Hafta Sonu: Yağmur, Trakya’da Kar, Hava Soğuyor


Yorum ve resim eklemede üyelik sistemine geçtik, nasıl üye olacağınızı buradan öğrenebilirsiniz (yapması çok kolay, adım adım anlattım).
———————–
Şu saatlerde Doğu Avrupa ve Balkanlar’ı işgal etmekte olan soğuk hava, hafta sonu Kapıkule’den usulca Türkiye’ye girecek. Animasyonda mavinin tonları koyulaştıkça soğuma artıyor, kalın beyaz çizgi içinde kalan yerlerde sıcaklıklar sıfır derecenin altında…

out

Cumartesi günü Yunan-Bulgar sınırına yakın yerlerde, Cumartesi akşamından itibaren tüm Trakya’da ve Çanakkale civarında yoğun kar var. O tarafa seyahat edeceklerin tedbirli olmaları icap eder.

Diğer yerlerde ise sözünü etmeye değecek bir kar yok, onun yerine bol yağmur, ve belki sulu kar var. Ege ve Akdeniz kıyılarındaki yağmurlar yine yer yer su baskınlarına yol açabilir.

Bu sistem, yer sıcaklıklarının düşüklüğü ve üst seviyelerin görece ılık olması bakımından 20 Aralık 2012 sistemine oldukça benziyor. Soğuk yine, Doğu Avrupa’nın karla örtülü zemininin ışınım (radyasyon) yoluyla ısı kaybetmesiyle oluşan, zeminden ve çaktırmadan ilerleyen, hızlı yayılan cinsten. Şu saatlerde Doğu Avrupa’da ölçülen sıcaklıklar da bunu doğruluyor. Karadeniz’in kuzey kıyıları ve Romanya’nın kuzeyi anında -5 derece civarına çakılmış.

Reurmett

Ve oralarda 850 mb (yaklaşık 1500 metre) seviyesinde sıcaklıklar yer seviyesine yakın, hatta Karadeniz’in kuzey kıyılarında ve Kiev’de yer seviyesinden yüksek.

Bu durumun aynısı 20 Aralık 2012’de de olmuş, zeminden ilerleyen soğuğu fark edemeyen hava tahmin modelleri İstanbul’a kar yağacağını da doğal olarak öngörememişti. Peki Pazar günü İstanbul’da aynı durum tekrar yaşanır ve sürpriz bir kar yağışına yol açar mı? Bu sefer daha zor gözüküyor, çünkü Pazar günü rüzgarın batı bileşeni karasal soğuğu şehrin üzerine taşıyacak kadar kuvvetli değil… Yine de takip etmek lazım.

Önümüzdeki hafta bu haftadan soğuk (gerçi bu haftadan soğuk olmak zor değil), yağışlar da iç bölgelerde sulu kar ve kar, kıyılarda yağmur şeklinde olmak üzere haftanın ilk yarısında devam edecek.

Editörümüz Santiago’nun ilk yorumları da şu şekilde:

“Tam bir Balkan sistemi bu.

20 Aralık 2012 tarihindeki sistemle çok benzer hakikaten, fakat orada siklon Ege’den İç Anadolu ve Batı Karadeniz’e doğru tırmanmıştı, burada ise Ege’de çakılı kalıp Doğu Karadeniz’e doğru şişiyor, sistemi besleyen soğuğun zayıflamasıyla da iyice etkisiz hale geliyor.

Soğumanın kaymağını da hem yukarı seviye hem de yer seviyesi olarak Balkanlar yiyor, Trakya ve İstanbul da bir miktarını kapıyor.

Yalnız bu sistemin 20 Aralık Sistemine göre yağışı daha bol. Soğuk ile yağışın kesişeceği sınırda ciddi kar birikimleri olabilir. Kar açısından en şanslı bölgenin neresi olacağı yarın daha net ortaya çıkacaktır. Şu anki görüntü Keşan civarları gibi.

İstanbul ise ciddi soğumayı ve yağışı Pazar günü öğle saatlerinden sonra alacak büyük ihtimalle. İlin en batısında kar %80 ihtimalle yağar, şehir merkezi ise şu anki tabloda sıkıntılı.

Trakya’da Pazar günü ilk saatlerde donan yağmur da görülmesi ihtimal dahilinde.

Yer seviyesindeki soğumanın kudretini de aşağıdaki haritalardan görebilirsiniz..”

