Kurban Bayramı’nda Hava: Kuzeyde Epey Serin, Güneyde İyi


Sabahleyin bizim mahallede de nihayet sular geldi. Yıkandık filan… Onun sevinciyle siz sayın takipçiler için bir bayram tahmini yazayım dedim.

Kurban Bayramı’nda hava çoğunlukla yağışsız, çoğu yerde güneşli… Fakat kuzey ve iç bölgelerde sıcaklık poyrazla birlikte mevsim normallerinin altında… Yani hava epey serin… Güneyde sıcaklık mevsim normalleri civarında, denize girilir, geride bıraktığımız hafta sonu gibi olmaz…

Marmara ve Karadeniz daha bir bulutlu, arada biraz ıslatıp geçen sağanaklar olabilir… Ama zararı olmaz… Seyahate engel olacak, hava veya deniz ulaşımını aksatacak bir vaziyet şu an görünmüyor, gerçi Marmara’da feribota binecekler biraz sallanabilirler, özellikle arefe (Cuma) günü… Dönüşte de poyraz sağlam olacak gibi duruyor.

Perşembe günü bir güncelleme yaparız rüzgar durumuyla ilgili, öteki verilerde fazla bir değişiklik olacağını sanmam.

Sağlıcakla kalınız.

Reklam

Kurban Bayramı’nda Hava: Kuzeyde Epey Serin, Güneyde İyi” üzerine 6 düşünce

 1. SpanK ( Fındıkzade/İST, 21m )

  Radyoda diyorlar ki, bayramda Marmara’da hava 22 derece filan olacakmış, iyi de zaten şuan 22 derece, bayramda poyraz olacak, hava daha da soğuk olacak, nasıl aynı sıcaklık olur diyorlar anlamadım? Reklam kokuyor bence millet tatile gitsin diye böyle söylediklerini düşünüyorum.

  Cevapla
  1. timur fırtına(Çekmeköy/İST,150 m)

   Tahminimce Bayramda hava gündüzleri 19-20 derece geceleri 16-17 derece sabaha doğru sıcaklık 13-14’e düşebilirAma,Freemeteo gibi GFS tahminlerinde gündüzleri nedense 22 derece görünüyor.

   Bununla birlikte zamanla 45-50 km/s olabilecek poyraz da olacak ve hissedilen sıcaklığı düşürebilir.Yağış olarak bir tek Arefe Günü riskli görünüyor yağsa da 2-3 damladan öteye gitmez o ayrı 🙂

   Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s