Gereği Düşünüldü: Sıcaklar Uzuyor


MEB’in yaz tatilini uzatmasının ardından bizler de Havadelisi ekibi olarak yaz sıcaklarını uzatmaya karar verdik. Her şeyi devletten beklemek olmaz. Biz de elimizi taşın altına koyduk. İlgili makamlarla yaptığımız istikşafi görüşmelerin ardından bir karara vardık. Sonuç olarak önümüzdeki bir hafta hatta 10 günlük süreçte Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu hariç bölgelerin neredeyse tamamında en yüksek sıcaklıklar 30 derece civarında dolanacak. Hatta madem tatil devam ediyor Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da(doğusu hariç) 35 derece civarı da olsun istedik. Sıcakların ucunu açık bıraktık ki 10 gün sonra halkın iradesine başvurup devam edip etmeyeceğine karar verebilelim. Halkın iradesini beğenmezsek 1 hafta sonra tekrar sorarız, aradaki boşluğu da geçici sıcaklarla doldururuveririz gider.

DİKKAT!!!: Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyindeki şiddetli yağış, buna bağlı sel, heyelan riski cumartesi gününe kadar devam ediyor. Bu bölge için alarm durumu ortadan kalkmış değil.

Not: Marmara ve Ege kıyılarındaki sıcaklara gündüz saatlerinde en azından önümüzdeki çarşambaya kadar kuzeyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgarlar eşlik edeceğinden bunaltıcılık sınırlı olacaktır. Gece saatlerindeki nem seviyesi zaman zaman yükselse de Ağustos başındaki kadar rahatsız edici olmayacak. Yine de mevsimine göre geceler sıcak geçecek.

3 büyük şehirde önümüzdeki 5 günün hava durumu:

İstanbul: Parçalı, az bulutlu ve çoğunlukla güneşli. En yüksek sıcaklıklar 29-32 derece arasında olacak, karasal noktalarda biraz daha tırmanabilir. Gündüz saatlerinde poyraz kuvvetli. Gece sıcaklıkları kuzeyinde ve karasal yerlerde 20 derece, diğer kesimlerde 22-23 derecelerde.

Ankara: Parçalı, az bulutlu. En yüksek sıcaklıklar 28-30 derece aralığında. Geceleri serin. Sıcaklıklar 15 derecelere kadar düşecek.

İzmir: Sıcak da sıcak. En yüksek sıcaklıklar 30 derecenin altına düşmeyecek, 35 derece civarı mümkündür. Rüzgar var ancak etkisi oldukça sınırlı. Geceleri eskiye göre kısmen daha rahat geçecek. 22-24 derece aralığında.

Reklam

Gereği Düşünüldü: Sıcaklar Uzuyor” üzerine 2 düşünce

  1. izmirdehava (Alsancak, 2m)

    Bugünlerde özellikle Güney Ege ve Batı Akdeniz’de artan orman yangını riski konusunda da çok dikkatli olunmalı. Rüzgarlı, kuru havalarda kızılçam ormanları yangına karşı çok daha hassas. İnşallah yazın son günlerini de önemli bir yangın yaşamadan geçiririz.

    Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s