Hava Delisi Kimdir


IMG-20150716-WA0000Blogun yaratıcısı ve başyazarı, iklimbilimci Dr. Ozan Mert Göktürk (ayrıntılı özgeçmişi ve yayın listesi için buraya tıklayabilirsiniz), 1979 yılında İzmit’te doğdu. ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü‘nde iklim ve deniz bilimleri dalında yüksek lisansını; İsviçre’de, Bern Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi Oeschger İklim Değişimi Araştırmaları Merkezi‘nde doktorasını tamamladı. ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde ve İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nde doktora sonrası araştırmacı olarak bulundu. Halen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesidir. Anadolu ve çevresindeki modern ve tarihsel iklim değişkenliği; Türkiye’yi etkileyen hava olaylarında Anadolu’nun coğrafi yapısının ve çevresindeki denizlerin rolü başlıca akademik ilgi alanlarıdır, ayrıca kendisi böyle şeyleri çocukluğundan bu yana iflah olmaz biçimde merak etmektedir.

Bu sayfalarda özellikle Türkiye’nin havası ve iklimine dair değerlendirmeler ve yorumlar bulacaksınız. Ozan Mert Göktürk ve diğer yazarlar, yazdıklarından alıntı yapıldığı takdirde uygun şekilde referans gösterilmeyi beklemekte ve bunun medeni bir davranış olacağını düşünmektedirler. Hepinize teşekkür ederiz.

Yazılarla ilgili yorumlarınızı yazıların altına, diğer görüşlerinizi ‘Atış Serbest’e yazabilirsiniz. Tabii e-posta da yollayabilirsiniz.

Hava Delisi Hakkında Ne Dediler?

Reklam