Sistemle ilgili güncellemeleri bu başlık altındaki yorumlarda yapacağız. Bir dahaki başlık açılana kadar, güncel hava olaylarını bu başlık altında tartışalım. Bağımsız yorumlarınızı buraya tıklayarak, cevaplarınızı, cevap vermek istediğiniz kişinin yorumunun altındaki “Cevapla” düğmesine basarak yazabilirsiniz. Uzun vadeli tahminleri ve diğer konuları lütfen Atış Serbest‘e yazalım. Teşekkürler.

Reklam

Hafta Sonu: Yağmur, Trakya’da Kar, Hava Soğuyor” üzerine 346 düşünce

 1. Semih(Tuzla/İST, 15m)

  İstanbul il genelinde sıcaklık düşüşü Boğaz’a kadar dayandı. 1-2 saat içinde bizim buralara da gelecektir ve kıyılar falan 3 derece altını görür. Şu an radarda kütle olmamasına rağmen orta kuvvette yağmur var. Sıcaklık 3,6 derece ve 1 derece daha düşerse kar görülebilir.

  Cevapla
    1. Burak S - Tuzla/18m

     Buyrun o zaman 2012’den kareler 😀
     Yağış Tuzla’da Avrupa Yakası’na göre 10-12 saat geç başlamıştı ama sıcaklık yağış başladığından 0’ın altında olduğundan hemen tutmuştu yağış başladıktan birkaç saat sonra ; http://bburaks.files.wordpress.com/2013/01/100_1193.jpg?w=600
     Bunu da sistemin bittiği günün sabahı ekmek almaya giderken çekmiştim ; http://bburaks.files.wordpress.com/2013/01/100_1226.jpg?w=600
     Anadolu Yakası’ndaki hafif kar geçişlerini saymazsak o gün tüm İstanbul’da açık bir hava
     vardı.Resimler 1 Şubat sistemine aittir. Mekan Tuzla/Kazım Karabekir Caddesi

     Cevapla
   1. Commandouz (Bayrampaşa/İST, 153m)

    31 Ocak-1 Şubat sisteminde tam 48-50 cm. arası kar kaydetmiştim. Cetvelli resimleri çektikten sonra gelen kütle hatırlarsınız Sarıyer-Bayrampaşa-Halkalı-Florya hattını felç etmişti.

    1 Şubat’ta Bayrampaşa’dan resimler…

    null
    null

    Bunlarda Bunlar da Florya’da 2 Şubat’ta çekilen resimler. O akşam lodosla yağmur yağmıştı.

    Cevapla
   1. Burak S - Tuzla/18m

    Yağmur gibi görünüyor ama yavaş yere düşüyor oldukçada oldukça da hafif gibi sulu kar gibi bir şey olmalı 😀 Su düştüğümüz hallere bakar mısın? Aydınlatma direklerinde yağmur taneleri arasında kar tanelerini aramak için bu saatte cama yapışıyorum aman annem görmesin patlatır terliği kafama :S

    Cevapla
 2. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

  Bugün öğleden sonra 14 gibi İstanbul’dan Ankara’ya yola çıktık. Araba termometresi 6 dereceyi gösteriyordu. İzmit 8 dereceydi 🙂 Düzce’ye geldik 7’ye düştü. Hava hep kapalıydı. Bolu Dağı Tüneli’ne yaklaşınca acayip bir sisin içine girdik, görüş 10 metreye, sıcaklık 2 dereceye düştü.

  Yeniçağa yakınında (Gerede’ye doğru) 4 derecede müthiş bir sağanak yağış başladı (%80 yağmur, %20 buz peleti). Silecekler zor yetti. Gerede yakınında kesildi. Sonrasında yağış olmadı.

  Yol boyunca kar örtüsünün olduğu tek yer 1580 rakımlı Cankurtaran ve civarıydı. Sıcaklık 1 dereceye düştü orada.

  Ankara’ya 18.30 gibi vardık, sıcaklık 7 derece idi. Olacak iş değil. Ankara’yı böyle bırakmadım ben 🙂

  Az önce çok kuvvetli bir yağmur sağanağı geçti. Batıkent’teyim. Gece biraz kar bekliyoruz kısmetse 🙂

  Cevapla
  1. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

   Sen orada mısın hala Santi. Bir gün önce İstanbul=Florya diyorsun. Orası fos çıkınca çıkıp Başakşehir’deki videoyu servis ediyorsun. Kaldı ki Başakşehir İstanbul’un batısına yakın noktalardan rakım olarak da yüksek bir yer. Elbette yağacak oraya kar. Türk Telekom’da bile etkisini gösteremeyen yağıştan bahsediyoruz.

