Hoş Geldin Sonbahar


Çok uzun süren yaz mevsimi Kurban Bayramı’nda ılıkçılara son jestini yaptıktan, soğukçulara da son kazığını attıktan sonra, bayrağı sonbahara teslim ediyor.

Pazartesi günü öğle saatlerinden itibaren Trakya’dan ve Ege’den yurda giriş yapan yağışlı ve serin hava, haftanın ilerleyen günlerinde tüm yurdu etkisi altına alacak. Hava sıcaklıkları 10 derece civarında azalırken birçok bölgede kuvvetli yağışlar görülecek.

cats1

Bu hafta beklenen yağışlar Karadeniz’in orta ve doğusu ile Akdeniz’in batısı ve doğusunda su baskını ve sele sebep olabilir (aşağıdaki haritaya bakın).

cats3

İstanbul’da pazartesi akşam saatlerinden itibaren yağışın başlayacağını, bir müddet ara verdikten sonra Salı günü öğleden sonra ve akşam saatlerinde kent genelinde aralıklarla tekrar etkili olacağını düşünüyoruz, fakat İstanbul’daki yağmurun çok şiddetli olması zor gibi görünüyor.

Bu serin ve yağışlı hava dalgasının yurt genelinde hafta sonuna kadar etkili olmasını bekliyoruz. Hafta sonundan sonra yeni bir yağışlı ve serin hava dalgası etkili olabilir.

Reklam

Hoş Geldin Sonbahar” üzerine 32 düşünce

 1. Oğuz Bezirci (@Ouz_Bezirci57)

  Afyon’da dün çok güzel sağanak yağmur vardı.Bugün sabah ince ince yağan 45 dk’lık yağış aldık ve şu an hava parçalı çok bulutlu. Sonbahar iyice hissettirdi kendini. Perşembe ve cuma gününü bekliyoruz. 😀

  ECM ekim başına sistem vermiş ama GFS vermemiş. Gönlümüz ECM’den yana. 🙂

  Cevapla
 2. sonerbuyuk (aydıncık/Mersin/50m)

  Dün Kızkalesi civarını 2. kez vuracak olan kütlenin biri kuzeyimizden geçerken.

  Dün akşam saatlerinde hafif sağanak ve yıldırım.

  Gece 2.30 civarı bir de downburst yaşadık müthişti. En son 2004 yarı yılı karne alacağımız gün yaşamıştım.

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s