Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2019 Kış Sezonu


Tahminler ve Gol Aralıkları:

Yarı Final 1. Maçlar: Gün 1, Gün 2, Gün 4
Yarı Final Rövanş: Gün 1, Gün 2, Gün 4
Çeyrek Final 1. Maçlar: Gün 1, Gün 2, Gün 4
Çeyrek Final Rövanş: Gün 1, Gün 2, Gün 4
3. Tur Rövanş: Gün 1, Gün 2, Gün 4
3. Tur 1. Maçlar: Gün 1-2, Gün4
2. Tur Rövanş: Gün1-2, Gün4
2. Tur 1. Maçlar: Gün1-2, Gün 4
Hafta 6: Gün1-2, Gün4
Hafta 5
Hafta 4: Gün1-2, Gün4
Hafta 3: Gün1-2, Gün4
Hafta 2: Gün1-2, Gün4
Hafta1

(aralıkların nasıl belirlendiğini buradan okuyabilirsiniz)

Toplu Sonuçlar: Hafta 1, Hafta 2, Hafta 3, Hafta 4, Hafta 5, Hafta 6, 2. Tur, 3. Tur, Çeyrek Final, Yarı Final, Final

Puan Durumu: Grup A-F, Grup G-K (Hafta 6 sonu)

3. Tur Kura Çekimi’ni banttan izleyebilirsiniz:
https://youtu.be/B2UUfX_Ui70 (tam 15. dakikada başlıyor)

2. Tur Kura Çekimi’ni banttan izleyebilirsiniz: https://goo.gl/qMUYN1

Lige daha önce hiç katılmayanlar için açıklamalar daha aşağıdaki paragraflarda…

Ligimiz ana hatlarıyla geçen yılın aynısı olacak, heyecanı arttırıp şans faktörünü ortadan bir miktar kaldırmak için birkaç değişiklik yaptık, şu şekilde:

 • Grup aşamasında gol atma kurallarını değiştirdik. Matematiği biraz karmaşık olduğu için ayrıntısına girmiyoruz (ayrı bir dosya ile daha sonra bilgilendirme yapacağız), şimdilik şunları bilmeniz yeterli: Gol atabilmeniz için rakibinizden daha iyi tahmin yapmaya ek olarak, 1) tahmininizin, rakibinizin tahminine çok yakın olmaması, 2) ölçülen değerden çok fazla sapmamanız da gerekiyor. Ayrıca yağış tahminlerinde, yağışı gerçekleşenden fazla tahmin edenlere, gerçekleşenden az tahmin edenlere nazaran küçük bir avantaj sağlanacak.
 • Tahminciler, tahminleri belli olduktan sonra, oluşturacağımız basit tablolara bakarak ölçülen değer hangi aralıkta çıkarsa rakiplerine gol attıklarını kendileri kontrol edebilecekler.
 • Çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları pazar-çarşamba oynanacak (ilk maç + rövanş).
 • Geçen sene çeyrek final oynayan tahminciler ön elemeye katılmadan, seri başı olarak grup aşamasından itibaren turnuvaya katılabilecekler. Bunlar: Mert Baştürk, Commandouz, Falkan82, KaanGr2, WhiteFox, İzmirdeHava, OzanDeniz, Havadelisi

