım. Hava 8 dereceydi ve kar yağıyordu. Birinden birinde hata vardı. Sonra kararımı verdim. Doğa hata yapmazdı. Ancak, güneş vardı, kar yağıyordu ve termometrem 8 dereceyi gösteriyordu. Öyleyse hava kesinlikle 8 derece olamazdı. Çünkü bu sıcaklıkda kar yağamayacağından emindim, “üstelik de tüy gibi hafif ve kristalize olanı”. Sonra kendi çözümlememi kendim yapmış, cam bir tüp içinde, direk güneş ışığına maruz bir ortamdaysanız kesinlikle mevcut ortamdan daha sıcak bir yerdesinizdir” demiştim. ” Güneş altında kalmış her yeri kapalı araç içi gibi.” Zaten az sonra hava kapanmış çok da güzel bir tipi başlamıştı. Sıcaklık tam 10 dakika sonra -2C yi gösteriyordu. İşte bunlar hep tecrübe… 🙂 🙂 Sanırım buradaki birçoğunuzdan daha yaşlıyım. Sırf buna istinaden ve kusuruma da bakmazsanız hayatın bu yaşıma kadar bana öğrettiği en önemli şeyi paylaşmak istiyorum sizlerle… “Öğrenmenin yaşı yok, ve herkesten öğrenebileceğiniz bir şey mutlaka var.” Her şeyi ve herkesi lütfen ciddiye alın ancak yine de doğru bildiğinizi yapın. Saygılar…

   Cevapla
   1. ihsan-(Bostancı,İST. 15m.)

    Diğer birçok arkadaş gibi seni de dikkat ve hayranlıkla izliyorum. Üstelik çok güzel ve yararlı bilgiler de öğreniyorum. Buna rağmen, zaman zaman kızıyorum da elbet. En çok da dikkatsizliğine ve aşırı güvenine. Hayır, neticede sana yanlış yaptırıyorlar. 🙂 🙂

    Cevapla
 35. ozan DENİZ ETKİSİ (çorlu/185m) Yazıyı Yazan

  Bir önerim var. Herhangi bir vadede hiç 1. sırada olamamış olan toplamda lider olsa bile şampiyon olamasın. Çünkü sürekli defansif takılarak , gfs diagramlarını kopyalayarak olmaz bence. En azından 1 hafta çok iyi olduğunu göstermeli. Çünkü bu ligde çok kötü olmayan sürekli ortamaları giren , diğer risk alanlar bazı haftalarda iyi puan alsalar bile çok düşük puanlar alabilir. Örneğin uzun vadede Santiago ve kısa vadede benim gibi. Bence yarışmanın adeletli olması için bu önerim tartışılsın en azından.

  Cevapla
  1. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

   Katılmıyorum. Şans eseri birkaç hafta birinci olunabilir, ama asıl marifet istikrardır.

   Şampiyonu toplam puan belirleyecek, bu kuralda herhangi bir değişiklik olamaz. Ama her vade kategorisi için de sıralamalar oluşturulacak. Ayrıca “en çok 1. olanlar, en çok 2. olanlar” diye de listeler yaparız.

   Cevapla
   1. ozan DENİZ ETKİSİ (çorlu/185m)

    Tamam bundan boyle gfs diye bir yarismaci olusturucam oluşturacağım. Buna sadece gfs sonuclarini giricem gireceğim bir ust siralarda takilan bir kac birkaç arkadas gibi. Ve bakalim sonuc ne olacak.