   Cevapla
 3. beylikduzud

  Yani İstanbul’da yarın akşamki yağışlar her iki yakaya da yoğun kar mı bırakacak diyorsunuz? Zira yoğun deyince yeşil radar rengine sahip sağlam kütleler anlaşılıyor. Bir de bir sorum var. ULL normalde deniz olmasa bile hafif yağış bırakacak gibiydi. Denizden güçlenecek diyorsunuz, bu durum “normalde zaten yağış geniş alanda zayıf olarak görülecekken bu sefer de deniz etkisiyle güçlenip yine geniş alanda yoğun ve bazı noktalarda aralık vermeden yağacak” mı demek oluyor?

  Cevapla
  1. Santiago (Florya - IST / 47m)

   1) Anadolu Yakası daha çok etkilenecek yağışlardan, fakat kar olasılığı Avrupa Yakasında daha yüksek. Klasik bir İstanbul tablosu yani; Avrupa daha soğuk, Anadolu daha yağışlı.

   2) İstanbul’da yoğun kar bırakacak demedik. Bu kanıya nereden vardınız?

   3) Yukarı seviyedeki kuvvetli soğuk şu anda Balkanlar’da ve hafif de olsa yağış bırakıyor, Karadeniz’e dalınca güçlenecek ve konvektif aktiviteye de yol açacak, Marmara’nın Doğusu ve Batı Karadeniz’de sağlam yağışlar olabilir. Bu durumdan yağmur/kar aralıksız yağacak sonucunu çıkartamayız. Biz de bilmiyoruz nasıl yağacak.

   Cevapla
   1. Wishumaster(Balmumcu-IST / 85m)

    Peki bugün için kar beklentiniz nedir. Bir 20 Aralık ya da 7 Ocak kadar bir yağış bekliyor muyuz bugün için İstanbul’da?

    Cevapla
 4. Semih(Tuzla/İST, 15m)

  Bugün içinde İstanbul’da daha bi’ tırt olmaz herhalde 😀 Dün sohbette ”nostaljik” arkadaşımızla birlikte demiştik yağacak bu kar diye. Sanırsam her yerde suluda olsa kar yağdı. Ben Tuzla için çok umutsuzdum ama sıcaklık beklemediğim şekilde 1 derecelere düştü ve saat 19-20 arası cıvık da olsa saf kar yağdı 😀 Ama demiştim ben yağacak diye.

  Cevapla
 5. Seyyah(Çanakkale,52 m)

  Bugün puslu boğaz havasını erken aşağıya inemediğimden dolayı yakalayamadım ama yinede Şakir’de çayımızı içmeden yapamadık.Martılar,Nusret Mayın Gemisi ve karlı boğaz manzarası..


  Karanlıkliman Bölgesi’nden karsız Abide..

  Cevapla
  1. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

   Deniz kıyısındaki sarartının nedeni baraj kapaklarının açılıp Sarıçay’dan denize su salıverilmiş olması sanırım. Amma yağış aldı Çanakkale son 2 ayda. Bu sistemle ilgili en büyük sürprizi Gökçeada yaptı bence. Denizin ortasında bir ada 16 cm kar aldı bir gecede. Kanıtını da koyalım.
   1

   Cevapla
   1. Seyyah(Çanakkale,52 m)

    Bu sene burası musonMusonlar’a oynuyor:) Aralık ayında boğazın abartısız yüzde 70’inin çaydan gelen suyla sarardığını gördüm bu sene, resimdeki birşey değil yani:)Bir gecede 50 milyon metreküplük Atikhisar Barajı’na ,yanlış hatırlamıyorsam 14 milyon metreküp su geldi, 2 gün çeşmelerden çamurlu su aktı.AdayadaAdaya da haftaiçi gitmeyi planlıyorum bakalım neler olmuş öğreniriz. Ama benim favorim Semadirek Adası, zirvesi 1700 m ve hava netken İntepe taraflarından bile görülebiliyor.Geçen kış Midilli ve Semadirek’in karlı hallerini gördüm,fotoğrafladım ancak resimler kalitesiz..Adaları karlı görmek mükemmel bir şey…

    Cevapla
   2. anemodulion (Beşiktaş/İST, 29m)

    Aslında karlı günlerde MGM 3-4 saatte bir ölçüm yapmalı ve her ölçümünü o an yayınlamalı. Ama nerdeee… Mesela “Çanakkale Merkez 2 cm” diyor, belki yağışın en kuvvetli olduğu anda 4 cm de ölçülmüş olabilir ama bilmiyoruz.