———————————

(İLK DEFA KATILACAKLAR İÇİN) BELLİ BAŞLI KURALLAR

 • Bir haftalık ön eleme tahmini ile, seri başlarına ek olarak lige katılacak 36 kişi belirlenecek. Bunların baş tarafına, geçen sene ilk 8’e girenler de (seri başları) eklenince toplam 44 tahminci gruplara kalmış olacak. Eğer geçen sene ilk 8’e girenlerden lige katılmak istemeyenler olursa ön eleme turunun yedekleri 45., 46., vb) de gruplara kalabilecek. Ön eleme tahminleri İstanbul Atatürk Havalimanı için yapılacak (kapanacağı için, hürmeten…)
 • 44 kişi, ön eleme sonuçlarına göre, 11 gruba dağıtılacak. (Lige devam edip etmeyeceğinizden emin değilseniz lütfen ön elemeye katılmayınız! İlk 44’e kalıp grup maçlarının (toplam 6 maç) herhangi bir aşamasında ligi bırakanlar, gelecekte Havadelisi.com‘ca düzenlenecek turnuvaların tamamından men edilecektir!) 
 • 4’er kişiden oluşacak 11 grupta herkes kendi seçtiği istasyonda 3 maç, deplasmanda 3 maç olmak üzere 6 maç yapacak (şampiyonlar ligi ile aynı). Tahminler her pazar saat 23.59’a kadar bu başlık altına yorum olarak gönderilecek. Tahmin formatını başlığın en altında, yorumların üst kısmında bulabilirsiniz.
 • İstasyonunuzu en başta seçeceksiniz, iç saha maçlarınızdaki istasyon hep aynı olacak, değiştirmek yok.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar, bir de “en kötü üçüncü” elenecek. Diğer tahminciler 2. tura (ilk 32) yükselecek.
 • İkinci ve üçünçü turda birbiriyle eşleşen tahminciler yine deplasmanlı olarak 2’şer hafta eleme usulü tahmin yapacaklar. Çeyrek, yarı final ve final maçları da deplasmanlı olarak, fakat -ligi hızlandırmak için- pazar+çarşamba yapılacak.
 • Böylece finale kalan iki tahminci, ön eleme hariç 6+2+2+1+1+1 = 13 hafta tahmin yapmış olacak.

————————–

Tahmin ve puanlama ayrıntıları:

 • Söz konusu haftanın maçını iç sahada yapıyorsanız kendi istasyonunuz için, deplasmanda iseniz rakibinizin istasyonu için, her pazar akşamı saat 24’e kadar; pazartesi (1. gün), salı (2. gün) ve perşembe (4. gün) günlerinin her birinin ayrı ayrı minimum sıcaklık, maksimum sıcaklık, toplam yağış ve kar var/yok durumlarını tahmin edeceksiniz. Böylece her maçta (her hafta) 3 gün X 4 değişken = toplam 12 ayrı tahmin yapılmış olacak.
 • Bu 12 tahminin her birinde, ölçülen değere kim daha çok yaklaşırsa (ve ayrıca daha iyi tahmin yapanın tahmini rakibin tahminine çok yakın değilse ve ölçülenden de çok fazla sapmadıysa) golü o atmış olacak. Tahminciler, tahminleri belli olduktan sonra, oluşturacağımız basit tablolara bakarak ölçülen değer hangi aralıkta çıkarsa rakiplerine gol attıklarını kendileri kontrol edebilecekler. Ayrıca yağış tahminlerinde, yağışı gerçekleşenden fazla tahmin edenlere, gerçekleşenden az tahmin edenlere nazaran küçük bir avantaj sağlanacak.
 • Galibiyet 3, beraberlik 1 puan. Puan durumuna atılan ve yenilen goller de işlenecek.
 • Herhangi bir maça çıkmayan (tahmin yapmayan) tahminci hükmen 7-0 yenik sayılacak.
 • Her bir grupta grup sonuncusu olanlar (11 kişi), bir de en kötü üçüncü (1 kişi) elenecek. Diğer tahminciler (32 kişi) 2. tura yükselecek. Puan eşitliğinde sıralamayı belirlemek için ikili averaja bakılacak; bu da eşitse genel averaja, o da eşitse atılan gol sayısına bakılacak.

—————-

*** İSTASYON SEÇİMİ ***

* Tüm tahminciler, MGM’nin günlük maksimum/minimum sıcaklık ve 24 saatlik toplam yağış listelerinde verileri günlük olarak ilan edilen herhangi bir istasyonu seçebilirler. Seçilen istasyon değiştirilemez ve katılımcının tüm iç saha maçlarında tahmin edilir. Aynı istasyon birden fazla tahminci tarafından seçilebilir.
* Kar var/yok durumu, yalnızca resmi sinoptik raporu bulunan istasyonlar için değerlendirmeye alınacak. Yani eğer maç yapılan istasyon için resmi sinoptik rasat yoksa, o maçta atılabilecek toplam gol sayısı 12’den 9’a düşecek (kar var/yok durumu rakipler arasında genelde fark yaratacak bir değişken olmadığı için bu ölçüt zaten çok önemli de olmayabilir, rakipler tamamen aynı tahmini yaptıklarında gol atılmamış oluyor). Kar var/yok teyidinin nasıl yapılacağı şu yorumda ayrıntılı anlatılıyor.
* Tahmini yapılan istasyonun herhangi bir ölçümü MGM tarafından ilan edilmezse, bu veriye (aynı istasyonda ölçülmüş olması şartıyla) başka kaynaklardan ulaşılmaya çalışılacak. Yine de ulaşılamıyorsa, ilan edilmeyen verilerin galibiyet/mağlubiyet durumunu etkileyip etkilemediğine bakılacak. Eğer etkiliyorsa, maç tatil edilecek ve takip eden hafta ortasında tekrar oynanacak.

