Atış Serbest


DİKKAT! Atış Serbest sayfamızın adresi değişmiştir, artık sayfamız şuradadır.


 

Reklamlar

28.845 Responses to Atış Serbest

 1. KRAL dedi ki:

  Gaziantep’li arkadaşlar Cuma günü bir kar yağışı daha göreceğiz. Fazla bir yağış olmayacak ama havada da olsa kar olacak. Ama örtü için beklentiniz olmasın. Kayda değer bir örtü olmaz. Olsa bile az bir örtü olur.

  Ayrıca ayın 24-25- 26’sı gibi gelmesi beklenen bir sistem daha var.

  • kayserili dedi ki:

   Geçen günler de yoğun kar bekliyordun ama tutmadı.Bu saatten sonra Gaziantep gibi bir güney iline kar yağmasını beklemek mantıklı değil !!!

 2. Cumulonimbus dedi ki:

  2012 yılında görmeye alıştığımız uydu görüntüsü. Özellikle İç Anadolu’nun bol yağış almasını sağladı :

 3. carcass dedi ki:

  Eskişehir tekrar kara gömüldü… Uyandığımda şok oldum yahu, bu kadar beklemiyordum açıkcası. Sabah erken saatlerde oldukça yoğundu, şimdi ise hafif şekilde devam etmekte.

 4. tolgamemet dedi ki:

  mgmdeki meteogramlara bakarsak eskişehir bolu bilecik kar sıcaklığına düşmüş zaten ama ankaranın sıcaklığı hayli yüksek yani dikmen civarını bilemem ama sabah da dahil kar ihtimali yüksek değil baya zayıf gibi.
  zaten haftaya bahar geliyor ne yazıkki

  • oğuz dedi ki:

   Eskişehir’de kar kalınlığı 10 cm geçmiş durumda ve hala kar yoğun devam ediyor.

  • Fortesla dedi ki:

   niye ne yazık ki hocam 😀 gelsin,Ankaranın ilkbaharına doyum olmaz.

 5. murat dedi ki:

  10 mart akşamı yağan kar çektiğim resimler (Trabzon). 11 mart sabahı ilk resimde bahçemizin bir kısmı var sol üst köşede bir yeşillik var onlar karnıbaharlarımız büyük oldukları için kar kapatamadı onları ikinci resim de evimiz inşallah beğenirsiniz… havadelisi forumuna çok teşekkür ederim böyle bir site kurup biz kar sevenleri sevindirdiği için allah razı olsun…


 6. Gökhan dedi ki:

  Ankara için gece saatlerinden sonra ve sabah lapa kar ihtimali çok yüksek.Sabah uyandığımızda kar örtüsüyle karşılaşmamız yüksek ihtimaldir.Perşembe ve cuma günüde ankarada aralıklı kar görülecek.gene sınırda bir sistem yarın sabahki görünüm ankara için haydi bakalım ne olacak?

 7. archer dedi ki:

  yaa bu ankara üstünde de amma alyen dolaşıyo haaa!

 8. tolgamemet dedi ki:

  mgm ankaraya 3 gündür yoğun kar koydu bugün vazgeçti keşke tersini yapsaydı.yani heveslendirmeseydi.yinede kızılcahamam eskişehir kütahya hattı biraz kar alacak gibi

 9. Havaİzmir dedi ki:

  Muğla civarındaki bir siklon mu,yoksa ben mi yanlış görüyorum?

 10. kayserili dedi ki:

  Kayseri ye bahar geldi sanki 13 derece.Akdenize ve egeye bakıyorum oralar bile daha serin!!!

 11. Uğurcan dedi ki:  Mangal sezonu açıldı. 😀

  • Kar Delisi dedi ki:

   Sadece mangal mı? Mayoları kapın, denize gidiyoruz. 😀
   Şaka bir yana bugün üşüdüğüm kadar, Ocak ve Şubat ayında bile üşümedim. Bugün çok ciddi bir soğuk var. Termometrem bugün Kınalıada’da sürekli 5 dereceyi gösteriyor. Fakat kuvvetli poyrazla birlikte hissedilen sıcaklık kaçtır bilemem ama dondurduğu kesin. 😀

  • kayserili dedi ki:

   o sıcakta mangal ya da deniz yerine, baygınlıktan acil servise gidiyor olmayasınız!! 🙂

 12. vostok dedi ki:

  Herkese merhabalar 🙂

  15 Mart’tan itibaren kuzeyden inmeye çalışan soğuk hava dalgası, Türkiye coğrafyası üzerinde tam olarak, sadece Orta ve Doğu Karadeniz Bölgelerini etkileyecek. Bu sistem de Orta ve Doğu Karadeniz’deki kıyı kesimler bile kar alacak gibi gözüküyor. Fakat sistemin şampiyonu, kar şampiyonu, her zaman olduğu gibi Artvin olacak gibi duruyor. Artvin şu son görüntüye göre en az yarım metre alır gibi gözüküyor. Zaten MGM’ye göre şuan 35-36 cm kar örtüsü var. Gelecek sistemle beraber 1 metreye yaklaşırsa şaşmayın derim…

 13. Kar Delisi dedi ki:

  Yalovaya bağlı, Altınova ilçesinin yüksek kesimlerinde (Subaşı Beldesi) bu sabah yağan karın fotoğrafları… Fotoğrafları ablam çekti.
  Ben İstanbulda ancak soğuğu görüyorum ama memleketim kara doydu bu sene. Ha bu arada bu sene karlı gün sayısında tek rakip Ankara. 🙂

  Not: Toplam 10 fotoğraf, 5’er saniye aralıkla değişiyor.
  Fotoğrafların çekildiği bölgenin konumu:

 14. El NiNo dedi ki:

  Ayder.

 15. Mamii dedi ki:

  Dün akşam başlayan ve aralıklı yağan karın şimdiki hali. Bahar gelse artık demeye başladım 🙂 ( Kocaeli – Bahçecik )
  http://ompldr.org/vZDBneA
  http://ompldr.org/vZDBneQ

 16. Trakyalı dedi ki:

  Muratlı-Tekirdağ’da 17 Ekim’de açılışı yapmıştık, şimdi de sanırım kapanış olacak 12 Mart’ta. Bu sene burası için en yüksek kar kalınlığına ulaşıldı 12 cm ile. Ancak saat 11.30 ve erime sesleri de devam ediyor. 2-3 saat önce daha fazla olduğunu söylüyorlar buradakiler, muhtemelen 15 cm’e yaklaşmıştır.Benim ölçümüm burada:

  1

  • BAHADIR dedi ki:

   İyi yağmış, Tekirdağ merkezde tutmadı her zamanki gibi.

   • Trakyalı dedi ki:

    Sabah Tekirdağ’dan Muratlı’ya gelince ben de şaşırdım, yağdığını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Kar küreme araçları çalışmış sabaha karşı yolları açmak için. Tekirdağ sahilde sıcaklık yüksek kaldı, yoksa güzel yağdı gece.

  • trakya(korhan) dedi ki:

   Ben de Alpullu’da ikamet ediyorum.Rakım:50m.Lüleburgaz’ın 20km batısı,Babaeski’nin 10km güneydoğusu.Dün akşam 17:30-18:00 arası direk kky geçişi olduktan sonra yağış kesildi ancak 20:30- 22:30 arası yoğun lapa lapa kar yağışı aldık.Yağış sırasında sıcaklık tam sıfır dereceydi.Sonrasında gece 02:00’ye kadar aralıklarla hafifleyerek devam etti. 8cm örtü yaptı.Yağış durunca sıcaklık +0.5 dereceye çıktı ve erime başladı.Bu sezonun en güzel karıydı.Babaeski’de ancak 3 cm olmuş.Lüleburgaz’da 15cm olmuş.Radardan da anlaşıldığı üzere bu sefer orta ve güneybatı trakyayı vurdu.Bu bölgenin yüksek kesimleri öğledensonraki ilk partiyi de kar olarak aldı ve sıcaklık yağış boyunca sıfırın altında olduğu için yer yer 20cm yapmıştır.Dediğin gibi açılış 17ekim-kapanış 12 mart.Bilmeyen 5 ay kar altında kaldığımızı sanır.

   • Trakyalı dedi ki:

    Kapanış tarihini 15 Mart olarak revize ediyorum. Muratlı’da güzel bir kar yağışı var 🙂

 17. Kar Delisi dedi ki:

  mgm.gov.tr’nin radarında Adalar’da muhteşem bir kütle var. Fakat saat 23:40’tan beri yağış yok.

  1

 18. Barış dedi ki:

  Ankara’da pazar akşamı kar olacağını 3-4 gün önceden sadece SKİRON model ve EuroWeather bildi. Hatta saat 21:00 gibi gösteriliyordu. Yine tarih onları haklı çıkardı. Keçiören’den bilemediler yine Keçiören’i!..