    Cevapla
 6. Havatrakya (Tekirdağ / 20m)

  Bugünkü cetvel ölçümlerimi aşağıda paylaşıyorum. Cetvelin sayılarının başladığı yer ile yarım santimlik fark olduğu için onu ekleyerek söylüyorum. Keşke şöyle bir 40-50 cm kar yağsaydı da yarım santimin hesabını yapmasaydım ama işte hepi topu 3-5 cm yağınca mecbur ince hesap yapıyoruz 🙂
  Karıştıran’da yol boyunda bir benzin istasyonunun bahçesinde saat 14’te (Çorlu-Lüleburgaz yolunun neredeyse orta noktasında) 4-5 cm kar vardı ve yağış devam ediyordu:


  Lüleburgaz’da hastane bahçesinde saat 14.00/14.30 arasında 7-8 cm kar vardı ve yağış kuvvetliydi:


  Muratlı’da saat 15’te ölçüm yaptığımda 5 cm civarında kar vardı ve o saatten beri hafifleyerek de olsa kar yağışı devam etti:

  Tekirdağ’da pek fazla kar yok o yüzden ölçüm yapmadım. Ama hala hafif olarak yağan karla birlikte arabaların üzerinde ve bahçelerde en fazla 1-2 cm’lik bir örtü vardır.

  Cevapla
 7. SpanK ( Fındıkzade/İST, 21m )

  Bugün akrabalarımıza ziyarete gittik. Ümraniye’deydik, öğlen kar yoktu ama akşama doğru kar başladı ve bir ara arabaların ve çatıların üzeri beyazladı.

  Fındıkzade’ye gelirsek öğlen kar yağıyordu hem de lapa lapa.

  Cevapla
 8. sselim

  Bugün öğle saatlerinde, hiç umudum olmamakla birlikte, muhtemel kar yağışına tanılık edebilmek için B.Çekmece, Çatalca taraflarına gitme kararı aldım. Kozyatağı Carrefour önünden başlayan yolculuğumuz, TEM’de gerçekleşti. İlk metrelerde 3.0 derece olan hava sıcaklığı ve çok belli belirsiz yağan yağmurun arasında eriyik kar taneleri görülüyordu. Ümraniye civarında kar taneleri görünür hale geldi. Mahmutbey gişelerden sonra sıcaklık 1.0 derece civarına geldi ve yağış tamamen kara döndü. Çatalca gişelerden çıkıp göl kıyısında mola verdiğimizde sıcaklık 0.0’a gelmişti. yaklaşık 1-2 saat boyunca orta-hafif kar devam etti. Saat 3.00 civarı dönüşe geçtiğimizde kar birden yoğunlaştı ve her yer bembeyaz oldu. TEM bile karla kaplandı. sıcaklık -1.0 idi bu sıralarda. Artık Kadıköy’ün ılık havasından bıktığım için, bayağı bayağı taşınmayı düşündüğüm Bahçeşehir’e girdiğimizde TEM’de trafik durmak üzereydi. Bu bölgede kar yaklaşık 3-4 cm olmuştu ve kar buzun üzerine yağıyordu. sonra hava biraz yükseldi yağış azaldı. Dönüş yolunda Mahmutbey gişelere kadar çayır çimende kar vardı. Ancak köprüyü geçtikten sonra kar yerini cılız yağmura bıraktı. Kozyatağı’na eve döndüğümüzde sıcaklık tekrar 3.0 dereceye çıktı. (not: enka’ya göre sıcaklık 1.2 ve arabanın termometresi de biraz fazla ölçüyor diye düşünüyorum. bu durumda çatalca gişelerde gördüğüm -1 daha da düşük bir değer olabilir)
  Sahillerde oturmak karseverler için hakikaten çok zor. Ben bugün her şeyi gördüm kar, tipi, anayolların bile kar kaplanması, ama Kadıköy’de oturanlar hiçbir şey göremediler bugün…

