*** Havadelisi.com Hava Tahmini Ligi – 2015 Kış Sezonu *** (Ödüllü)


Havadelisi.com 2015 Kış Ligi başladı…
Üstatlar modellerini kuşandı zafere hazır…

2015 KIŞ LİGİ SONA ERMİŞTİR. DERECEYE GİRENLER 28 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ BU BAŞLIKTAN İLAN EDİLECEKTİR.

Göstermiş Olduğunuz İlgi ve Vermiş Olduğunuz Emek için Sonsuz Teşekkürler…

Tahminler ve Sonuçlar

Ana Tablo

1. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

2. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

3. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

4. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

5. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

6. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

7. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

8. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

9. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

10. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

11. Hafta: Kısa VadeOrta VadeUzun Vade

sss1

Kurallarda geçen seneye göre bazı değişiklikler var, bu yüzden aşağıdakileri dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

* Değerlendirmenin kolay ve adil olması bakımından, ligde mücadele edecek hava delilerinin hepsinin, tahminlerini tek bir istasyon için yapmasına, bu istasyonun da geçen yıl olduğu gibi İstanbul Atatürk Havalimanı olmasına -blog yönetim kurulu olarak- karar verdik.

* Ligimize katılan her hava delisi, her hafta üç adet tahmin yapacak. Bu tahminler kısa, orta ve uzun vadeye yönelik olacak. Tahminler pazar günleri saat 23.59’a kadar tamamlanmış olacak. Uzun vadede yağış tahmini yapılmayacak.

* Kısa vade, tahminlerin son yollanma gününden itibaren 1., 2. ve 3.; orta vade 5., 6. ve 7., uzun vade de 10., 11. ve 12. günlerden oluşacak. (Yani, mesela tahmini pazar günü gece yarısına kadar yapıyorsanız, kısa vade pazartesi-salı-çarşamba, orta vade cuma-cumartesi-pazar, uzun vade de takip eden çarşamba-perşembe-cuma olacak).

kr1-vert

1) Günün en yüksek sıcaklıklarının 3 günlük ortalaması [ (a+b+c) / 3 ] : Tek bir değer tahmin edeceksiniz: Örneğin, günün en yüksek sıcaklıklarının, tahmin ettiğiniz periyodun ilk günü +12.0, ikinci günü +5.0, üçüncü günü -5.0 derece olacağını düşünüyorsanız, bunların ortalaması olan [ (+12.0) + (+5.0) + (-5.0) ] / 3 = 4.0 derece yazmalısınız. Noktadan (virgülden) sonra bir basamak kullanın, 12.3 C gibi. Doğrulama referansı şu adres olacak. O adreste de belirtildiği gibi, her bir tahmin gününün maksimum sıcaklığı, tahmini yapılan gün saat 06’dan (UTC) saat 18’e (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen en yüksek sıcaklık olacak. Bu değer, tahmin ettiğiniz günün akşamı saat 21 gibi açıklanıyor.

2) Günün en düşük sıcaklıklarının 3 günlük ortalaması [ (d+e+f) / 3 ] : Yine tek bir değer, 3 gün ölçülen 3 en düşük değerin ortalaması, doğrulama referansı şu adres. Noktadan (virgülden) sonra bir basamak kullanın, 12.3 C gibi. Her bir tahmin gününün minimum sıcaklığı, önceki gün saat 18’den (UTC) tahmini yapılan gün saat 06’ya (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen en düşük sıcaklık olacak. Bu değer, tahmin ettiğiniz günün sabahı saat 09 gibi açıklanıyor.

3) Günlük yağışların 3 günlük toplamı [ g+h+i ] : Mesela 20 mm, 25 mm ve 30 mm düşeceğini düşünüyorsanız 20+25+30 = 75 mm yazmalısınız, doğrulama referansı şu adres. Yağış tahmininde virgülden sonra bir basamak kullanılmayacaktır, tahminler tam sayı olarak girilecektir. 0 mm, 1 mm, 8 mm, 17 mm, 44 mm gibi. MGM tarafından açıklanan toplam yağış miktarları da tarafımızca toplandıktan sonra en yakın tam sayıya yuvarlanacaktır. (5.1 mm + 4.7 mm + 1.5 mm = 11.3 mm / 11 mm) Her bir tahmin gününün yağış miktarı, tahminini yaptığınız gün saat 06’dan (UTC) bir sonraki gün saat 06’ya (UTC) kadar olan zaman diliminde ölçülen yağış miktarıdır. Bu değer, tahmin ettiğiniz günden bir sonraki gün sabah saat 09 gibi açıklanıyor.