———————————

*** GRUPLARIN OLUŞTURULMASI ***

Ön eleme sonrasında ilk 44 sırayı alacak tahminciler (bunlara geçen senenin ilk 8’i dahil); ilk 11, ikinci 11, üçüncü 11 ve dördüncü 11 olmak üzere dört torbaya bölünecek ve her gruba, her torbadan 1’er adet tahminci, aşağıdaki tablodaki gibi yerleştirilecek: (Torbalardaki sıra numaraları https://www.random.org/lists/ adresinden yararlanılarak karıştırılmıştır):

GRUPLAR.png

*** FİKSTÜR ***
(tüm tarihler bir pazar günüdür ve tahminler akşam saat 23:59’a kadar yapılacaktır)

16 Aralık: ÖN ELEME MAÇLARI (Herkes İstanbul Atatürk Havalimanı‘nı tahmin edecek)
23-30 Aralık, 6-13-20-27 Ocak: GRUP MAÇLARI (6 HAFTA)
3 Şubat – 10 Şubat: 2. TUR MAÇLARI
17 Şubat – 24 Şubat: 3. TUR MAÇLARI
3 Mart Haftası: ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
10 Mart Haftası: YARI FİNAL MAÇLARI
17 Mart Haftası: FİNAL MAÇI

 • 2. tur eşleşmeleri için; grup birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ayrı ayrı torbalara dağıtılacak. Grup birincileri grup üçüncüleri ile oynayacak. En kötü grup birincisi, grup ikincilerinin torbasında olacak ve grup ikincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • 3. turda, 2. turda grup birincilerinin yer aldığı eşleşmelerin galipleri grup ikincileri maçlarının galipleri ile oynayacak. Kalan grup birincileri kendi arasında eşleşecek. Tüm eşleşmeler kura ile (her bir torbadaki numaralar karıştırılarak) belirlenecek.
 • Çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri kura ile belirlenecek.

TÜM UYARILARI DİKKATLE OKUYUNUZ.
*Tahminler her zaman, ev sahibi tahmincinin istasyonu için yapılır!
*Sıcaklık tahminleri tek bir ondalık basamak ile (mesela 5.4), yağış tahminleri tam sayı olarak (mesela 12) yazılmalıdır.
*Son tahmin girme zamanı her hafta pazar günü saat 23.59’dur. Tahmin formu saat 00.00’da kapanır.
* Eğer maç listesinde, ev sahibi tahmincinin istasyon adının yanında [Kar+] ibaresi varsa kar var/yok tahmini de mutlaka yapılmalıdır. Bu ibare yoksa, kar kategorisi dikkate alınmaz.

DİKKAT: Tahminini yapacağınız her bir gün için,
* En düşük sıcaklık, tahmini yapılan günden bir önceki gün saat 18 UTC ile tahmini yapılan gün saat 06 UTC arasında ölçülen en düşük sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* En yüksek sıcaklık, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan gün saat 18 UTC arasında ölçülen en yüksek sıcaklıktır. MGM’ce, tahmini yapılan gün TSİ 21:00’den sonra ilan edilir.
* 24 saatlik toplam yağış, tahmini yapılan gün saat 06 UTC ile tahmini yapılan günden bir sonraki gün saat 06 UTC arasında ölçülen toplam yağıştır. MGM’ce, tahmini yapılan günden bir sonraki gün, TSİ 09:00’dan sonra ilan edilir.
* Kar var/yok durumu, tahmini yapılan istasyonda tahmini yapılan gün saat 06 UTC’de (TSİ 09:00) kar örtüsü olup olmadığına göre belirlenir ve yalnızca yanında [Kar+] ibaresi bulunan istasyonlar için yapılır (ayrıntılı bilgi).

 

Diğer tüm duyurular bu başlıktan yapılacaktır.

