Atış Serbest


DİKKAT! Atış Serbest sayfamızın adresi değişmiştir, artık sayfamız şuradadır.


 

28.845 Responses to Atış Serbest

 1. Gelmedik sistemdem umut kesilmez.Bence 18Z çıktısı sistemi eski haline getirir.

 2. Commandouz (Bayrampaşa-148 m) dedi ki:

  Merhaba. Kasım ayı ülkemizin büyük bir bölümü adına gerek sıcaklık gerekse yağış bakımından beklentilerin oldukça uzağında kaldı. Genelde yüksek basınç hakimiyetinde geçen Kasım ayında özellikle yağışlar ülkemizi tatmin etmedi ve barajlarda sular oldukça azaldı, kuraklık tehlikesi baş gösterdi.

  İstanbul adına konuşmak gerekirse, sıcaklıklar en son 2012 Ekim ayından bu yana ortalamaların oldukça üzerinde kaydedildi. Maksimum sıcaklık ortalamasının +3.1, minimum sıcaklık ortalamasının +2.7, ortalama sıcaklığın ise +2.9 derece olmak üzere uzun yıllar ortalamalarının üzerinde kaydedildiği bu ayda Ahl istasyonu tam 10 gün 20 derece ve üzerinde maksimum sıcaklık kaydı yaptı. Bu istasyonda ayın son günü sıcaklık, aynı zamanda ayın en düşük sıcaklığı olan 1 derece olarak gerçekleşti. Ömerli ve Kemerburgaz istasyonlarında ise sıcaklık -1 derecenin altını test etti.

  1

  Yağışlarda ise hemen hemen bütün istasyonlar ortalamaların altında kaldı. Florya’da ölçülen 60 mm. yağış toplamı, uzun yıllar ortalamasının tam 22 mm. altını gösteriyordu. Yağışlı gün sayısının yaklaşık 6 gün olduğu İstanbul’da bir kaç günde sis hadisesi meydana geldi. 2 gün orajın görüldüğü bu ayda il genelinde kar yağışı kaydedilmedi.

  Kasım ayında ortalama rüzgar hızı 12.9 km/h. olarak kaydedildi ve bir önceki aya göre 2.9 km/h. düşüş gösterdi. Hakim rüzgar yönü %26 ile poyraz olurken onu %16 ile yıldız takip etti. Gündoğusu ise %15’lik dilimde yer aldı. Günbatısı ve Karayel ise rüzgarın en az estiği yönler oldu.

  Bu ayla birlikte yılın genelindeki ortalama sıcaklık 17.2 dereceye düştü. Yıl genelindeki ortalama rüzgar hızı 14.8 km/h. olurken yıllık toplam yağışlı gün sayısı 85 güne ulaştı.

  2

 3. extreme06 dedi ki:

  Modeller ya çok iyi ya da çok kötü herkes sustuğuna göre :))

  Lütfen rumuza yer rakım bilgisi yazalım, teşekkürler – Ozan

 4. lalaker1 (Safranbolu/Karabük, 490 m) dedi ki:

  Başlangıç için gayet iyi 😀

  Ancak geçen sene için 25-30 cm arası kar gösteriyordu 60-70 cm civarı yağmıştı 😀 Demir Çelik Fabrikası’nı geçen kütle sanki üzerimizde sıkışıp kalmıştı, rüzgar bir kuzey batıdan, bir güney-güneydoğudan esiyordu ve tükenene kadar yağmıştı, umarım yine benzer bir olay olur 😀

  1

 5. Dün gece Konya’da şimşekler çakıyordu! Çok az yağış olmasına rağmen 7-8 kere şimşek çaktı. Çok şaşırdım, heyecanlandım. Şimşek berekettir derler 🙂 2 Aralık 2013 şimşek aktivitesi haritası:

  1

 6. Ahaha şaka maka yarın Konya’ya örtü yapacak kadar kar yağabilir 😀

 7. Yağış, dün geceden beri zaman zaman karla karışık yağmur şeklinde, devam ediyor.Kar örtüsü ise,sahil kesiminde 50-70 mt. rakımlı yerlerden başlıyor.Resim ise, Espiye ilçesine bağlı sahil kesiminde bulunan Gülburnu (Zefre) köyü, 550 mt. rakımlı Kent ormanından çekilmiştir.

