Haberler


Kısaca bildireyim. İsviçre Bern Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi’nden iklim bilimleri dalında doktor ünvanı aldım. 6 Haziran Pazartesi gününden itibaren İstanbul’da yaşamaya kaldığım yerden devam edeceğim.

Görüşmek üzere sevgili hava delileri.

Reklam

Haberler” üzerine 23 düşünce

 1. Zafer

  Tebrikler. Her şey bir yana, artık olağanüstü bir meteoroloji olayı esnasında “Açılın, ben doktorum!!” bile diyebilirsin 🙂

  Cevapla
 2. erdinç

  tebrik ederim. insanın sevdiği işte ilerlemesi çok büyük mutluluk olsa gerek. inşallah ayağınız uğurludur

  Cevapla
 3. ALKIM

  Ben de gecikmeli bir hoşgeldin diyorum memleketine dönüşünden dolayı. Buralar pek bıraktığın gibi değil gerçi ama halen Türkiye işte. Umarım kısa sürede adapte ve mutlu olursun. Görüşmek üzere.

  Cevapla
 4. havaankara

  Hocam, hayırlı olsun. Başarılarının devamını dilerim.
  İnşallah ilerde yapacağın çalışmalarla adından söz ettirir ve daha bir çok Hava Delilerine örnek olursun.

  Cevapla
 5. kar delisi

  selam noaa göre karadeniz sıcaklığı 5 derece ile en yüksek anomaliye sahip görünüyor. doğu akdeniz’de bu sıcaklık artışı balık sürülerini etkilemez mi

  Cevapla
 6. tengizman

  Tebrikler sensei. Madem Istanbuldasin, kisin Istanbul ve cevre illerdeki deliler toplanir bir mangal yapariz artik 🙂

  Cevapla
 7. carcass

  Çok çok çok tebrik ederim Ozan Hocam. Yalanım yok, sanki o mertebeye kendim gelmişim gibi sevindim, heyecan duydum, onore oldum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizden ve camiadaki hava delilerinden öğrenilecek, beraber konuşulacak daha çok konu var. Artık tekrar İstanbul’da yaşayacağınıza göre her gelen sistemde ortak sevineceğiz, sağ gösterip sol vuran – veya vurmayan – sistemlerde de ortak olarak üzüleceğiz demektir 🙂 Hoşgeldiniz hocam…

  Cevapla
 8. Ozan Deniz

  2007 yılının sanırım Haziran ayında uzun bir düşünme dönemi sonrasında İsviçre’ye giderken çok şeyi arkanda bırakarak bu kararı verdin. Biliyorum ki özellikle ilk günler çok gözyaşı döktün ve ülkeni aileni özledin. Fakat ne kadar doğru bir karar verdiğin ve geride bıraktıklarından çok dafa fazla şeyler kazandığın çok net göz önünde . Gerçekten özenilecek azmin, kararlığın ve başarın için çok büyük övgüyü hak ediyorsun. Ben de hava deliliğinde, seninle ilk yola çıkan bir arkadaşın olarak gurur duyuyorum. Türkiye’de, seni başta ailen eşin, ve tabii ki arkadaşların büyük gururla karşılıyor. Hemen her hafta görüşürken 4 yıldır bir kez bile görüşmedik 🙂 İlk karşılaştığımızda 4 yıl daha yaşlanmış olarak göreceğimiz için birbirimizi şaşırmayalım (Alpler senı dahada genç yapmıştır ve tabii ki karlı geçen 4 sene ve bizde de tam tersi durum yaşlandırdı bizi ).Yeniden tebrikler Mert adaşım. Artık yüz yüze görüşmek üzere.

  Cevapla
 9. mtngrnlr

  Tebrikler Ozan. Bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim. İstanbul’a yerleştiğine göre önümüzdeki kış sezonunda İstanbul’a kar yağdırmak için Sibirya’yı güneye çekecek kadromuz biraz daha güçlendi diyebilir miyiz? 🙂

  Cevapla
 10. Santiago

  Tebrikler Ozan. Başarılarının devamını dilerim.

  Ayrıca artık yurda döndüğüne göre, sistemler İsviçre’ye aksın diye dua etmeyeceğini umuyor, uçak paralarının cebinde kalacağını hatırlatıyor ve deniz seviyesinde kar beklemenin tadını gel tekrar yaşa diyorum 🙂 Hoşgeldin!

  Cevapla
 11. Mahmut TURAN

  Tebrikler, vermiş olduğunuz emeğin karşılığını bulduğunuzu umar bundan sonraki akademik hayatınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

  Cevapla
 12. Taylan

  Bukowski bir kelamında buyurmuş ki; “Entelektüel; basit bir şeyi karmaşık söyleyebilen kişidir; sanatçı ise zor bir şeyi kolay..”.

  Çok karmaşık ve geniş çerçevede bilgi- birikim gerektiren konuları “parkta oturan kız çocuğuna” anlatabilmek ise bilim adamlarına ait bir hünerdir.

  Hem entelektüel olmak hem de zor şeyleri basit anlatabilmek olarak da tarif edilebilecek olan bu hüneri haiz Dr. Ozan Mert GÖKTÜRK’ün icraatını çağında takip edebilmek, ne güzel bir tesadüftür ki bizim neslimize şans oldu….

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s