  Keçiören’in bilememesi, Keçiören’in suçu değil, SKIRON ayarında bir model geliştiremeyen biz Türk akademisyenlerinin suçudur! Ha, geliştiririz de Keçiören ilgilenmez ise o zaman onların suçu olur. – Ozan

 19. Cem dedi ki:

  Samandıra’daki müthiş kar yağışı ilk defa gördüğüm bir irilikle devam ediyor 🙂

 20. Berat dedi ki:

  Ne ballı bir şehir olduk ya!!! 🙂

  1

 21. Yıldırım dedi ki:

  White Fox, İstanbul’ da görülmekte olan kar yağışı beklentileriniz dahilinde miydi ? Sizce sıcaklık sahil kesimlerinde eksili dereceleri görebilecek mi ve sizden bu gece ve yarın için bir İstanbul analizi yapabilir misiniz ? Yarın için etkili yağış görülme olasılığı yüksek ve iş programımı havanın durumuna göre yapacağım.

 22. Kar Delisi dedi ki:

  Sanırım mgm’nin radarında bir problem var. Radara bakıyorum, harika bir kütle var. Sarı ve turuncu renk şovu var ama şu an Adalar-Kınalıada’da çok hafif bir yağmur var.
  Ayrıca bu gece İstanbul’un en sıcak bölgesid e Kınalıada galiba. -2’ye kadar düşen bölgeler bile var. Fakat Kınalıada’da saat 23:20 itibariyle termometrem 4 dereceyi gösteriyor.

  1

  • Havadelisi dedi ki:

   -2 derecelik yer Çatalca Radar. Orayı dikkate almayın. Radardaki yağış yukarı seviyelerde yoğun olabilir, aşağı seviyelerde buharlaşmadan ötürü yağış azalıyor olabilir. Gerçi skew-t’de alt seviyelerde de nem yüksek gibi duruyor.

   • Havaİzmir dedi ki:

    Çatalca(İstanbul)neden dikkate almayın dediniz acaba?

    • gvm dedi ki:

     O istasyon yüksek rakımlı bir tepeye kurulu. Genelde Çatalca merkezle bile arasında 3-4 derece fark oluyor. Örneğin şu an Çatalca radar istasyonu 1.4 derece, merkez ise 4.5 derece.

    • Semih dedi ki:

     Çatalca Radar şehir merkezine uzak ve bir o kadarda yüksek rakımlı (+350 mt.) bir yer. Yani sıcaklıklar, merkezi yerlerle epey büyük fark gösterdiği için dikkate almayın demiştir Ozan hocam.

 23. Kar avcısı dedi ki:

  Tuzla’da harika kar başladı!

 24. Rahmetli Başkan Kennedy dedi ki:

  1

  Bu skew-t görüntüsüne göre Ankara’da buz parçacıkları, graupel, donan yağmur veya normal yağmur yağabilir ama lapa lapa kar nasıl olur 🙂 1,5 km ile 2,5 km arasında artı sıcaklık değerleri gösterip, bu gece “yağmur yağacak” dememe sebep olan, beni başta annem olmak üzere tüm aileme rezil eden GFS’i şiddetle kınıyorum. Aha bu da rezaletin fotoğrafı:)

  1

  • Havadelisi dedi ki:

   Kennedy hocam, o sıcak arada nem düşük (bilmeyenler için: kalın mavi çizgi kalın kırmızı çizgiden uzaklaşmışsa nem düşmüş demektir), bu da buharlaşmadan ötürü ısı kaybına yol açıp (buharlaşma için dışarıdan ısı alımına ihtiyaç vardır, bu da ortam sıcaklığını düşürür) erimeye daha da ket vuruyor olabilir.

  • Havadelisi dedi ki:

   Ha tabii valide hanım bu açıklamalarla ikna olur mu orasını bilemem 😀 Ben de annemle benzer vaziyetleri yaşıyorum, laf hemen “ne biçim iklimbilimcisin”e geliyor 🙂

   • El NiNo dedi ki:

    Ozan hocam şöyle bir şey var.

    Ne kadar bilgili olursak olalım büyüklerimizdeki tecrube başka birşey. Köyde başıma çok geldi. Dedem hep haklı çıktı. Artık yanında tahmin yapmıyorum. Özellikle bir akşam modeller, MGM filan yoğun yağış diyordu. Köydeydim dedim çok yağacak dedem gündüz camdan şöyle bi baktı dedi yağmayacak boşuna bekleme. Hakikaten ertesi gün yerde 5-10 cm kar vardı.

