Şimdi İstanbul’da Olmak… Yok, Kalsın.


İstanbul bugün bunaltıcılıkta Akdeniz kıyılarıyla yarışıyor. Eminönü’nde sıcaklık 34 derece, nem %57 olmuş saat 16 itibarıyla. Hissedilen sıcaklık 45 derece. Kilyos 32, nem yüzde 74, hissedilen yine 45…

İstanbullulara sabır diliyorum. Sıcağın ve nemin ucu bucağı görünmüyor.

Reklam

Şimdi İstanbul’da Olmak… Yok, Kalsın.” üzerine 10 düşünce

 1. devrim

  izmir düne nazaran biraz daha iyi gibi… türkiye’den zar zor bulduğum kendime göre de yüklü para verdiğim ısı ve nem ölçerım (hatalı ölçüyormuş meret) düne göre daha iyiyi gösteriyor şu saatlerde 30 derece yüzde 55 nem… yarın yakın bir yerlere yağmur düsse de serinlesek…

  Cevapla
 2. ALKIM

  İnsanın işyerinden çıkası gelmiyor. Arabadan inesi gelmiyor. Eve giresi hiç gelmiyor. Şu an saat gece yarısını geçmekte ve hissettiğim sıcaklığın 37 derece olduğunu tablodan öğreniyorum. Sabah yine nemli değil su birikintili bir yatakta uyanacağımı bildiğimden uyuyasım da gelmiyor. Duş alıyorum, giyinmeye kalmadan terlemeye başlıyorum. Kadıköy’deyim ve bu kadarı gerçekten fazla.

  Cevapla
 3. ozan deniz

  Sıcağın sonunda yani mevsım değişirken inanılmaz şeyler olacak. Tahmınen 25-30 agustos civarı. Sabırla bekleyelım.

  Cevapla
 4. bulut75

  Haklısın ozan şu sıralar İstanbul çekilecek gibi değil. Kilyos’tan bahsetmişsin %74 nem demişsin. Gerçekten de öyle bir nem var ki 3 kilometre ilerideki gemileri görmekte zorlanıyoruz. Etrafta şeffaf bir renk hakim bugünlerde. Bu da nem herhalde. Nemden, dışarıdaki plastik sandalyeler bile nasibini alıyor. Gece çalıştığım da oluyor burada. Ama ilginçtir gündüzden daha çok; gece saatlerinde, hatta şöyle söyleyeyim sabah saatlerine doğru şöyle 4-4,5 gibi dışarıda oturmak için bıraktığımız sandalyeler bayağı bayağı ıslanıyor. Yani gündüz bu derece ıslanmıyor masa, sandalye, metal eşyalar… İlginç. Gündüz daha çok nem olması lazım öyle değil mi. Gündüz güneşin etkisiyle deniz daha çok ısınır ve buharlaşır. Vardır bilimsel bir açıklaması herhalde.

  Cevapla
  1. havadelisi Yazıyı Yazan

   Gece hava serinlediği için havanın barındırabileceği nem miktarı azalıyor, onun için bağıl nem yükseliyor ve nem oraya buraya yapışıyor. Kolay gelsin işlerin.

   Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s