    Ozan kimin nereden yararlandığını bilemezsin. Lütfen bu tartışmayı uzatma. Teşekkürler.- Ozan

    Cevapla
    1. kiamme (Suadiye/İST, 8m)

     Ben geçen sene Penn State Üniversitesi’ndeki meteoroloji sertifika programına (online) devam ederken, aldığım son ders kapsamında ABD çapındaki bir tahmin yarışmasına dahil oldum. Orada Ozan Deniz’in dediği gibi GFS’nin tahminleri de yarışmaya dahil ediliyordu. Fakat yarışma sonucunda son üçte birlik dilimde yer aldı. Yani diyeceğim şudur ki, buradaki çoğu kişinin yeterli bilgi düzeyine sahip olduğunu düşünürsek, eminim kimse GFS tahminlerini kopyala yapıştır yapmıyordur. En azından kısa ve orta vadelerde…

     Cevapla
    2. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

     Aslında karşılaştırma yapmak ve performans değerlendirmesi bakımından GFS ve MGM tahminlerini de yazmak iyi olurdu ama baştan yapmadık. Seneye yaparız.

     Bu arada kiamme hocam, ABD’deki yarışmada kriterler nasıldı, bizimkilere benziyor muydu?

     Cevapla
 36. Semih(Tuzla/İSTANBUL, 15 m.)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ
  Kısa vade (1,2,3. günler, yani 10-11-12 Şubat 2014)
  1) 16.2 derece
  2) 11.0 derece
  3) 1.7 mm
  4) 0 cm

  Orta vade (5,6,7. günler, yani 14-15-16 Şubat 2014)
  1) 13.9 derece
  2) 9.4 derece
  3) 3.8 mm
  4) 0 cm

  Uzun vade (10,11,12. günler, yani 19-20-21 Şubat 2014)
  1) 12.2 derece
  2) 8.0 derece
  3) 5.1 mm
  4) 0 cm

  Cevapla
 37. faseay(Çayırova/Kocaeli/50Mt)

  4. HAFTA TAHMİNLERİ

  Kısa vade
  10-11-12 Şubat 2014
  a) 15,6°C
  b) 7,6°C
  c) 6 kg
  d) 0 cm

  Orta vade
  14-15-16 Şubat 2014
  a) 10,2°C
  b) 3,8°C
  c) 0,4 kg
  d) 0 cm

  Uzun vade
  19-20-21 Şubat 2014
  a) 5,4°C
  b) 2,1°C
  c) 3 kg
  d) 15 cm yazarken bile inanamıyorum 🙂

  Cevapla
 38. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

  2. haftanın uzun vade kategorisinde Poyraz Fırtınası 242 puan toplayarak rakiplerini haşat etti. Onu başarılı uzun vadeci İhsan ve sezdirmeden ön sıralara doğru ilerleyen Havadelisi takip etti. White Fox rakiplerine gözdağı verirken, Alkım ve Akureyri de istikrarlarını bozmadılar. Santiago cephesinde ise şampiyonluk bekleyen ve daha fazla sabredemeyeceklerini belirten taraftarlar Florya hava tahmin tesislerini basarak ‘başgan’ı istifaya davet ettiler 😀

  1

  Bu sonuçlardan sonra ‘Alkım Üstat’ gerçeği bir kez daha sü yüzüne çıktı… Akureyri “en azından üstatlar ligi” derken, İhsan 3. haftaya katılmamasına ve kısa vadeden puan almamasına rağmen uzun vadedeki dehşet performansıyla 3. sıradaki yerini korudu. 5.’liğe kadar yükselen Havadelisi “ensenizdeyim ona göre” mesajı verdi.

  1

  2 haftası tamamlanan uzun vade kategorisinde İhsan rakiplerine fark atıyor.

  2

  Bu ligde favori yok gibi… En dış kulvardan atakta olan White Fox’a, genç yetenekler Mehmet Göktuğ ve Oğuz’a, ve her şeye rağmen ileriki haftalarda kök söktürecek Santiago’ya dikkat diyorum…

  4. hafta tahminleri Pazar akşamı saat 23.59’a kadar girilebilecek… Duygusal kupon yapmayın…

  Cevapla
  1. White Fox (İkitelli yakınları/İST 85m)

   Uzun vade puan sıralamasını gördüm de, Santiago’ya fena gülüyorum. 😀 😀 😀
   1 hafta maç eksiğime rağmen önündeyim.
   Benim genel sıralamadaki puanım kafadan hesap ile şu anda 1285.4’tür. Alkım değil gerçekte 1. benim. Çünkü ben her turda (ortalama olarak) 183.6 puan kaydediyorum. Ancak, Alkım 182.1 kaydediyor. Havadelisi 175.5 puan kaydediyor.