  1

 8. Samsun Alaçam’daki köyümüzden lapa lapa kar haberi var! Hem de deniz seviyesinden.

 9. Cümleten geçmiş olsun. Böyle bir sistem 1 günde tepetaklak olsun akıl alır şey değil. Birazdan ECM de GFS ye uyacaktır. Yayılan ve tepeden izlanda’nın bastırdığı Azor’un toparlanması mümkün değil. Üşüdüğümüzle kalacağız.

  • Enseyi karartmayın, son sözü ECMWF söyler…

   • ECMWF bu akşam bilemediniz yarın sabah GFS’ye uyacaktır. Sistem artık 4 gün kala GFS’nin radarına girdi. Ayrıca her ne kadar 4 gün kalmış olsa da Azor’un yayılma ve doğuya kayma pozisyonu yarın başlıyor son güncellemelere bakarsak. Ben Azor’un daha basık ve daha güneyde konum alacağını düşünüyorum. 3 Aralık sistemine benzeyebilir korkarım ki.

  • Çok negatifsin be abi…

  • GFS’nin tek bir güncellemesinden bu sonuçları çıkarmış olman biraz depresif bir yaklaşım. O GFS 3-4 gün öncesine kadar haftasonundaki oluşumu bile görebilmiş değildi. Sakin olmakta fayda var. Bu kadar güçlü sinyaller bir anda tepetaklak olmaz. Önümüzdeki 24 saat içindeki güncellemeler ve özellikle ECMWF ensemble çıktıları çok daha iyi fikir verecektir.

   • Depresif olduğum doğru. Son iki güncelleme sonrası muayyen günümde gibi hissediyorum. 🙂
    Ama objektif olarak baktığımızda gerçekten bu konumu alan Azor’un kuyruğu yeniden dikmesi olası değil. 😦

    • Farketmez. O sistem de zayıflayabilir veya beklediğimiz gibi gelmeyebilir. Ben uzun vadede bu sıkı girişin etkisinin olumlu olacağını düşünüyorum. Örneğin son ECMWF çıktısı 15 Aralık civarı yeni bir soğuk sistem umudu yarattı bende. Ayrıca GEM’de farklı bir senaryo var ve hepsinden ötesi haftasonu sistemindeki soğuma artmış. Pazartesi sağlam kar olasılığı çıkmış ortaya. Kısacası her şey yolunda. Takip etmeye devam. Soğuk var yağış yok diyen arkadaşlar, bu kural İstanbul’a pek işlemez. İstanbul yağışını gerekirse taştan çıkartır. Şu an en önemli kriterimiz Aralık ortalamasının 3-4 derece normal altı çıkması. Bu gerçekleşirse neler olabileceğini perşembe günkü başlıkta bulacaksınız. Bomba bir istatistik çalışma geliyor.

  • GFS İstanbul’a ”toplam” dalga geçer gibi 1,3 mm yağış vermiş. Bu Hans yaktı bizi. Öyle model olmaz olsun.

 10. Commandouz (Bayrampaşa-148 m) dedi ki:

  Karadeniz’in tüttüğü günlerden biri.

 11. Rize’de bugün hava delilerinin isteyebileceği her türlü hava olayı yaşandı.

  kar – şiddetli yağış – fırtına – dalgalar

  1

 12. Daha yeni dikkat ettim. GEM ve UKMO’da aynı GFS 06 run gibi siklonu kaybetmiş. 😦
  Yoksa siklon olmayacak mı? Doğru dürüst kar yağmayacak mı? Siklonsuz Azor doğuya kaymaya devam edecek mi? Bu kadar soğuk boşa mı gidecek? Tepki siklonu gelmez ise siklona tepki gösterecek miyiz? Bugün arabaya antifriz ve donmayan cam suyu aldım. Zahmetime değmeyecek mi? Hepsinin cevabı azzzzz sonra… Santiago’nun tabiri ile “halkın modeli” ECMWF bu akşam sorularımıza cevap, dertlerimize derman olacak.. Olacak mı acaba?

 13. GFS 06Z çalıştırması tokat attı bize sanki…

 14. Zonguldak radarında sorun mu var? Bilen var mı? Yağışa dair hiçbir emare göremiyorum.

 15. Nasılsa Erdemli’nin fıtratı kar yağmaya müsait değil ama Mgm’nin pazar günü için yapmış olduğu Türkiye geneli tahmini mükemmel gözüküyor. Bu benim en sevdiğim manzara.