4) Kar var veya yok (bonus): Her bir tahmin periyodu içindeki üç günün herhangi birinin sabah saat 08 raporunda “yerde kar olduğu”nun bildirileceğini düşünüyorsanız (“havada kar” sayılmıyor; fakat, 1 cm olarak ölçülemediği halde “iz” şeklinde tutan kar sayılıyor , bu durum raporlarda bildiriliyor); “kar var” diyorsunuz. Aksi takdirde “kar yok” diyorsunuz. (Daha önceden yağmış olan ve erimeyeceğini tahmin ettiğiniz karı da hesaba katmalısınız!)

DEĞERLENDİRME

Her bir vade periyodu için ayrı ayrı puanlama yapılmak üzere,

* Maksimum sıcaklığı tam bilirseniz 100 puan alıyorsunuz. Her 0.1 derecelik sapmada 2 puanınız eksiliyor. Yani tam 1 derece saparsanız 80, 2 derece saparsanız 60 puan alıyorsunuz… Böyle gidiyor. 5 derece ve daha üstünde hata yaparsanız sıfır puan alıyorsunuz. (Eğer tahmininizi ondalık kullanmadan, mesela “4 derece” diye verirseniz bu 4.0 derece kabul edilecek ve her 0.1 derecelik sapmada 2 puanınız gidecek. Bir basamak ondalık değeri her zaman verin lütfen.)

* Minimum sıcaklık değerlendirmesi, maksimumla aynıdır. Tam sonuç 100 puan, 5 derece ve daha üzerinde sapmalar sıfır puan.

* Yağış değerlendirmesinde bu sene farklı bir uygulamaya gideceğiz. Öncelikle, yağış puanı bu sene 100’den 50’ye inecek ve sıcaklıktan bağımsız olarak hesaplanacak. Yani sıcaklıkta sıfır almış olsanız bile yağıştan 50 puan alabileceksiniz. Ayrıca, geçen seneki gibi en yakına doğru sıralama da olmayacak, puanlar herkesin kendi tahminine göre hesaplanacak. Şöyle yapacağız; yağışlar MGM’nin “Yağış Şiddeti” benzeri bir kıstasla gruplara ayrılacak ve her bir grubun sapma katsayısı ayrı olacak. Sıcaklık gibi standart “0,1 derecede 2 puan” değil, ölçülen toplam yağışın miktarına göre farklı farklı hesaplamalar olacak. Aşağıda katsayı gruplarını görebilirsiniz:

Yağış

Bir örnek ile açıklarsak; diyelim ki 3 günlük toplam yağış 52 mm olarak gerçekleşti. Tabloya bakıp 52 mm’in tekabül ettiği 0.2’lik ceza puanı katsayısını temel alıp tüm yarışmacıların tahmin ettiği değerlere bu oranı uygulayacağız.

Misal, X yarışmacısının 3 günlük toplam yağış tahmini 28 mm olsun. Bu durumda 52–28 = 24 mm bir fark var. 24 x 2 (katsayı) = 48 ceza puanı ediyor. X yarışmacısı 50–48 = 2 puan alır. Y yarışmacısı ise 63.9 mm tahmin etmiş olsun. 64–52 = 12 mm fark. 12 x 2 (katsayı) = 24 ceza puanı. Y yarışmacısı 50–24 = 26 puan alır.

Düşük yağışlarda fazla sapmalar olmayacağı için ceza katsayısını yüksek tutup, kuvvetli yağışlardaki olası ciddi sapmalarda sıfır çekmeleri azaltmak için katsayıyı azalttık.

* Kar var/yok değerlendirmesi: Tutturduysanız 25 puan bonus puan alıyorsunuz.

*** Yukarıda belirttiğimiz kısa ve orta vade tahminleri için 100+100+50+25 = 275 tam puan alınabilecek. Uzun vadede ise 100+100+25 = 225 tam puan alınabilecek. Üç vadenin toplamında 775 tam puan alınabilecek.