Havadelisi.com DEPLASMANLI Hava Tahmin Ligi 2019 Kış Sezonu” üzerine 1.007 düşünce

  1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Tebrikler Mert. Harika bir turnuva çıkardın. Sanırım turnuvanın en farklı skoru finalde geldi.
   HBA’dan hiç ses çıkmıyor son iki haftadır. Umarım bir sorunu yoktur.

   Cevapla
 1. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Bugünün maksimum sonuçlarıyla birlikte finalin ilk 2 gün skorları şu şekilde:

  Büyükçekmece : Mert 4 – 0 HBA
  Etimesgut HL : HBA 0 – 4 Mert

  Son gün sadece 3 gol ihtimalinin kaldığı maçta galibiyeti ve şampiyonluğu garantilemiş bulunuyorum. Tüm katılımcı arkadaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, çok eğlenceli bir lig oldu.

  Cevapla
 2. seyhmus1903

  Mert başturk yine yapacağını yaptı .
  Yanlış hesaplamadiysam mert başturk her iki maçta da 3-0 lik skorları yakaladı, toplam skorda 6-0 öne geçti ve maçta atılabilecek 5 gol kalmasından dolayı yine şampiyonluğu ilan etti .
  Tebrik ediyorum mert başturk

  Cevapla
 3. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

  Final maçı bu akşam oynanıyor.

  Kupayı yine ligimizin Real Madrid’i Mert mi kaldıracak, yoksa penaltılarla ikinci tura çıkıp Santiago’yu uyutup Ozan Deniz’i ekarte eden Danimarka temsilcisi HBA mı şampiyon olacak?

  İkisine de tebrikler ve bol şans…

  Cevapla
 4. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Organik Adam ile karşılaştığım yarı final karşılaşmalarının sonuçları şöyle.

  Büyükçekmece : Mert 3 – 0 Organik Adam
  Çamlıyayla : Organik Adam 2 – 3 Mert

  Finalde karşılaşacağım arkadaşların ikisi de birbirinden dişli rakipler, işim zor.

  Cevapla
 5. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

  İkinci gün bitiminde bizim maçta durumlar:

  Hayatbu 2-2 HBA
  HBA 2-1 Hayatbu

  Son gün Etimesgut Havalimanı’nda 1 gol, AHL’de ise 3 gol ihtimali var. Deplasman gol avantajı çok büyük ihtimalle HBA’da olacak. AHL’de gol yemeden goller bulmam gerekiyor.

  Cevapla
  1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Yanlış hesaplamadıysam deplasman golü kuralıyla HBA çıkıyor finale. Sonuç:
   Hayatbu 4-3 HBA
   HBA 2-1 Hayatbu
   şeklinde gerçekleşti. Etimesgut’tan bir türlü gol çıkaramadım. Son gece de AHL’de tam sınırda bir gol attı HBA. O gol işte finali HBA’ya götürdü. Benim atabileceğim iki golse sınırdan döndü. İyi maçtı doğrusu. HBA’yı tebrik ediyorum finalde başarılar diliyorum. Danimarka usulü bir final diliyorum 🙂

   Cevapla
  1. seyhmus1903

   Ben organik Adam ile mert başturk maçını takip ediyordum en son toplam skorda mert başturk 2-1 öndeydi yanılmıyorsam ama onlardan bilgi almak daha iyi olur.

   Cevapla
 6. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

  Çeyrek final toplu sonuçları:

  Yarı finale kalan tahmincilere tebrikler, Organik Adam fena şov yapmış Şeyhmus’a yazık oldu, Ruthless’ın da elenmesiyle turnuvada öğrencim kalmadı, eski toprak HayatBu yara yara gidiyor; Mert Baştürk turnuvalarımızın Real Madrid’i – her türlü tur atlıyor; HBA Danimarka gibi ilerlemeye devam ediyor 🙂

  Yarı final kura çekimi cumartesi sabahı canlı yayında 10.40’ta… YouTube linkini yine buradan paylaşırım.

  Cevapla
 7. seyhmus1903

  Bizim maçlarda organik adam farka koştu, skoru yazmaya elim gitmiyor,
  Tam emin değilim ama galiba skorlar böyleydi,
  Seyhmus1903 0-4 organik adam
  Organik adam 5-0 şeyhmus1903
  Olarak hatırlıyorum,
  Organik adamı tebrik ediyorum ve sonraki turlarda başarılar diliyorum.
  İlk kez katıldığım bu turnuvada burda kadar gelmek bile benim için çok güzeldi. Turnuvayı düzenleyen ozan hoca ve arkadaşları başta olmak üzere , tahmincilere teşekkür ediyorum .
  Sayfayı takipteyim seneye daha ciddi bir şekilde daha başarılı olmak için burada olacam.

