OMÜ Meteoroloji Öğrenci Almaya Başlıyor…


Önemli son dakika haberi: Türkiye’nin İTÜ’dekinden sonra ikinci meteoroloji bölümü olan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meteoroloji (Mühendisliği) Bölümü, ilk öğrencilerini 2015 sonbahar yarıyılında alacaktır.

Bu vesileyle ikinci haberi de vermiş olayım; Temmuz’dan itibaren ben de (Havadelisi Ozan Mert Göktürk) yardımcı doçent olarak Samsun’daki bu bölümde göreve başlıyorum, öte yandan İstanbul’la bağım devam edecek, çok sık gidip geleceğim.

Bölümümüzle ilgilenen ve öğrencisi olmayı düşünebilecek genç arkadaşlar bana havadelisi@gmail.com mail adresinden ulaşıp merak ettikleri şeyleri sorabilirler…

Reklam

OMÜ Meteoroloji Öğrenci Almaya Başlıyor…” üzerine 10 düşünce

 1. serdarg (4.Levent-İst/100 mt)

  Ozan hocam öncelikle tebrik ederim. Geçen Pazar günü kızımı Teog sınavına hazırlık için gönderdiğimiz bir dershanenin, yerleştirme ile ilgili düzenlediği bir rehberlik toplantısını yorumsuz vermek istiyorum.

  3-4 yıl içinde nasıl bir nesille karşılaşacağımızı herkesin anlaması, çocukları da henüz bu yolda olan velilere biraz bilgi vermiş olayım.

  Öncelikle, ülkemizin önde gelen birçok Anadolu lisesinde dışarıdan müdahale ile yönetim ve öğretmen kadroları revize olmuş durumda. Bu okulların 11. ve 12. sınıflarındaki öğrencilerin birçoğu kapanıp akademik liseye dönüşen dershanelere geçiş yapmış durumda. Düşünün büyük zahmetlerle çocuğunuzu gönderdiğiniz iyi Anadolu Liselerinden (Kabataş, Cağaloğlu, İstanbul Erkek vb) sırf üniversite hazırlık için bu ucube akademik liselere geçen azınsanmayacak öğrenci var. Diplomalarını da bu liselerden alacaklar.

  Bugün itibariyle, dershanecilikte önde giden kurumların akademik liselerinin 11. ve 12. sınıf kontenjanları dolmuş durumda.

  Peki bu akademik liseler neden ucube? Çocuğunuzun 4 Yıl boyunca dershane benzeri bir ortamda sadece test çözerek bir lise eğitimi aldığını hayal edin!
  Sonuçta; yeni sistemin akademik liselerde okuyan öğrencilerin önünü açacağı kesin. İşte size geleceğin üniversite öğrencileri.

  Cevapla
 2. carcass (Eskişehir,804m)

  Hayırlı uğurlu olsun Ozan Hocam, bu son zamanlarda duyduğum iyi haberlerden biri. Çok sevindim adınıza.
  Benden geçti ama çocuğum olursa direkt göndereceğim OMÜ Meteoroloji Bölümü’ne 🙂 (Elbette isterse)

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s