Sen Yapma Bari NTV!


Haber burada. Altına yorum yaptım, dedim ki, yapmayın etmeyin, Tokyo’ya kışın kar yağar, bu olsa olsa Nisan ayı geç kar rekorudur. Haberi düzeltseniz iyi olur, bu şekilde yanlış anlaşılıyor. Yorumumu yayınlamadılar.

İnternette iki dakika araştırma yapmamla gerçek ortaya çıktı.

Diyor ki, 1969 yılına ait olan en geç kar yağışı rekoru bu sene egale edilmiş.

Haberi yapan arkadaşın Tokyo’nun iklimi konusunda çok bilgisi olmayabilir, ya da haberi doğru anlayıp yanlış ifade etmiş olabilir. Bunda anormal bir şey yok. Ama hem özensiz hem de uyarıları dikkate almayacak kadar burnu büyük çalışanlar NTV’ye yakışmıyor.

İlave: Ozan Deniz uyardı, aynı haber Milliyet’te de çıkmış.

İlave 2: Serkan bey uyardı, haberi geçen Anadolu ajansıymış. Demek onun için rahmetli dedem “susun, ajans başladı” diyordu haberler başlayınca. ‘Ajans’tan gelen ne varsa medya ve herkes sorgulamadan kabul ediyor. Demek ki etmemek lazım.

Reklam

Sen Yapma Bari NTV!” üzerine 9 düşünce

 1. metin

  Ben biraz daha farklı düşünüyorum.Bence bu haber kasıtlı olarak yapıldı.Haber bu şekilde ajansa düşmeseydi pek dikkat çekici olmazdı.Düşünsenize “Tokyo’ya Nisan ayında 4o yıl sonra ilk defa kar yağdı”şeklindeki bir haber ilgi çekici olmazdı.Ama “Tokyo’ya 40 yıl sonra ilk defa kar yağdı.”cinsinden böyle haberlere meraklı olan milletimiz için”vay be”dedirten cinsten bu haber çok ilgi çekici olacaktı.Bunu dünya kadar haber yapan a.a. ve ntv çalışanının anlamayacağını zannetmiyorum ben.Yani Tokyo’ya Nisan ayında 40 yıl sonra yağan karla miletimizin ilgileneceğini zannetmiyorum haksız mıyım.

  Cevapla
 2. tengizman

  Ulan arkadas, su kadarcik kar bile subat 10’dan sonra Istanbul’a yagmadi.Ne bahtsiz memleketiz yahu.Su 30 cm lik kisa boylu,serce gozlu insanlarin sehri kadar olamadik.Bir de koskoca metropoluz diye ovunuruz.Karsiz metropol mu olur be:(

  Cevapla
 3. Cemal

  Ozan kardeş haberi ilk televizyondan izlediğimde Tokyo’dan defalarca kışın kar fırtınası haberlerini de yapanın aynı medya olduğunu düşününce kendi kendime güldüm. Benim hatırladığım Tokyo kışın New York gibi soğuk baskınlarına açık bir şehir. Nisan ortalarında bile kar geçişi olması bunu destekliyor zaten.

  Cevapla
 4. çihiro

  halbuki tv de en iyi hava bülteni ntv ye ait.gökhan abur a danışılmadan geçilmiş haber 🙂

  Cevapla
 5. serkan

  Hatayı yapan dikkatli incelerseniz ntv değil haberi geçen anadolu ajansı. aynı hatalı ifade başka sitelerde de var. ntv biraz dikkatli davranarak bu hatayı farkedebilirdi ama belli ki gelen haberi aynen yansıtmış ama bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin. anadolu ajansı devlete bağlı bir kuruluş olduğu için ve ordakilerinde zihniyeti en azından dminin yanlışlarından anlaşılabileceği için böyle hatalara şaşırmamamız gerekir. badem bıyıklılar sarmış dört bir yanımı al birini vur ötekine. Allah sonumuzu hayretsin.

  Cevapla
 6. Anıl

  azıcık dünya şehirlerini takip eden herkes zaten bunun hatalı bir haber olduğunu anlamıştır zaten ama bilgi için teşekkürler

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s