  Cevapla
  1. Organik Adam (Yenifakılı/YOZGAT,1040 m)

   Teşekkür ediyorum Şehymus kardeşim. Bu hafta hem iş yoğunluğu hem de geçirdiğim gribal enfeksiyon yüzünden maçları takip edecek ne enerjim ne de keyfim oldu. Bu kadar farklı bir skoru ben de beklemiyordum. Bu hafta senin için talihsiz bir haftaymış demek ki. Sevgilerimi sunuyorum…

   Cevapla
   1. seyhmus1903

    Geçmiş olsun hocam ,
    Evet baya talihsiz bir hafta oldu beklediğim gelişmeler gerceklesmeyince böyle bir skor çıktı ortaya malesef .
    Hakkınizla aldığıniz çok güzel bir maçtı, sonraki turlarda tekrar başarılar ,
    mert başturk favori olabilir ama ben sizi şampiyon olarak görmek isterim , eğer şampiyon olursanız bu skor biraz beni rahatlatacaktır 😀 .
    Saygılarımla …

    Cevapla
 8. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  Büyükçekmece’nin an itibari ile 18.1’i görmesi ile birlikte;

  182 numaralı maç sonucu : Serdivanlı – Mert = 2 – 4
  186 numaralı maç sonucu : Mert – Serdivanlı = 0 – 2 şeklinde sonuçlandı ve deplasman golü fazlasıyla yarı finale çıktım.

  Serdivanlı Enes hocam ile geçen sene de eşleşmiştik, o zaman da aynı şekilde deplasman golü ile bir sonraki tura kalmıştım, yani kendisiyle kaderimiz bir yazılmış durumda. 😀 Her günü ve verisi çok çekişmeli bu maç için kendisine teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  1. serdivanli

   Ben de teşekkür ederim Mert. Son âna kadar heyecan devam etti. Finale yakışacak karşılaşmayı çeyrek finalde yaşamış olduk. En azından son şampiyona elendim diyorum ve bu durum beni üzmüyor. Geri kalan karşılaşmalarında başarılar dilerim.

   Cevapla
  1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Ruthlessnako ile gruplarda da iki maç yapmıştık. Birbirimizi biraz olsun tanıyınca tahminlerimizin oldukça yakın olması şaşırtmadı. En çok dün gece Atatürk Havalimanı sıcaklığında bir sürpriz olur mu diye endişe etmiştim. Olmayınca şans bana güldü ve semii semii semii finale ben çıktım 🙂 Son ana kadar süren kıran kırana mücadeleden ötürü ruthlessnako’ya teşekkür ederim.
   Gelelim yarı final yorumuna. Yanlış bakmadıysam 8 seribaşıdan sadece geçen senenin şampiyonu Mert Baştürk bu noktaya gelebildi. Bu, ligin kalitesini gösteriyor. Turnuva başlarken bu seviyeyi hayal bile etmiyordum. Fakat izmirdehava ile Çatalkaya’da oynadığımız maç da dahil ümidimi kestiğim bir an dahi olmadı. Kar açısından talihsiz bir senede böylesine zevkli bir meşgale imkanı sunduğunuz için başta Ozan ve blogda emeği geçen arkadaşlar olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yarı finale kalan üç arkadaş da oldukça zorlu tahminciler. Herkese başarılar diliyorum.

   Cevapla
 9. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

  Hayatbu-Ruthlessnako mücadelesinde dün gece Atatürk Havalimanı benim açımdan bir sürpriz yapmadı ve durum Atatürk Havalimanı’nda 2-2 oldu. Bugün artık tek gol ihtimali Kandıra’da ve genel skorda 3-2 öndeyim. Ruthlessnako golü atarsa deplasman golü kuralıyla yarı finale yükseliyor.
  Kandıra’da muhtemelen en yüksek sıcaklık 16.00 civarı gerçekleşecek. Sıcaklık hızla yükseliyor. Bakalım ne olacak?

  Cevapla
  1. ruhtlessnako(İzmit/Kocaeli/50m.-Büyükoyumca/Samsun/180m.)

