Kamuoyu Yoklaması


Oylama tamamlandı. Tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Ben merkez oyları her zaman daha fazla ciddiye alıyorum. 113 kişi (%38.3) bol karlı bir kış beklerken, 101 kişi (%34.2) bu kışın uyduruk sistemlerle geçeceğinden korkuyor. Kafa kafaya diyebiliriz. Öte yandan, 64 kişinin (%21.7) gönlünden efsane bir kış geçiyor. Aşırı karamsarlar ise %5.8’de kalmış.

%57.7 ile tipiciler, nam-ı diğer göz gözü görmesinciler kar severlerin çoğunluğunu oluşturmuş. Sakin yağabilir ama soğuk sağlam olsun, taneler boşa gitmesin diyen Anadolu kaplanları %22.1 ile ikinci sırada. Sea effect hastaları yani sağanak kar sevenler %16.7’de kalmış.

Reklam

Kamuoyu Yoklaması” üzerine 10 düşünce

 1. Gürhan Salaçin

  “Kar nasıl yağsa seversiniz?” sorusu şimdiye kadar hava için duymadığımız türde bir soru. Çok sevdim arzumuzun sorulmasını. Hani ‘kahveyi nasıl alırsınız? ‘ gibi. :)))İzmirliyim ama Uşak ve Sinop’ta da yaşadım. Sinop’taki kar en güzeliydi. Sıkıntısı olmazdı çünkü bir iki gün içinde eriyiverirdi.

  Cevapla
 2. tayfun

  Ben de en çok “kar nasıl yağsa seversiniz?” sorusunu sevdim fakat şıklarda (bilgisizliğimden de olabilir) kendi aradığım cevabı göremedim. Ben en çok yavaş yavaş iri taneler halinde (lapa lapa) yağan karı seviyorum, hatta bu tip yağış sırasında hava da yağış öncesine göre nispeten ısınıyor. Bu şıklardan hangisine uyuyor?

  Cevapla
 3. erdinç

  güzel olmuş fakat kimse de bilimselliği elden bırakmamış. hatta benim gibi 21. yüzyılın efsanesi olur şıkkını işaretleyenler bile içten içe buna inanıyorlar diye düşünüyorum. haziran ağustos ekim yağış ve sıcaklık bazında bu kışa dair olabilecek ekstrem hadiselere inancı arttırıyor olabilir.

  Cevapla
 4. Mami

  Güzel olmuş ve dikkatimi çeken 21. yüzyılın efsane kışı olur diyenlerin sayısı az değil 🙂 İnşaAllah öyle olur 🙂 Ben de umutluyum ama o kadar değil …

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s