* Yarışma boyunca tüm yarışmacıların zorunlu ya da keyfi olması fark etmeksizin “1 adet devamsızlık hakkı” vardır. Ne sebeple olursa olsun birden fazla devamsızlık yapan yarışmacılar, üst sıralar için avantajlarını kaybederler.

* MGM sitesindeki olası güncelleme sorunu ya da  kayıt hatalarında temel alınacak site burası olacaktır.

* Her bir vade kendi içinde de değerlendirilecek ve kısa-orta-uzun vade sıralamaları yapılacak. Öte yandan şampiyonu bu sene de toplam puan belirleyecek.

Havadelisi.com Süper Ligi 11 hafta sürecektir ve her yarışmacı toplam 10 kez tahmin yapacaktır. Son haftaya kadar eksiksiz tahmin yapan yarışmacılar son haftaki tahminleri göndermeyeceklerdir.

Ödüller

Birincilik Ödülü: TFA Gaia Kablosuz Hava İstasyonu (Barometre + İç ve Dış Sıcaklık Ölçer + İç ve Dış Nem Ölçer)

TFA Gaia

İkincilik Ödülü: TFA Zoom Kablosuz Sıcaklık Ölçer (İç ve Dış Sıcaklık)

TFA Zoom

Üçüncülük Ödülü: TFA Yağmur Ölçer (70 mm Kapasiteli)

pr_01_7409_max

Reklam

*** Havadelisi.com Hava Tahmini Ligi – 2015 Kış Sezonu *** (Ödüllü)” üzerine 287 düşünce

  1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

   Dereceye giren arkadaşları tebrik ederken uzun süre şampiyonluk potasında götürdüğüm ligin son bölümünde ilk 3 içinde dahi yer alamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Tekrardan tebrikler.

   Cevapla
 1. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  Ana Tablo da güncellendi. Aşağıda yaptığım mini tabloda bazı yarışmacıların kar puanlarında bir hata olmuş, doğru hali bu.

  (Son hafta sonuçlarından önce sıfır hata için tüm tabloları tekrar inceleyeceğim.)

  Cevapla
  1. patavatsiz3 (Birlik Mh./ ANKARA, 1082 m)

   Öncelikle çok emeğin geçti Santiago üstadım, hakkını helal et. Kesinlikle güzel tecrübe oldu.
   Kendi adıma, deneme senem olarak sonuçlar hiç fena değil. Kısa vadede 4, orta vadede 9. olmuşum. Başından beri hedefim hep ilk 10 idi. 11. hafta uzun vade sonucuna göre ana tabloda ya 11 ya da 10. sırada yer alacağım. Bahar kupası da çok zevkli geçeceğe benziyor.

   Cevapla
 2. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  “Yarışma bitti boşluktayım” diyenler, “daha yeni ısınmıştım” diyenler, “erken havlu attım bıraktım” diyenler, “geç katıldım üsttekilere yetişemedim” diyenlere müjdeli bir haber veriyoruz. Sizler için yeni bir yarışma hazırladık, yarın sabah açılacak olan başlıkla beraber detaylarını öğreneceksiniz.

  Bana göre şu ana kadar yapılan hava tahmini yarışmaları içinde en zevkli ve heyecanlısı olacak olan bu yeni yarışma, Kış Ligine göre daha kısa sürecek ve biraz daha farklı bir formatta yapılacak. Yarışma bittiğinde tadı damağınızda kalacak ve yeni yarışmayı iple çekeceksiniz 🙂

  Cevapla
  1. Akureyri (Acıbadem/İST, 45m)

   Beşincilik mücadelesi çok çetin geçiyor. Son vade sonunda muhtemelen, ben Emre’yi 1 puanla geçiyorum fakat Alkım da beni 3 puanla geçiyor ve 5. oluyor. Cemal Bey soğukçu bir tahmin yapmış, sekizinciliğe düşecek gibi.

   Cevapla
  2. sehirmerkezi (ferah mah.- üsküdar/İst,190m)

   Dereceye giren herkese tebrikler. Gerçekten muhteşem iş çıkardılar. Süper bilgisayarlı devlet kurumları, televizyonda hava durumu sunanlar, süper egolu profesörler inanın analiz ve tahmin konusunda buradakilerden çok daha gerideler. Ayrıca Santiago hocam bir sürpriz olayından bahsetmiştiniz acaba ona ne oldu?