   Ben AHL’de perşembe minumum tahmininde gerçekten elenmeyi hakedecek bir tahmin yapmışım. Neden 7.6*C min. vermişim gerçekten bilemiyorum. Ama bundan ders çıkarmak adına bir sorum olucak; çarşamba sanırım 20.00-22.00 gibi gerçekleşen yağış kütlesi geçişi(2.2kg) gerçekleşmeseydi, minimun sıcaklık AHL de 5*C den daha mı düşür gerçekleşirdi yoksa daha mı yüksek? Yani ~5 saat ıslak kalan yüzey radyoaktif soğumayı bu aralıkta azaltıyor ama hal değişiminden dolayı ise hava soğuyor…

   Cevapla
   1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

    O yağışın minimuma etkisi o seviyede olmadı bence. AHL’yi şimdiye kadar en iyi çözen beni 2-0 yenen izmirdehava. 2. golü akşam saatlerinde 5 dakikada 6 derece yükselen sıcaklıkla atmıştı. Çevre istasyonlarda bu değişiklik olmamıştı. AHL’nin olayı öngörülemez rüzgar yönü. Bir de ben hala AHL’nin kafasına göre takılan bir istasyon olduğunu düşünüyorum. Burada şimdi tecrübelerimi açarsam rakiplere çalışmış olurum 🙂

    Cevapla
 10. Grafik (Gölbaşı/ANK, 970 m)

  Mertbasturk, Muş’a nasıl odaklandıysa artık kendi evini boş bırakmış. Serdivanlıyı Muş’da yenip elenmek de çok üzücü olur herhalde. Serdivanlı kimseye şans tanımayıp hep farklı kazandı evinde.

  Cevapla
 11. mertbasturk (Sefaköy/İST, 100m)

  2.gün sonunda oluşan skor tablosu şu şekilde :

  Muş: Serdivanlı 2 – 3 Mert
  Büyükçekmece: Mert 0 – 2 Serdivanlı

  Son gün Muş’da 3, Büyükçekmece’de 2 olmak üzere toplam da 5 gol şansı var. Tahminlerimiz birbirine çok yakın, adına yakışır bir çeyrek final oluyor.

  Cevapla
 12. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

  hayatbu-ruthlessnako maçında ilk iki gün sonuçları:
  hayatbu 1 – 2 ruthlessnako
  ruthlessnako 0 – 1 hayatbu
  Atatürk Havalimanı’nda çok ciddi sıkıntı çekiyorum. Kendi evimde ikinci golü yemem kötü oldu. Son gün 2’si Kandıra’da olmak üzere 3 gol ihtimali var. Sıkıntılı maç…

  Cevapla
  1. Grafik (Gölbaşı/ANK, 970 m)

   Şampiyonu Ankara’dan çıkaracaz gibi 🙂 HBA, Danimarka gibi tatilden gelip şampiyon olacak bu gidişle.(gruplardan en son çıkan olmuştu yanlış hatırlamıyorsam).

   Cevapla
   1. HBA(Sincan/ANKARA,822m)

    Aynen son gol ile gruplardan çıkmıştım. Bu kadarını benden beklemiyordum şahsen. İnşallah şampiyonluk Başkent’e gelir diyeceğim ama benden daha çok hakeden kişiler var. Hayırlısı bakalım..

    Cevapla
 13. seyhmus1903

  Organik Adam resmen nokta atışlarla beni hezimete uğratacak gibi gözüküyor, turnuvanın en farklı skoru bile gelebilir. Takımım resmen moral olarak çöküşte…

  Şeyhmus1903 0-2 Organik Adam

  Organik Adam 3-0 şeyhmus1903

  Cevapla
 14. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

  3. Tur rövanş (ve ilk maç) sonuçları… Çeyrek finalistlere tekrar tebrikler…

  Kura çekimi bu akşam (cumartesi) saat 21:30’da… Canlı yayın linkini saat 21:25 civarında buradan paylaşırım…

  DİKKAT: Çeyrek finalin hem ilk maç hem rövanş tahminleri bu pazar yapılacak!

