Mikroklimaların Laneti


temps

Şekilde, bugün saat 16 itibariyle Türkiye’nin özellikle batısında renklerin birbirine karıştığını, sıcaklıkların çok kısa mesafelerde bile ciddi farklar göstererek onlarca mikroklima bölgesinin ortaya çıkışını haber verdiğini görüyorsunuz. Bu, dünya para verip satın aldığı otomatik istasyonlardan gelen verileri doğru dürüst yayınlamayı bile beceremeyen, yani harcadığı paraları aslında doğrudan çöpe atmış olan meteoroloji kuruluşlarına sahip ülkelere Allah’ın verdiği bir ceza olarak biliniyor. Sonuç olarak Edirne Merkez’den Lalapaşa ilçesine giden birisi sıcaklığın 18 derece birden düşmesi sonucu hastalanacak. Kurunun yanında yaş da yanacak.

Madem istasyonları çalıştıramayacaksınız ve/veya verileri sağlıklı biçimde ulaştıramayacaksınız, niçin bizim vergilerimizi çarçur ediyorsunuz… diye sorarmışım. İlahi ben!

Bu yazı Devlet Meteoroloji İşleri içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to Mikroklimaların Laneti

  1. Ozan abi, ben sandım ki rüzgardan bu farklar oluşuyor, ama sonra fark ettim kinaye varmış doğru mudur?

  2. Yemin ederim önce düşündüm, acaba Trakya’da kuvvetli bir sağanak geçişi mı oldu, ya da yerel rüzgarlar mi sıcaklığı bu kadar düşürdü diye, ancak sonra farkına varabildim başlıktaki kinayenin. Söylenecek soz yok gercekten bu rezillige

  3. Hocam gece kar görür müyüz? Bizim sokak 20 derece ama aşağı mahalleden umutluyum 🙂

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s