   Cidden kümülatif ortalama sıralamasını da listeleyelim de yarış kızışsın!

   1. benim şu anda 🙂 🙂 🙂

   Cevapla
      1. ihsan-(Bostancı,İST. 15m.)

       Teşekkür ederim Akureyri. Kendimi övmek gibi olmasın ama tam da Akureyri’nin dediği gibi benim sadece 6 tahminim var ve eğer yanlış hesaplamıyorsam ortalaması 208,00. Bilmem yoruma gerek falan var mı White Fox?

       Cevapla
  2. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

   Arkadaşlar puanlamanın gösterimi konusunda çenemizi yormayalım. Henüz üç hafta bile tamamlanmamışken puanları iki en kötü haftayı toplamdan çıkartarak göstermek mantıksız, ayrıca baştan ilan ettik, son haftalara kadar (9-10. haftaya kadar diyelim), en kötü iki haftayı çıkartmadan puan durumu hesaplayacağız ki sürekli katılanlara moral açısından haksızlık olmasın.

   Ki zaten tek maçta teorik olarak 300 ve üzerinde puan alınabilen bir ligde (bir de her hafta üç maç var) şu puan farkları çok çok az, sıralama tepetaklak olabilir… Ben eğlenelim diye bol yorumlu sunuyorum puanları…

   Cevapla
 39. Oğuz (Eskişehir/860m)

  İyi bir ivme yakalayarak genel puan durumunda 4. sıraya kadar yükseldim. İlk başlarda hiç tanımadığım bir istasyon için tahmin yapmak kolay iş değildi, haftalar ilerledikçe istasyonla ilgili adaptasyon sürecini iyice aşıp zirvedeki ekiplerin korkulu rüyası olacağım 🙂

  Cevapla
    1. White Fox (İkitelli yakınları/İST 85m)

     Hahahay, ne hayali canım ! 😀
     Katıldığımdan beri her tahminde ortalama 180.6 puan topluyorum her defasında, bunu eksik olduğum haftaya uyarlarsak 1083.6 puanım farâzi olarak var. Kork benden kork,ligin White FC’siyim ben! Bu yüzden şu anki performansıma göre gerçekte üçüncü olan benim ben!

     Cevapla
      1. Akureyri (Acıbadem/İST, 45m)

       Yazın sadece kısa vade yarışması yapalım fakat, İzmir , Antalya gibi bir kaç birkaç il daha eklenebilir. Özellikle Antalya’da meltemden ötürü yaz sıcaklıklarını tahmin etmek çok zor olur , bayağı zevkli olur yarışma. İstanbul için de yaz aylarında Sarıyer için sıcaklık tahmini yapmak zor. Onu da ekleyebiliriz.

       Cevapla
       1. ihsan-(Bostancı,İST. 15m.)

        Akureyri hakkımı verdiğin için teşekkür ederim. Bu arada bir açıklama yapmam farz oldu sanıyorum. Ara vermek zorunda kaldım. Zira, bir haftadır hastanede yatıyordum. Önemli bişeyim bir şeyim yok. Zaten dün de taburcu ettiler. Artık benden korkun. Geliyorum. Hem de gümbür gümbür…:)

        Cevapla
 40. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Kısa vade de vadede minimum sıcaklıktan tam puan alabilmem için bu gece AHL istasyonunun 0.8 dereceye düşmesi gerekiyor. Maksimum sıcaklıkta da ilk 2 gün itibari ile 0.5 derece sapmam var. 🙂 Şu anda sıcaklık 5.8 derece ve hafif düşüşünü sürdürüyor. Önümüzdeki saatlerde bulutların daha da azalacağı düşünüldüğünde takip daha da keyifli bir hâl alacak.

  Bu lig hakikaten çok iyi oldu bence 🙂

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s