 16. Korktuğum oldu, modeller bozulmuş. Soğuk taraftayız ama İstanbul kar sınırında bir anlamı yok bana göre. Acaba tekrar düzelir mi? Bir kere bozulunca da düzelmiyor.

 17. Öğlen gfs çıktısı İstanbul ve Marmara ahalisini memnun etmedi yeterince soğuma sağlamadığı için. Biz Ankara’lıların Ankaralıların sıcaklık ile ilgili sorunu olmasa da, bizde biz de bu güncellemeden darbeyi yağış olarak aldık. 06 run metogramları bu sistemde Ankara için “sıfır” kar öngörüyor. 🙂 Akşam prime time kuşağında 12 run çalıştırması programımızda buluşmak üzere esen kalın. 🙂

 18. An itibariyle karla karışık yağmur etkili olmakta. Kar örtüsü ise 350 mt. rakımlı yerlerden başlıyor. Bu arada Tirebolu gözlem istasyonundan güncel veri gelmiyor. Yağış son 1 saat 0.0 mm olarak gösteriyor, oysa ki dün geceden beri yağış hiç durmadan etkili oldu ve ayrıca Trabzon radarı da çalışmıyor.

  1

 19. Ozan Hocam geçen gün sorduğumda 9 Aralık’ı pek umutlu degildiniz ama şimdi herhalde umutlar geri geldi değil mi? Gerçekten çok güzel görüntüler var modellerde 2 gündür uzun zamandır ilk defa aralıkta kara doyacagiz gibi.

  • Batuhan lütfen yer rakım bilgilerini rumuzuna ekle.

   İstanbul için konuşuyorsan hayır, hafta sonu kara doyma durumu yok. Soğuk zayıf, kıyılar için kar cıvık olur. Şehir içindeki yüksek yerler güzel olur. Sonrasını şimdiden bilemeyiz.

   Beni modellerde sevindiren şey uzun süre soğuk tarafta olmamız, böyle bir örüntü var ısrarlı şekilde. Ayrıntılar daha çok değişir.

   • bleher(izmit/0m) dedi ki:

    Doktor haklı çıkmandan nefret ediyorum 😉 modellerde sıcaklılarla ilgili ilk sıkıntılar başladı bakalım soğukların beli daha ne kadar kırılacak 😦

   • Ozan hocam Güneydoğu için ne diyorsunuz şu an için kar ihtimali var mı ? Bir de hocam kabaca 705 metre rakımı için 850 hPa’da kaç girmeli ki kar olsun cevaplarsanız sevinirim.

 20. “Rize-Erzurum karayolu 2640 metre rakımlı Ovit dağı mevkiinde ulaşıma kapandı.
  Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde soğuk hava ve kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.
  Karayolları ekipleri, İkizdere-Sivrikaya arasında iş makineleri yardımıyla yolu araç trafiğine açma çalışmalarını sürdürüyor. Yetkililer, Rize ve Erzurum’dan yola çıkacak sürücüleri, Ovit Dağı güzergahını kullanmamaları konusunda uyardı. Bölgede kar kalınlığının yaklaşık 50 santimetreye ulaştığı öğrenildi.”

  1

  Otomatik istasyonlar kar yağınca yağış verisi aktarmıyor. Ne anladım o işten. Sivrikaya’ya 5 mm yağmış gösteriyor.

 21. Ozan hocam Pazar günü isterseniz buluşma ayarlayalım. Sarıyer tarafına gidelim. Bahçeköy filan güzel olur?

 22. Tüm hava delilerine hayırlı günler diliyorum. Mgm Erdemli için dün akşamdan bu sabaha kadar yağış öngörmemişti ama gece yarısı başlayan ve ara devam eden yağış sabaha kadar 2 mm yağış bıraktı, bize de sürpriz oldu. Sabaha yağmurla uyandık.

  1

 23. Artvin için hayal kırıklığı. MGM yoğun kar bekler yağış kara bile dönemez 😀 Gerçi Skiron da fena yanıldı.
  Mehmet Göktuğ ile bilgi alışverişinde bulunmuştuk. Nete girsin de onla konuşacaklarım var 🙂

  Bu arada memleketim Çayeli 60 mm ile en yüksek yağışı almış durumda.