   Cevapla
  3. Cemalmoglu(Beylikdüzü/İST,167 m)

   Öncelikle Kiamme’yi kutluyorum ve ünvanımı arkadaşıma devrediyorum. 🙂
   Ayrıca Santiago ve Commandouz’un hep şampiyonluğun ucundan döndüğünü görüyorum onlarında başarılarının devamını dilerim.
   Kısa vadelerin başarılı tahmincisi Fox’uda gönülden kutluyorum. Bu arada arkadan gelen yeni tahminciler yetişiyor bilginize. 🙂

   Cevapla
  4. kiamme (Suadiye/İST, 8m)

   12 hafta boyunca bana yaşattıkları heyecan için bütün katılımcılara ve Havadelisi.com ekibine çok teşekkür ederim. Yeni hedefim aynı performansı Bahar Kupası’nda da göstermek. Fakat o turnuvada kısa vade tahminleri olacağı için işim çok daha zor olacak.

   Cevapla
      1. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

       Muhtemelen gözden kaçırdınız. Cuma kar olmayacağını düşünerek kar yok dediniz ki olmadı da zaten. Haftabaşındaki 25-30 cm kar olurdan yola çıkıp erimez ve ölçüm olur hesabımız tuttu. Geçen haftaki kısa vadede de ben çok kararsız kalmıştım, hafif bi örtü olur dedim ama tutmadı. Son 2 hafta diken üstüydü bu açıdan.

       Cevapla
       1. Akureyri (Acıbadem/İST, 45m)

        Ben hep yeni kar örtüsü olarak düşündüm, kuralları okurken o kısmı atlamışım. Fakat açıkçası 40 cm kar yağıp, Cuma günü de örtünün kalacağı şeklinde bir öngörümde yoktu. 10-15 cm yağar, 2 gün sonrasına da erir diye düşünmüştüm.

        Cevapla
 3. ALKIM (Kadıköy/İST, 25m)

  Burada da bulunsun.
  Başta Florya-AHL üzere çok ilginç bir görüntü var. Neredeyse 10 dereceye yakın farklar söz konusu İstanbul sınırları içindeki sıcaklıklarda. Kar örtüsü etkenlerden birisi. İlginç…

  Cevapla
   1. kiamme (Suadiye/İST, 8m)

    Teşekkür ederim ama henüz belli olan bir şey yok. Orta vadede gündüz sıcaklıklarını çok düşük tahminlemişim, bence ufak bir fark tayin edecek şampiyonu.
    Ayrıca kısa vadede daha iyi olmam gerektiğini ben de kabul ediyorum 🙂

    Cevapla
 4. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  10. Hafta Uzun Vade Sonuçları

  Çok keskin bir viraj, fakat vurgunu orta sıralardaki yarışmacılar yapmış, zirveye oynayanlar ya sıfır çekmiş ya da düşük puanlar almış. Birinci gelen serdarg‘ye tebrikler 🙂

  Cevapla
 5. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  11. Hafta Kısa Vade Sonuçları

  Müthiş puanlarla ilk üç sırayı alan emre, Akureyri ve Oğuz’u tebrik ediyorum.

  MGM’nin 19.02.2015 Perşembe sabahı rapor ettiği 40 cm kar karşılığında açıkladığı üç günlük toplam yağışın 8 mm gibi komik bir rakam olması sebebiyle yağış değerlendirmesi blog yönetim kurulu kararıyla iptal edilmiştir, tüm yarışmacılara 25’er puan verilmiştir.

  Cevapla
  1. mustikafa (Suadiye/İST,36 m)

   Gerçekten tebrikler gençlere!
   Bu kadar ciddi denebilecek tahmin başarısına şapka çıkarılır!
   Ama bakın ne diyor Azeri hava tahmin sunucusu bey sözlerinin sonunda ;
   “Yer onun göğ onun,Allah özü biler…burnunuzun girmediği yere başınızı sokmayın!”
   Doğru söylemiş atalar ama bir yere itirazım var!
   İnsanlık ve bilim tarihi burnunu her işe sokanların merakı ile uzak durup parmağını bile oynatmayanların arasındaki mücadele değil mi?

