Bu Hafta Bahar, Ama Deniz ve Kenarı Halen Soğuk


Türkiye’de yeni haftanın büyük bölümü bahar havasıyla geçecek. Gündüz maksimum sıcaklıklar kademe kademe yükselerek çarşamba-cuma arasında ülkenin batı ve ortasındaki çoğu yerde 20-25; güneyinde dağ tepe olan, dolayısıyla fön rüzgarı alacak alçak yerleşimlerde 25-30 derece arasında ölçülecek. Sadece ülkenin doğu yarısında ve Akdeniz Bölgesi’nin yaylalarında, yerel olmak üzere sağanak yağmurlar görülebilir.

Bununla birlikte Karadeniz ve Marmara Denizi’nin hemen kenarındaki yerleşimlerde, rüzgarın denizden eseceği anlarda hava bir anda soğuyabilecek, hatta lokal olarak sis hadisesi de görülebilecek. Böyle olduğunda deniz kıyısı ile biraz içerideki semt/ilçeler arasında ciddi sıcaklık farkları meydana gelecek. Bu tip olayların tahmini 1-2 gün önceden bile zor olduğu için, nerede ne zaman olur şu an kesin bir yorum yapamıyoruz… Karadeniz ve Marmara Kıyıları’nda yaşayanların akıllarında tutmaları gereken şey, bu mevsimde denizin kıyısında veya üzerinde (vapur vb.) olduklarında oldukça üşüyebilecekleridir. Yanınızda hırka, mont vb. bulundurmanızda her zaman fayda var.

exDenizSuyuHaritasiCiz.aspx

Cuma günü ülkenin en batı ucundan başlayıp önümüzdeki hafta sonu muhtemelen ülkenin muhtemelen büyük bölümüne yayılmak üzere soğuma ve yağış gözüküyor.

Herkese güzel bir hafta dileriz.

Reklam

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s