  Cevapla
 9. Çerkez ( Çanakkale 2m)

  Çanakkale Kepez’den kar manzaraları
  Buda parmak hesabı cetvel bulamadım kusura bakmayın

  Buradaki fotoğraflar ise Çanakkale Miller oto civarından,oralarda neredeyse kar yoktu aradaki mesafe 1 km civarı

  Burasıda Miller oto’nun tam karşısındaki dağlar neredeyse kar hiç yok gibiydi

  Cevapla
  1. Seyyah(Çanakkale,52 m)

   Evet benim de çok dikkatimi çekti bugün ortadaki tepe yemyeşil etrafı bembeyaz, çok enteresan bir durum sanki alttan ısıtmışlar o tepeyi:D Ona benzer Gelibolu Yarımadası’nda Havuzlar mevkiinin altında adamakıllı hiç kar göremedim. Bizim yakada ise İntepe’nin aşağısında hiç kar yoktu. Demek ki bizim meşhur 0 derece çizgisi tam tutmuştu. Çanakkale Merkez’in 15 km altında hiç kar yok tahminime göre.

   Cevapla
 10. Santiago (Florya - IST / 47m)

  Yarın akşam saatlerinde Bulgaristan’dan kopan ve çekirdeğinde -33 derecelik soğuma bulunan bir ULL İstanbul açıklarından ilerleyip Sakarya’nın kuzeyinden Anadolu’ya dalıyor…

  Kar olur 🙂 Hem de Düzce civarlarında oldukça sağlam olur..

  Cevapla
  1. Semih(Tuzla/İST, 15m)

   Orhanlı-Aydınlı civarı çok sağlam yağıyor 😀 Buradakiler oraya kayıyor fakat orası 1 derece daha soğuk olduğundan tutuyor. Bembeyaz oralar kameralardan bakın. Bu arada şu an Tuzla merkez 1.5 derece dolaylarında, eğer yağış gelirse kısa sürede olsa tutacağını düşünüyorum.

   Cevapla
  1. enverio2

   Hava delisi/ Moda nerede kaldı acaba ? Akşama Anadolu yakası fırtına ve kar yağışlı demiştim acaba ne oldu dışarıya bir baksınlar. Lapa lapa kar yağıyor. Oysa ki bunu dile getirdiğimde senden başka kimse böyle düşünmüyor demişti. Demek ki yanlış düşünüyormuşsunuz.

   Cevapla
   1. Havadelisi (Moda/İST, 28m) Yazıyı Yazan

    Onu ben dememiştim anemodulion demişti ama doğru demiş zaten. Alkım’ın pek güzel ifade ettiği gibi, ara ara lapa lapa kar olan ama son derece sulu, ne idüğü belirsiz bir yağış var Anadolu Yakası’nın kıyılarında… Sen tutacak, kar topu oynayacağız filan demiştin ama yanıldığın belli olmasın diye yayımlamadım. Bir de yer/rakım yazarsan çok daha iyi olur.

    Cevapla
  2. cemalmoglu(Beylikdüzü/İST,167 m)

   Hava tahmininde en güvenilir araç şu radarlar. Bugün bütün programımı o radardan gelen kütleye göre yaptım. Oğlum 5 yaşında o bile radarın nasıl kullanacağını öğrendi: “Baba kütle yaklaştı 10 dk’sı var. Hadi giyinip çıkalım dışarı”

   Cevapla
 11. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

  İstanbul’da yerleşim merkezleri için yer sıcaklığıyla, üst seviye soğumasıyla, yağışıyla sınırları zorlayan bir sistem yaşamaktayız. Trakya’ya yakın kesimler hariç havada gördük karı. Çarşamba akşamına kadar da aralıklarla ve zayıflayarak bu belirsizliği yaşamaya devam edeceğiz anlaşılan. Gündüz Ümraniye IKEA’daydım. Ara ara iri taneli lapa lapa kar yağdı. Akşama doğru ne idüğü belirsiz bir yağış halini aldı. Sıcaklık ben oradan çıkarken 3.5 derece civarıydı. Kadıköy’e doğru gelirken 2 dereceye kadar düştü. Özellikle rüzgara açık alanlarda belirgin bir kar yağışı gözlemledim ancak örtü mevcut değildi. E zaten fazlasını beklemediğimden kayda değer bir durum da yok.