   Cevapla
  1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

   Tam da nokta atışı yapmıştım ama, böylesi daha hayırlı olur bence de.

   Cevapla
 6. Red Fox (Zincirlikuyu/Şişli İst. 134 m)

  İstanbul Atatürk Havaalanı’nda 40 cm kar rapor edilmiş. Ancak toplam yağış durumu ciddi olarak belirsiz, dün ve salı günü hem 2 küsür mm rapor edildi. (Yerde 10 cm kar rapor edilmesine rağmen) bugün de Atatürk Havaalanı’nın yağış verileri yok.
  Bunlar sadece eriyen karı mı ölçüyor anlamadım.

  http://www.havaturkiye.com/weather/maps/city?LANG=tr&SI=kph&CEL=C&WMO=17060&TIME=all&CONT=trtr&R=0&LEVEL=140&REGION=0005&LAND=TU&ART=niederschlag&NOREGION=1&PLZ=&PLZN=&SORT=__&TEMP=___&WETTER=__&&TYP=__&SEITE=0

  http://www.havaturkiye.com/weather/maps/city?LANG=tr&SI=kph&CEL=C&WMO=17060&TIME=all&CONT=trtr&R=0&LEVEL=140&REGION=0005&LAND=TU&ART=snow&NOREGION=1&PLZ=&PLZN=&SORT=__&TEMP=___&WETTER=__&&TYP=__&SEITE=0

  Cevapla
  1. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

   Otomatik istasyonlar yağışı tahterevalli mantığı ile çalışan tipping bucket yöntemiyle kaydediyor. Yağan kar düştüğü yerde eridiğinde sorun olmuyor, fakat -2’de yağan kar hazneyi kapatıyor, erime de olmayınca yağış filan ölçmüyor. Dediğin gibi eriyen ölçülüyor sadece. Bu tip durumlarda ısıtmalı yağış ölçerler kullanılması lazım, ama yok tabi ki.

   Cevapla
 7. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Son tahminimi de az önce yaptım, kuytuya çekildim. Lig başlarken hedefim aslında şampiyonluk değildi, ilk 3’e girmekti. İlk haftalarda tökezledim ancak sonra form tuttum ve üst sıralarda yer aldım. Ancak özellikle Kiamme ve Fox daha istikrarlı tahminlerle farkı yavaş yavaş açmaya başladılar. Son 2 vadede artık hedefimi genel şampiyonluktan, kısa ve orta vade şampiyonluğuna çevirdim. Ayrıca genel şampiyonluk için bir umut uzun vade de büyük risk aldım, bakalım.

  Cevapla
 8. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  – Şu an itibariyle ligde açıklanmamış bir sonuç bulunmamaktadır.

  – Dün gece yayınlanan 9. Hafta Orta Vadesinde bazı hatalar vardı, Melih Meriç‘in uyarısı ile düzeltildi, şu an güncel.

  tarassud rumuzlu üyemiz dışındaki tüm tahminciler 11. hafta (son hafta) tahmin gönderebileceklerdir. Hiç devamsızlık yapmadan ligi bitirdiği için kendisini yürekten tebrik ediyorum.

  Cevapla
   1. patavatsiz3 (Birlik Mh./ ANKARA, 1082 m)

    Hedefim yarışmaya başladığımdan beri ana tabloda ilk 10’a adımı yazdırabilmekti. İlk hafta tatilde olmam nedeniyle lig’e 2. haftadan başlayabilmiştim. Ciddi bir dez avantaj olduğunu düşünsem de yapacak bir şey yok, hedef hedeftir 🙂
    Bu arada Santiago üstadım; bir süprizden bahsediyordunuz, ne oldu bizim süpriz işi? 😀

    Cevapla
 9. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  10. Hafta Kısa Vade Sonuçları

  Yağış haricinde tahminciler ortalama olarak iyi bir iş çıkarmışlar. Kısa vadenin prenslerinden Commandouz bu etabı lider olarak tamamlamış, kendisini kutluyoruz 🙂

  Cevapla
  1. Cemalmoglu(Beylikdüzü/İST,167 m)

   Santiago tam şu kar konusunda bir pazarlık yapalım diye düşünürken bir baktım tabloları hazırlayıp 25 puanları cebe atmışsınız bile 🙂 Evimin önü kardan yıkılırken bu kategoride puan alamadık. Bu iş tam 50 puanımın buhar olmasına yol açtı zira iki vade de kar var demiştim. Galiba geçen seneki şampiyonluktan sonra bu sene artık pes etme zamanı geldi. Yine de üst sıralarda yarışmayı bitirmeyi umuyorum. Bu arada kim şampiyon olacak merakla bekleyeceğim.