  1

 24. 09 Aralık’ta Beyaz Rusya’ya gideceğim.Kar ve soğuk havaya gidiyorum sevinci varken içimde Bursa’nın da oradan farkı kalmayacak 🙂

 25. Karadeniz’den bantlar iniyor ama yağış yok. Bu çorbanın neyi eksik? 🙂 Rüzgar mı, sıcaklık farkı mı?

 26. Modeller muazzam, aralığın ilk yarisinda bu derece saglam soguk gormeyeli epey oluyor -en son 2001’di galiba. Soguma biraz torpulenebilir belki ama orta Akdeniz’de bi AB patlamazsa uzun sureli normal alti sicakliklar cepte gorunuyor. “Gencler Anadolu’da catir catir buz sesleri, komur kokusu ve sisle huzurlu bir sabah varmis dogru mu? Aranizda olmak isterdim.” diyecegim gunler yakin.

 27. Yarın Beytepe’de kar görme olasılığım nedir değerli havadelileri ?

 28. Verdiniz o kadar eksiyi ben de İstanbul’a dönmekten vazgeçtim 😀 O değil buralar daha şanslı gibi http://bburaks.files.wordpress.com/2013/12/tuzla.png

  • E hem rakım hem de karasallık yönünden tabii ki daha şanslı. Ben olsam orda kalırdım.

  • Sana yakıştıramadım Burak! Bir de hemşehri olacaksın bana! Orada hava sıcakken yağışlar olacak, soğuduğunda azıcık bir şey kalacak. Ama bizim DEK’lerimiz var ne çabuk unuttun? Haftasonu buraya karlı sahilimizin fotoğrafını da atarım, kışın arkadaşlarınla karda kaymanın keyfini hatırlarsın ama daha fazla kar sana bunların keyfini vermez! 😀 Bir kez daha düşün derim, gel 😉

   • Tabii Tuzla gözümde tek, aslında mecburi sebeplerden gelemiyorum…Bu hafta derslerim var zaten gelemem haftaya bilet almayı düşünüyorumdum ama %90 feribot seferleri iptal olacağından bu sefer buradayım 😀 Bol bol fotoğraf bekliyorum. ..

    • Burak aslında ben de Görükle’ye gelecektim bu hafta sonu, kuzenler oraya yakın Kayapa TOKİ’de oturuyorlar, rakım 85 m, Kadıköy’den iyidir 🙂 Fakat biz de hem fırtınadan hem dönüşte yollardan ürktüğümüz için iptal ettik… Yani yalnız olsam her türlü gelirdim de hatunla zor 🙂 Bildirimleri bekliyoruz 🙂

 29. ECMWF 12Z çıktısı insanı sandalyeye mıhlayan cinsten. Vay ki vay diyorum…

  Korkunç doğalgaz faturaları, zor bir hayat, ama nefis bir kış geliyor sanırım.

  • Vay be, baktıkça bakasım geliyor.

   Para toplayıp bir 48 saat daha mı çalıştırtsak modeli 🙂 Arkası yarın gibi, tam siklon kuzeye çıkmaya başlıyordu bitti 🙂

  • lalaker1 (Safranbolu/Karabük, 490 m) dedi ki:

   Şu an Safranbolu’da karla karışık yağmur var 😀 Modellere bakınca bana en çok etkilenecek yerlerden biride biri de Safranbolu gibi geldi 😀 Geçen sene Onur’du sanırım min:5 max:25 cm arası kar tahmini yapmış ve 70 cm civarı yağmıştı 😀 Umarım yine böyle bol olur 😀

  • Geçen seneydi sanırım bu tip bir sistem geliyordu son 2 gün kala italyadaki AB yüzünden kaybetmiştik, İnşallah bu kezde öyle olmaz ve gelir.

