İbretlik İstatistik


Feysbuk sayfamızı beğenen yaklaşık 4600 kişi üzerinden hesaplanmış bazı istatistikleri siz sayın okurlarla paylaşmak isterim.

Tüm Feysbuk kullanıcılarının yaklaşık %14’ü, 18-24 yaş arası kadınlardan oluşuyormuş. Buna karşılık bizim sayfayı beğenenlerin yalnızca %7’si bu yaş grubundaki kadınlar.

Durum 13-17 yaş arası genç kızlara bakıldığında daha da vahim: Feysbuk içinde %7, bizi beğenenler arasında %1 bile değil…

Gelgelelim 13-24 yaş arası erkeklerin Feysbuk içindeki oranı ile bizim sayfayı beğenenlerin içindeki oranları birbirine yakın (13-17 yine çok iyi değil, ama 18-24 iyi).

Bütün bu veriler, genç hava delisi erkeklerin “abi kıza bulutları gösterdim hiç umursamadı yeaa” serzenişlerini doğrular ve açıklar nitelikte. Kızlar havayı önemsemiyor. Varsa arabayla filan gezdireceksiniz ne yazık ki. İşiniz kolay değil gençler.

Yaş ilerledikçe iki cinste de havaya ilgi belirgin biçimde artıyor. Örneğin 25-34 yaş arası kadınlar Feysbuk’un %11,8’ini, bizim sayfayı beğenenlerin %12’sini oluşturuyor. 45-54 yaş kadınlar arasında sayfa beğenenlerin oranı Fesybuk oranının neredeyse iki katı! Teşekkür ederiz, ama lütfen biraz daha erken davranalım. Genç erkekler rahatsız.

Reklam

İbretlik İstatistik” üzerine 2 düşünce

  1. Divadonnabella

    Ahhahha güldürdünüz beni. Doğru bir tespit. Genç kızlar mala bağlamış. Ama ben öyle değildim. 13 yaşındayken de hava olaylarına ilgim büyüktü 🙂 İyi ki varsınız da takip ediyorum 🙂

    Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s