   • Drummer dedi ki:

    Ozan hocam, bunca sene kafayı patlatıp iklimbilimci oluyorsun, analizler, prgramlar vs. ondan sonra birisi gelip “iklimbilimci mi? hea! yarın hava nasıl olcak?” dediğinde ağlama hissi oluşmuyor mu? 🙂

    🙂 Gülümsüyorum ne yapayım. – Ozan

  • White Fox dedi ki:

   Yorumlamada eksiklik olduğu için gözden kaçan kritik bir durum var.

   Kırmızı (sıcaklık) ve mavi (ışba) arasında mesafe fazla, yağışla birlikte nem artarken kırmızı sıcaklık sola doğru kayacaktır. Yani sıcaklık düşecektir. Bu nedenle bu temp lapa kar açısından da gayet uygundur. Yorumlama kusuru 😛

   Buna bir referans gösterebilir misin? Gösterilen an için yağış olduğu skew-t çıktısında belli ise kırmızı çizgi niçin kendiliğinden daha solda değil? Gerçi aynı şeyi benim bahsettiğim düşük nem / buharlaşma / soğuma mekanizması için de sorabiliriz ama?… Senin kastettiğin de zaten bu mu? Senin kastettiğin de buysa yorumlama kusurunu sen gelmeden ortadan kaldırmışız demektir. Bir de, niçin yağışla birlikte nem arttığında sıcaklık düşme eğilimine giriyor da işba sıcaklığı artma eğilimine girmiyor? Sonuçta nemin artması demek işba sıcaklığının da artması demektir, bu nedenle kırmızı çizgi sola çok fazla kaymadan mavi çizgi de sağa kayabilir. Ya da kaymaz mı? Bizi aydınlat, kusurlarımızı ört lütfen 😛 – Ozan

   • White Fox dedi ki:

    Sayın Ozan Bey ben sizin yorumunuzu okumadım. Özür dilerim.
    Ben direkt GFS’yi kınayan yaklaşıma cevap verdim.

    İnteraktif eğlenceli bir yağış türü scripti var. Işba ve sıcaklıkları oynayarak denemeler yapılabilir. http://itg1.meteor.wisc.edu/wxwise/AckermanKnox/chap4/precipitation_type.html

    Işba sıcaklığı yağış sırasında ıslak hazne sıcaklığına kadar yükselebilir, çevresel sıcaklık da ıslak hazne sıcaklığına kadar düşebilir.

    Çok teşekkürler bilgilendirme ve paylaşım için. Benim yorumum epeydir duruyordu, ama önemli değil, özür dilemene gerek yok. – Ozan

  • Tayfun dedi ki:

   Hocam selamlar, bu skew-t diyagramına weatheronline.co.uk sitesinde nereden erişiyoruz? Biraz kurcaladım ama bulamadım.

   • Rahmetli Başkan Kennedy dedi ki:

    En sağda “soundings” yazan bölümü altından GFS’ i seçin sonra sol taraftaki menüden Turkiye ve mevcut illeri görebilirsiniz. Yanlız Ankara’nın yüksekliği 1079 metre civarı alınıyor yani merkezi tam temsil etmiyor, dikkat etmelisiniz.

    Link burda.

 25. Cumulonimbus dedi ki:

  Şu an Ankara’da hava neredeyse tamamen açtı ve Ay parlıyor.

 26. Semih dedi ki:

  Tuzla’da ara ara oldukça kuvvetlenen saf kar var. Bazen sulu kara dönüyor ama yağışın çeşidinden olsa gerek hızlandığında arabalar ve kaldırımlarda yapışıp kalıyor.

 27. anemodulion dedi ki:

  Kamerada yanlış görmüyorsam, Balmumcu civarında bildiğimiz kar yağıyor. Beşiktaş’ta ise 2 saattir şiddeti bir artıp bir azalan karlakarışık yağmur hakim.

 28. mehmet göktuğ dedi ki:

  Mgm Ankara için uyarı yapmış.