   Bana hayal gibi geliyor, inanamıyorum uzun zamandır böyle güzel modeller görmedim, bakmaya korkuyorum sonra bozulur üzülürüm diye , hafta sonu hemen gelsin sabredemiyorum. 😀

   • O sistemin girişi salı günüydü. Cuma sabah güncellemesinde İtalya’nın güneyinde oluşan alçak basınç nedeniyle kaçırdık. Yani ilk 120’ye girmek üzereyken “getti de getti”. 2 gün kala değil yani. Yine olur mu, bu kez biraz zor ama zaten şu anda detaylar net değil. O sistemin çekirdeğinde -20 küsürler vardı. Bu sistemde soğuma daha zayıf ve yer soğuğu mevsim itibariyle zayıf. Yalnız neredeyse bütün modeller hemfikir. Sadece GEM biraz ihtiyatlı davranıyor ki onun senaryosunda da orta-uzun vadede sağlam soğuklar var. İstanbul için 180+a odaklanıyor insan ister istemez. İlk sistemi öncü sistem olarak yer seviyesindeki soğumayı da arttıran, kıyılarda beklentiyi düşük tutmanın yerinde olacağı bir sistem olarak görmeli. Ardından gelecek olası siklonik hareketler eşliğinde daha ciddi bir soğumayla coşku tavan yapabilir. ECMWF’de bu senaryolar kol gezmekte. İstanbul için konuşuyorum arkadaşlar. İç kesimler için soğuk garanti, nemi yakalayan karı havada kapar.

  • Valla şu önümüzdeki süreç beni öyle heyecanlandırdı ki dersin ortasında Wetterzentrale’ye girip diyagramlara bakar oldum.

  • bleher(izmit/0m) dedi ki:

   EEE!! Şimdi 10+ puanlık uzman sorusu GFS mi ECMWF mi? Duygusallığa yer yok bilimsel cevaplar bekliyorum.. 😉 Homurdanmayalım …. 😀

 30. Merhabalar. Uzun bir aradan sonra, kar sohbetlerinin açılmasıyla beraber yeniden yazmaya başlıyorum. 🙂 Şehrin en acayip yerlerinden bildirimler yapmaya kaldığım yerden devam edeceğim. Dipnot: Eğer ben buralarda isem; soğuk ve karlı günler de çok uzakta değildir. 😀

 31. Ben beğenmedim arkadaş bu ne böyle o yüksek İskandinavya’ya doğru tırmansa ya ne varda üstümüze üstümüze geliyor. Hem ne güzel alçak basınç da Güney Ege’den girmiş, Batı Karadeniz’den çıkmış. Hayallerimin basınç yerleşimiydi halbuki ve ufak bir farkla kaçırıyoruz gibi 😦

 32. lalaker1 (Safranbolu/Karabük, 490 m) dedi ki:

  Bu son çıktılar üzerine konuşmamak olmaz 😀
  Son durumları misafir odası üzerinden daha iyi bir şekilde konuşabiliriz 😀

  http://client00.chat.mibbit.com/?server=rizon.mibbit.org&channel=%23havadelisi

  • lalaker1 (Safranbolu/Karabük, 490 m) dedi ki:

   Giren çıkıyor geçen seneki ortam olsa iyiydi 😀

 33. Merhaba arkadaşlar, yeni kayıt, deneme..
  Amasya’dan selamlar

 34. GFS ana çalıştırma en soğuk çıktı. Bence o kadar sevinmeyin.

 35. Ozan hocam geçen seneki yanlış hatırlamıyor isem 21 Aralık sistemini herkes hatırlar. Hiçbir şey belli değil iken gece 3’te konu açtırtmıştı. Yarın -7 giriyor geçen sene -5 girmişti. Yine yarın öyle bir süpriz yaşama olasılığımız var mıdır ve kısaca böyle süprizlerin sebepleri nelerdir? Bu sene geçen seneden farklı ne var bu konuda

 36. Bu görüntü tipik bir bahar yağmuru görüntüsü değil mi? Eğer öyleyse nasıl olur?

 37. Ozan abi, yeni başlık açsanız nasıl olur? mesala Mesela sistem hakkında merak ettiklerimizi bilen üyeler paylaşırdı.

 38. Üzerine fazla düşmediğimiz, ilk başta kötü gibi duran bu gece gelecek sistem ciddi şekilde düzeldi. Üzerimizde 850 hpa’da -7,-8 dereceler var. Yağış da inşallah iyi olur da bu gece ilk kar yağışını görürüm.

  • Bu geceki hikaye 🙂

   Karabüklüler hafta sonundan itibaren gözlerine inanamayacak… 😀

   • Gerçekten onlar tam hedef tahtasının ortasında. Zonguldak, Bolu, Amasya, Kastamonu ve bu illerin Karadeniz tarafı ilçeleri tulum çıkartacak muhtemelen.