  Cevapla
   1. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

    Bu sistemde memleketim Çanakkale’ye yoğunlaştım öncelikle. Onun dışında iddialı bir tahminim olmadı. Dostum bana göre sıfır derece ve altında yağmayıp yerde tutmayan her türlü yağış karla karışık olmaya mahkumdur. Şehir merkezinde süreklilik göstererek yağan bir merkez olmadı gördüğüm kadarıyla. Bir de dünden bu yana nice tecrübeli tahminciler kaç kere nowcasting yapıp tahmin değiştirdi hepsini not ettim. Ayrıca Galatasaraylı mıyım ki geçmiş olacak bana. 🙂

    Cevapla
     1. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

      Elbette. 48 saat öncesinde üstün körü yapılmış tahminleri yermek yersiz oluyor yalnız. Bugün İstanbul’da kar da yağmur da karlı yağmur da dahil ne idüğü belirsiz bir şeyler yağdı farklı zamanlarda, farklı muhitlerde. Aynı yerde sırasıyla yağmur-kar-kky-yağmur-kar gibi durumlar bile gözlemlendi. Sınırda kalan bir sistemdi. Böyle olacağı da belliydi.

      Cevapla
 12. bleher(izmit/0m)

  İstanbullular boşuna timsah gözyaşları ile totem yapmasın bu 3. sistem oldu biz hala daha adam gibi bir sistem alamadık hep kırıntılarla yetiniyoruz bu seferde sefer de kar göremeyeceğiz….Lütfen bundan sonra timsah yapmayın ayıp oluyor biraz..İzmit’e kar yağması çoğu zaman deveye hendek atlatmaktan çok daha zor. W.fox’un tabiri ile tam su şehri 😦

  Cevapla
  1. Burak S - Tuzla/18m

   Bu sefer İzmit’e ait bir durum olmadı bu bleher. Soğuk çok yavaş ilerliyor, dün öğlen sıcaklık Silivri taraflarında 1 derecelere düşmüştü bugün saat 18:20’de daha yani Anadolu Yakasının doğusuna ulaşabildi bu soğuk an itibariyle SGH 1,4, Tuzla 2, sizin Gebze ise 1 derece yağış sıkıntısı olmazsa bu gece sende bir şeyle görürsün belki.

   Cevapla
   1. Santiago (Florya - IST / 47m)

    İzmit’e 30 santim kar yağsın, bleher neden 50 yağmadı diye isyan eder bu sefer de 🙂 (Cıvık kardan da hoşlanmıyor kendisi, yürürken garç gurç seslerinin de çıkması lazım :))

    Gerçi hak veriyorum kendisine, Marmara Bölgesinde soğuma açısından en kötü yerlerden birisi İzmit Merkez.

    Cevapla
   2. bleher(izmit/0m)

    Burak S bende zaten bunu söylüyorum hiç bir sistem İzmit sistemi olamıyor hep başka şehirlerin sistemleri oluyor.. Santi haklısın cıvık kardan hiç haz etmem 😉 İzmit konusunu Ozan’dan sonra en iyi bilenlerden birisin, Vinsan günlerini hatırla ve şu an yağan karın keyfini çıkar emi dostum! 😀 Abi 50 yağsın niye 75 yağmadı derim 🙂 (İzmit’in rekoru 74 cm 23 şubat 1983) ben iflah olmaz bir kar delisiyim…Hepinize selamlar yağan karın tadını çıkarın…

    Cevapla
    1. Santiago (Florya - IST / 47m)

     Vinsan, Marmara’nın kar açısından yüz karası bir noktası. Çok kötü anılarım var çok kötü.. 🙂 Rakım sıfır bile değil, eksilerde galiba 😀

     Yarınki ULL sizin oralara da kar bırakabilir, takip edelim.

     Cevapla
 13. Burak S - Tuzla/18m

  Tuzla’da sıcaklıklar 3 derecenin altına daha yeni düşmeye başladı.İlçenin batısında ki batısındaki bataklık alanda kurulu 0 rakımlı MGM istasyonu 3, ilçe merkezinde kurulu istasyon ise 2.8 derece gösteriyor.Rüzgarın ve yağışın şiddetlendiği anlarda kar oranı artsada artsa da hala çoğunluk yağmur tanelerine ait.

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s