   Cevapla
 10. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  Ligde artık son iki haftanın tahminlerine geliyoruz.

  Red Fox ve Commandouz’un pas geçtiği bu haftada Kiamme büyük ihtimalle çok iyi puan alıp öne geçecek gibi görünüyor.

  Lig bitiyor diye üzülenler, elimde olmadan iki haftayı kaçırdım şanssızım diyenler, sular kesikti ondan yapamadım diyenler de üzülmesin. İki hafta önce bahsettiğimiz sürpriz hazır sayılır, ilkbaharı bomba gibi karşılayacağız, detaylar çok yakında.. 🙂

  Cevapla
   1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

    Uzun vadeden Santiago’nun pas geçtiği hafta 34, Kiamme’nin vazgeçtiği hafta 0 puan almıştım. Bu uzun vade çok fena yaktı beni. Toplam 567 puan almışım 7 haftada. Ortalama 84 puan almama rağmen hala şampiyonluk yarışının içinde olmama ben bile şaşırıyorum 🙂

    Cevapla
    1. Red Fox (Zincirlikuyu/Şişli İst. 134 m)

     Commooo biz kısa vade çocuklarıyız. 😦

     Ben de o hafta sıfır aldım. Daha da kötüsü o hafta aynı Akureyri gibi kar var yok tahminini karıştırıp havada yağmasına göre hem kısada hem de ortada, kar demiştim. 50 puan hiç yok yere gitti. Bu olmasaydı o sıfıra yine o kadar yanmazdım.

     Ben de bu yüzden yarış içinde olmama şaşıyorum.

     Cevapla
 11. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  7. Hafta Orta Vade Sonuçları

  Bir hayli dalgalı bir tur olmuş, üstatlardan bazıları iyi bir tahminle zirvede iddiasını sürdürürken ligin lideri Süleyman ve geçen senenin şampiyonu Cemalmoglu‘nun da aralarında bulunduğu bir kaç tahminci ağır darbe almış.

  Son haftalardaki atağıyla ana tabloda liderliği elen geçiren ve şampiyonluğun en büyük favorisi konumunda şu anda Red Fox ve ortalama bazında puanları iyi olan Kiamme var.

  Commandouz, Süleyman, Santiago, Cemalmoglu, Alkım ve Akureyri ise bu ikiliyi geriden takip ediyor.

  Birinci Red Fox‘a ve yakın puanla ikinci gelen Commandouz‘a tebrikler.

  Cevapla
 12. Santiago (Florya - IST / 47m) Yazıyı Yazan

  6. Hafta Orta Vade Sonuçları

  Otacı/Hilal Duran lobisi ve Sergün’e tebrikler.

  Otacı/Hilal Duran Lobisi, lig bitiminde en yüksek puanı alan isim üzerinden tek bir kişi olarak değerlendirilecektir.

  Cevapla
    1. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

     7.hafta tahminlerinde de fazla fark yok. Gerçekten lig harika gidiyor, ben çok önemsiyorum mesela. Bana göre çekişme son vadeye kadar devam edecek. Akureyri ve Red Fox çıkışta. Alkım çıkışını son vade de sürdüremedi. Cemal Bey’de de birazcık düşüş var. Ayrıca Süleyman Bey’i bu zamana kadar sürdürdüğü liderlik için kutluyorum.

     Cevapla
 13. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Kısa vade için maksimum 10.3, minimum 6.5, yağışta 26 mm. oldu, sonuçları merakla bekliyoruz

  Cevapla
 14. Commandouz (Bayrampaşa-148 m)

  Arkadaş, bütün şampiyonluk adayları mı yağışa 25 mm. verir yahu. Bütün moralim bozuldu 😀

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s