   • Şefik (Güzelçamlı/Kuşadası 30m) dedi ki:

    Eğer GFS öğle çıktısı aynen gelirse ülkedeki hiç kimse gözlerine inanamaz bence. 🙂 Ben zaten öğle çıktısını incelerken inanamayıp, yanlış bir şeye mi bakıyorum diye kontrol ettim 😀

   • lalaker1 (Safranbolu/Karabük, 490 m) dedi ki:

    Umarım Karabük’ün Safranbolu tarafları iyi iş görür 😀

 39. Aslında balkanlara Balkanlar’a -15’ler falan gelse içim rahat edecek, ancak öğlen modelinde -10’o kadar kuzeyden hiç güç kaybetmeden Türkiye’nin güneyine kadar inmesi bence düşündürücü. Yani İstanbul’da ya da kuzey batı bölgelerimizde -10 varken Antalya civarında nasıl -10 olur? İstanbul, Trakya taraflarında -12 ya da -15 ler falan olsa anlayacağım da .. Yani demek istediğim Balkanlar’dan gelecek soğukların 850 hpa’da çekirdeği en az -15 hatta -17 falan olması lazım ki içimiz rahat etsin. Aralık ayındayız, törpülenme şartları çok bunu da ekleyeyim..Ayrıca şunu da not edeyim. 500 hpa’da soğuk çok güçlü ancak o kadar güçlü soğuk neden 850 hpa’da Balkanlar’da en soğuk – 12 yapıyor daha düşük olması beklenmez mi? Bunu ustalardan biri açıklarsa sevinirim.

  • Bu şekilde kurallar yok. Sıcaklık dağılımı farklı seviyelerde farklı şekilde olabilir. Alt-üst seviyeler arasında uyum olacak diye bir şey yok. Yer seviyesiyle 850 seviyesi aynı olan soğuklar var (bakınız Sibirya).

   Ayrıca Antalya civarına -10 derece inip İstanbul’da -10 olmayabilir, basınç dağılımına bağlı olarak…

 40. Bu GFS çıldırmış, soğukların sonu yok, harika. 😀

 41. Neler oluyor? 06Z güncellemesinde -8 Antalya’da…

 42. Commandouz (Bayrampaşa-148 m) dedi ki:

  Bu sabahki Ecmwf’nin Balkanlar’daki 850mb. sıcaklık animasyonu.
  Sistem yakın, eldivenleri çıkarın!

 43. İstanbul’un güney sahillerinde sağlam yağmur var.

 44. Gece modeli İskandinav soğuğundan sonra,1060’lık bir yb ile Sibirya soğuğunu sokmaya çalışmış. Daha çok var göreceğiz bakalım. Karadeniz sen bize lazımsın hemen soğuma ne olur. 🙂

 45. Süpriiiiiiz, Bilkent beyaz örtüsüne kavuşuyor! Oh beee!

  1

 46. Erzurum Pasinler 1720 metre an itibarıyla -14 derece ama 850 hpa sıcaklığı aynı bölge için 5 derece civarı. Buranın rakımı da yaklaşık bu seviyede. Anlaşılan Pasinler’i -20 derece ile 500 hpa terslemiş.

 47. 3 Aralık için heyecan yaratan tahminler olması çok güzel merakla izleyeceğiz bu tarih için de yeter zaten ancak benim merak ettiğim bugün diyagramda 9-15 aralık için Istanbulda kar olasılığının çok fazla olması. Siz ne düşünüyorsunuz? 850 hpa de -10 da seyrediyor ve yağış da öngörüyor

  • Evet kuvvetli bir soğuma var, ama hem soğumanın polar karakteri (yer seviyesi çok soğuk değil) hem de mevsim şartları (deniz ılık) nedeniyle İstanbul’da şu anki görüntülere göre ciddi bir kar yağışı beklemek hata olur… Yine de takipteyiz.

   • Ecmwf’nin bu akşamki güncellemesine göre balkanların az yukarısında -16 ‘lar var.. Bu durumda soğuk dediğinizin aksine epey güçlü gözüküyor hocam.. Beklenti elbette yüksek olmamalı ancak tarihte gündüz 0 dereceler İstanbul’a bu ay da olmamış değil. Altını çiziyorum, akşamki ECMWF güncellemesine göre konuştum.

Yorumlar kapatıldı.