  Cevapla
  1. kiamme (Suadiye/İST, 8m)

   Rakibim Serdivanlı’yı tebrik ediyorum. Muş’taki hezimetten sonra Ömerli’de aldığım riskler geri tepti ve 2 seneden beri ilk kez kendi sahamda kaybetmiş oldum. Belki iki haftalık bebeğimiz bu maçlara yeterli özeni göstermemin önüne geçmiş olabilir; fakat daha çok vakit ayırma şansım olsaydı bile yine de büyük ihtimalle -belki daha az farkla- kaybedecektim. Rakibime turnuvanın kalanında başarılar diliyorum.

   Cevapla
 15. seyhmus1903

  173. Maç sonucu

  Şeyhmus1903 4-2 Ömer61

  Çeyrek finaldeyim ,

  özellikle rakip olarak, ozan hocanın intikamını almak için Ozan Deniz’i istiyorum ☺.

  Cevapla
 16. seyhmus1903

  Veeee… Samsun’daki maçta son durum
  Şeyhmus1903 4-2 Ömer61
  Maçta son gol şansi yağış kaldı. İlk maçın 1-1 bitmesinden dolayı kalan golü Ömer atsa dahi turu geçen ben olacam .
  Ömer’den skoru teyit etmesini bekliyorum.
  Ömer gruplardan da tanıdığım çok iyi bir tahminci bana ve ozan hocaya çok zor anlar yaşattı. Her şey için teşekkürler Ömer .

  Cevapla
 17. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

  Sabah bizim maç 4-2 olmuştu, bir gol daha atabilsem penaltılara götürecektim ama sıcaklığın 6.6 dereceyi görmesiyle golü Ozan Deniz buldu ve tur atladı. Tekirdağ’daki hezimet ve kendi sahamda gol için riskli tahminler yapmam bana pahalıya maloldu.

  Ozan’ı tebrik ederim, inşallah öğrencilerimden birine elenir 😀

  Cevapla
  1. Ozan Deniz

   Teşekkür Ederim. Gerçekten samimi söyleyeyim çok korktum ve sabah elendim sanırım dedim. Geri dönüşleri bilirim ve eminim penaltılara kalsa elenecektim. Özellikle sabah nokta atışın müthişti. Çok heyecanlı ve keyifli bir müsabakaydı. Hem elenme riskini hemde kazanma sevincini yaşadım. Bundan sonrası daha da iddaliyim onuda söylemek isterim. Turnuvalarda elediğin rakibin gücü kadar güç katarsın kendine denir. Seninde gücünü yanına aldım. Bu arada 3 yıllık bir Norveç süreci geldi kulağıma senin adına ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa Sana başarılar dilerim bu süreçte.

   Cevapla
 18. seyhmus1903

  Samsun’daki maçta gece gerçekleşen minimum sıcaklık ile durumu
  Şeyhmus1903 3-2 Ömer61 ye

  Getiren Ömer maçta kalan 2 gol şansıyla maçı en az 3-3 bitirebilirse turu geçen taraf olacak
  (İlk maç arnavutköy’de 1-1 bitmişti)

  Çeyrek final için bu bileti çok istiyorum. Ozan hoca da yenildi galiba tek samsun adayı olarak devam edecem eğer turu geçersem. Akşamki maksimum sicakliktan ümitliyim hayırlısı olsun.

  Cevapla
  1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Dün gece sıcaklığın -3.9’dan dönmesiyle izmirdehava ile maçımızda durum hala 2-3 devam ediyor. Bugün artık zurnanın zırt dediği yere geldik. Sıcaklık 3-6.5 derece aralığında gerçekleşirse golü atıyorum ve çeyrek finale çıkıyorum. Aksi durumda izmirdehava çeyrek finalist oluyor. Sıcaklık an itibariyle 0.5 derece. Tribünlerde heyecan devam ediyor.
   Sonuç ne olursa olsun turnuva boyunca yaşadığım en heyecanlı gün bugün. Şimdiden bu sıkı maç için izmirdehava’ya teşekkür ediyorum.

   Cevapla
 19. seyhmus1903

  Bizim maçta da son durum
  Seyhmus1903 2-1 Ömer61
  Bugünkü yağış ve perşembe günkü goller kaldı Ömer gerçekten çok iyisin, iyi olan kazansın.

  Cevapla
 20. ozan deniz

  Ozan Mertle olan müsabakamızda 0.1 c daha düşük gelse turu geçiyordum. Simdi sonuç perşembeye kaldı gibi görünüyor. Müthiş bir çekişme var ama ciddi bir sanşta bu gün Ozanın yanındaydı.