  • Blance dedi ki:

   21:15 itibariyle Ankara-Oran’da başlayan etkili kar yağışı 1 saattir zaman zaman etkili şekilde devam ediyor. Yerdeki kar örtüsü, arabalar, çatılar ve ara yollar yeniden kar tutmaya başladı. Yılbaşından beri kar örtüsünü koruyan Ankara’nın yüksek semtleri bu gidişle Nisan ayına da çıkacak gibi.. 🙂

  • Oğuzhan dedi ki:

   şu an (22:06) Ankara yıkılıyor ayın başındaki kadar şiddetli bi kar yağışı var =))

 29. sirocco dedi ki:

  Beylikdüzü’nden taze fotograflar.Ayrıca bugün 14:40 gibi 20 dk buz yağmıştı.Ayrıca kar yağışı şu an lapa lapa devam ediyor, resimler 30 dk öncesine ait.

  1


 30. Commandouz dedi ki:

  Bu yıl Ocak’tan sonra 2.defa elma dilim kar yağışına tanık oldum.

  1

  Örtü bile oluştu:)

 31. gvm dedi ki:

  Levent’te lapa lapa kar yağıyor şu an! Sıcaklık 1 derece. Güzel bir sürpriz oldu 🙂

  GFS’ye göre 850 hPa sıcaklığı 1 derece, 2m yer sıcaklığı 4 derece. Bu sürprizin sebebi atmosferdeki düşey hareketler mi?

  1

 32. mehmet göktuğ dedi ki:

  Şu anda Elvankent’e lapa lapa kar yağıyor. Bir kar tanesi küçük bir ceviz kadar.

 33. Kar Delisi dedi ki:

  İstanbul’un birçok yerinde kar yağışları başladı ve yine başta mgm.gov.tr ve tüm profesyonel tahmin siteleri ters köşe oldu. 🙂
  Kınalıada’da hava sıcaklığı 4 derece ve ara ara yağmur, ara ara karla karışık yağmur yağıyor. Ah hava biraz daha soğusa…

  • erdek dedi ki:

   30dk önce Erdek’in yüksek kesimlerinde x cm kar tuttu inanılmaz bir şekilde yağıyordu. Şehir merkezinde kky etkili oluyormuş.

   Fotoğrafla desteklenmeyen kar kalınlığı değerlerini x ile değiştiriyorum. Lütfen fotoğraf paylaşın, yanlış anlamayın çok yağdığına inanıyorum sadece santim için kanıt gerekiyor. – Ozan

 34. mehmet göktuğ dedi ki:

  Elvankent’te (Ankara) yoğun bir buz yağışı başladı.

 35. excratarius (bahçeşehir) dedi ki:

  21.36 bahçemin terası bembeyaz, çok büyük parçalar halinde kar yağıyor hayırlı olsun 🙂

 36. El NiNo dedi ki:

  Ya böyle kar yağsaydı 🙂

  1

  Bazı yerlerde aşırı büyük taneli kar yağıyormuş İstanbul’da. – Ozan

 37. SpanK dedi ki:

  Böyle yağış soğukla neden çakışmaz ki Ozan hocam:(
  Bu sene soğuğu yakaladık ama yağışı hep ıskaladık şimdi de tam tersi 😦

  Yahu neyi ıskaladın doy artık! Sibirya’ya göndericem seni! – Ozan

  • SpanK dedi ki:

   Ozan abı benım oturduğum semt istanbul’un diğer yerleri gibi kar almadı bizde yağmur yağarken başka yerden gelen arabalarda 5 cm kar vardı 😦

   Kısmet 🙂 – Ozan

 38. White Fox dedi ki:

  Saat 21:13 an itibariyle Bilkent’te saf yoğun buz yağıyor. Arada donan yağmur şeklinde yağış da var.

  • Cumulonimbus dedi ki:

   Merkezde şu an karla karışık buz yağışına döndü 🙂

  • Cumulonimbus dedi ki:

   Şu an tekrar yağmur ya da karla karışık yağmur yağıyor sanırım, tıkırtı kesildi. Yağış tipini dışarıyı dinleyerek anlamaya çalışacağım aklıma gelmezdi 🙂

  • Berat dedi ki:

   15 önce hafif olarak başlayan buz yağışı yoğunluğunu artırdı (Ankara/Altındağ)

  • White Fox dedi ki:

   Yağış buzdan, yoğun graupel formunu aldı, 2 cm de tuttu.
   2 gün önceki yorumumda söylediğim gibi yukarı seviye konveksiyonunun etkisi ile kümüliform bulutlar da oluşmaya başladı.

   Radarda sarışınlar cirit atıyor.