  Cevapla
   1. ozan deniz

    Yağış ne durumda ozan. Görebiliyormuyuz. Su an yağış görünüyor. 0.5 olduysa 3 2 öne geçiyorsun.

    Cevapla
    1. ozan deniz

     Böyle durumlarda 2 duygu vardır. Hırs kazanma arzusu yenmek vb birde heyecan vardır. Su an 2. Cisi heyecanı kıt hayatımıza renk getiriyor. Hakkeden kazansın

     Cevapla
      1. Ozan Deniz

       Ozanın müthiş balı devam ediyor. Çarşamba Merkeze 7 kg düşerken Havaalanına sadece 3 kg düşebilmiş. Şu an Ozan 3-2 önde. Yarın tahmin aralıklarımız özellikle minumum tahmini için çok dar. Buraya nokta atış yaparsan ve maksimumuda bilirsen zaten tebrik ve takdir ederim . Artık bu gece 9 da heyecan başlar ve yarın devam eder. Yağışlar aynı olduğu için beklemeye zaten gerek olmayacak. İki adaşa yakışır bir rekabet oluyor şu an rakibiz ama 2006 ruhunuda hissediyorum bu rekabette:)

       Cevapla
       1. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

        Dün Çarşamba merkez 10.2 C olmuş orasını baz alsak golü ben atıyordum, o senin balın değil ama bugünkü yağışta orayı baz almamanız benim balım evet 😀

        Bu işte şans faktörü önemli ama ben büyük ihtimalle elenirim Tekirdağ’daki hezimet nedeniyle. Şimdiden tebrikler.

        Cevapla
        1. Ozan Deniz

         Totem yapma:) Bence herşey ortada artık. Bjk-Fenerbahçe maçı 2. yarı geri dönüşü sezdim ben şu an. :))

         Cevapla
  1. hayatbu (Beşiktaş/İST 10 m)

   Çok çetin maç oluyor. 0.2 derece farkla yediğim gole üzüldüm. O olmasa son güne daha ümitle bakabilirdim. Son gün için soğuk havanın hareketini ve sonrasında gelen ısınmayı hesaba katarak gece daha soğuk, gündüzse daha sıcak bir tahmin yaptım. Bakalım ne olacak. Buraya kadar getirdik. Nasip diyelim.

   Cevapla
 21. serdivanli

  Ömerli barajında 2. günün min. sıcaklığı ile 2-0 öne geçtim. Geriye atılabilecek 5 gol var. 5 gol dahi yesem ilk maçı evimde 4-1 kazanmış olmam sebebiyle deplasman gol avantajıyla turu geçmeyi garantiledim. Rakibim kiamme’yi bu zamana kadar göstermiş olduğu mücadeleden dolayı da tebrik ederim.

  Cevapla
    1. Organik Adam (Yenifakılı/YOZGAT,1040 m)

     Üstat başın sağolsun. Hem tahmin girmemene hem de yaşadığın olay adına üzüldüm. Bence daha hiçbir şey belli değildi, turu sen de alabilirdin. Çamlıyayla kendi evim ama çok acayip bir istasyon. Hâlâ çözebilmiş değilim. Maçın zevki olmadı böyle…

     Cevapla
 22. Havadelisi (Acıbadem/Kadıköy/İST, 60m) Yazıyı Yazan

  Ligde yine o biçim maçlar vardı.

  Şeyhmus İstanbul Arnavutköy’de yenilmeyerek çeyrek finale kalma yolunda avantaj elde etti, gerçi rakibi güçlü… Kiamme Muş cehennemininden çıkamadı, fakat Ömerli Barajı’nda şu ana kadar yenilgisiz, yani halen şansı var. Hayatbu ve Patavatsız3 kendi sahalarında yenilerek tur şanslarını mucizelere bırakırken, Santiago galip gelmesine rağmen Ankara’ya rahat gidemiyor. Son şampiyon Mert Baştürk askerden tahmin yapıp Bodrum’da yenilmedi ve dosta güven verip düşmana korku saldı. Havadelisi Tekirdağ’ın soğuk sisinde kayboldu, Çarşamba’da kendi seyircisi önünde bakalım turu geri getirebilecek mi…

  Rövanşta herkese bol şans!

  Cevapla

Yorum yazın...

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s