   1

   • Berat dedi ki:

    Burada fena yağıyor… lapa lapa … Ankara/Altındağ

   • archer dedi ki:

    Ankara’nın çukuru serhatlar’dan 5 dk. öncesine gökgürültülü kar yağışı bildiriyorum, white fox üstada saygılarla, 🙂

    White Fox’a bravo! – Ozan

 39. Kar avcısı dedi ki:

  Tuzla’da aralıklı KKY etkili oluyor!

 40. İvii dedi ki:

  İstanbul Çamlıca’da lapa lapa kar yağıyor. Çatı, araba üstü gibi yerler bembeyaz oldu şu an için. 🙂

 41. faseay dedi ki:

  Çayırova’dan Eyüp Yeşilpınar’a geldim kar başladı şimdi nasıl geri dönerim diye düşünüyorum hiç beklemiyordum sürpriz oldu

 42. Commandouz dedi ki:


  Bu şiddette yağış olmadığına bahse girebilirim.

 43. KRAL dedi ki:

  Yarın kar yağışı Adıyaman ve Gaziantep ve Diyarbakır çevrelerinde görülebilir. Gaziantep için 2-3 cm olsa da örtü beklentim var. Kar yağışı Gaziantep’te öğleden sonra 2-3’e kadar aralıklarla devam edecek. Gece Gaziantep’te 12 gibi yağışın direk olarak kar şeklinde başlamasını bekliyorum. Güneydoğu’daki diğer şehirlerde yağışlar yağmur şeklinde görülecek yarın.

 44. Semih dedi ki:

  Öğlen Tuzla’da yağmur yağarken arada atan kar tanelerini gördüm. Beklenmediğini biliyordum, şaşırdım. Şu an üstümüze gelen kütle var. Yine KKY olma olasılığı var.

 45. Yiğit dedi ki:

  Çorlu’da kar başladı..

 46. Onur dedi ki:

  Ankara, Çayyolu’nda graupel başladı. Beyaz pürüzlü kürecikler düşüyor.

  • Berat dedi ki:

   Umduğumuzdan erken başladı… MGM ye göre Ankara bugün 11 derece idi fakat 5 dereceden yukarı çıkamadı… Sıcaklık şu an 2 derece ve halen de azalma eğiliminde…

 47. SpanK dedi ki:

  Garip Fındıkzade’de yağmur yer yer kky yağıyor bu beklenmiyordu sanırım.

 48. Batu71 dedi ki:

  İstanbul Hacıosman’da KKY başladı. Hava 3 derece. Biraz sürpriz oldu.

  • erdek dedi ki:

   Balıkesir’in Erdek ilçesinin yükseklerinde kky başladı evet çok ilginç bir gün.

 49. tolgamemet dedi ki:

  bu hafta değişik bir hafta olacak gibi şakır şakır yağmur bir ara bakmışsın lapa lapa kar özellikle iç bölgeler için bugün başlıyor hareketlilik

 50. emre dedi ki:

  195 metrede Beylikdüzü’nde ocak-şubat ve mart ayının ilk 10 günü ölçülen sıcaklıklar
  ocak

  şubat

  mart

  isteyen arkadaslarla daha ayrıntılı bilgiler ve 10-11 yıllık bölgenin verisini paylaşabilirim.

  • İvii dedi ki:

   Neden günlük ortalama sıcaklığı günlük maximum ve minumum sıcaklıklarının toplamının yarısı kadar aldınız anlamadım. Bana kalırsa hiç hassas ve sağlıklı bir ölçüm yöntemi değil, gerçekle çok ciddi sapmalar yaratabilir. Maximum ve minimum sıcaklıkları paylaştığınız için ise teşekkürler.

   Haklısınız – Ozan

   • emre dedi ki:

    üzgünüm ama sıcaklıkları ölçtüğüm cihaz sadece minimum ve maksimumları kaydediyor ben de çalıştığım için 24 saat sıcaklık değerlerini kaydetme şansım yok, evim profesyonel meteoroloji istasyonu değil, buna ragmen 11 yıldır kayıt tutuyorum ve bölgeye dair belki de tek veriler bende var, iki değerin ortalamasının yüzde yüz doğru sonuç verdiğini iddia etmiyorum ama bahsettiğiniz şeyi yapabilmek için ciddi bir para ve zaman harcamam gerekir, en azından günlük tüm minimum ve maksimım sıcaklıklar açısından tüm bu kayıtların altın değerinde olduğunu düşünüyorum, yorumunuz için teşekürler

Yorumlar kapatıldı.